SGS2 Pukao dislay

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by AdoSA, Aug 20, 2013.

  1. AdoSA

    AdoSA Komšija

    Kao sto naslov rece danas sam imao havariju sa telefonom. Zanima me gdje u Sarajevu mogu zamijeniti ovaj display i koliki je to problem? Isto tako vidim po PiKu da divljaju sa cijenama pa bi, najvjerovatnije, display narucio sa Ebay-a. Je li jos neko imao slicna iskustva sa svojim telefonom?
     
  2. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Nije neki veliki problem zamijeniti jer se mijenja komplet display sa staklom. Display mozes nac na ebay-u ali tu treba pazit da dobijes originalni display a ne neku lcd alternativu sa neusporedivo losijim prikazom...
     
  3. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Tesko da ce origi s-amoled na ebayu. Trazio sam uzduz i poprijeko, ni jedan nema da pise da je samoled + gorilla.

    Imam i ja jedan, tako ako nadjes nesto povoljno, javi. :)
    [​IMG]
     
  4. AdoSA

    AdoSA Komšija

    ima na piku original samsungov (tako lik tvrdi) ali je 160 mema...
     
  5. Ajdin87

    Ajdin87 Aktivista

    Da ne otvaram novu temu, prikljucit cu se ovdje posto je vezan problem, jutros mi se jaran javlja kaze desilo mu se ovo na SGS2:

    [​IMG]
     
  6. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    To fakticki izgleda malo cool :)
     
  7. Ajdin87

    Ajdin87 Aktivista

    Lici na kicmu ili nekog jako kul crva, ali ni ja ga ne bih volio imati na ekranu svog mobitela :D
     
  8. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Djeluje kao problem izmedju displaya i stakla, inace su zalijepljeni ali tu kao da se ne sto izvitoperilo.
     
  9. Ajdin87

    Ajdin87 Aktivista

    I ja sam to pomislio ali nisam bio siguran, jer se vidi da nije pukotina, i sad kad si spomenuo, pitao sam ga, kaze prvo mu se pojavilo par mjehurica pa "preraslo" u ovo.
     
  10. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    To je onda sigurno to. Ali ce se garant nastavit kad je krenulo.
     
  11. techton

    techton Aktivista

    To se desava od velike vrucine
     
  12. Ajdin87

    Ajdin87 Aktivista

    Je li moguce da se desi od zagrijavanja samog mobitela, jer znam da se zalio da se dosta grije?

    Moze li se ovo popraviti u nekom servisu, ili je jedino rjesenje zamjena displeja?
     
  13. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Jedino rjesenje je zamjena displaya i stakla, jer to dvoje je tvornicki lijepljeno i nema teorije popravit to.
     
  14. Ajdin87

    Ajdin87 Aktivista

    Hvala puno na odgovorima, javit cu drugu lose vijesti.
     
  15. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Jbg, manji bi problem bio da je napukao display, jer ovako ce to garant jos porasti. A mogu mislit koliko ta 'kicma' smeta kod koristenja.
     
  16. Ajdin87

    Ajdin87 Aktivista

    Ma sigurno da smeta, al sreca pa nije po sredini ekrana negdje, pa se moze jos iole koristiti, dok ne ode na zamjenu.
     
  17. AdoSA

    AdoSA Komšija

    Zamjena displaya ide od 180 do 220 km sa originalnim Samsung dijelovima. Zato sam svoj prodao... Neka i on razmisli o prodaji...