Skener (preporuka)

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by forzajuve, Sep 18, 2006.

  1. forzajuve

    forzajuve Aktivista

    Jednostavno, hocu da kupim skener, pa ako ko moze da mi preporuci neki ( do jedno 100 KM). Gledam u plusu: GENIUS VIVID 1200XE 1200dpi Slim 78 KM i VISIONEER 9000 USB 103 KM. Ja veze nemam sa skenerima (ono, dubina boje fazoni), tako da bi mi svaki savjet dobro dosao. Hvala!
     
  2. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Na osnovu nekih starijih iskustava mogu reci da je Visioneer bolja investicija od ovih sto si naveo. Nekad davno dok sam pratio skenere/printere/plotere i sl zajebancije imali su dosta konkurentne proizvode. Sad su u fazonu oni multinamjenski uredjaji tako da ne znam kako danas stoje stvari...
     
  3. brandnew_loser

    brandnew_loser Aktivista

    imam visioneer scanner vec preko 5-6 godina i super me sluzi
     
  4. Chode

    Chode Aktivista

    ja sam kupio Genius ColorPage 1200 slim, ima samo USB kabl, i preko njega vuce i napajanje (za laptop?!), tanak je samo 3cm, ima LED diodu, a ne lampu, skenira u svim polozajima, boje odlicne, rezolucija i detalji isto... 100KM bio otprilike u NTCHS-u. Prezadovoljan sam s njim... brz takodje...

    U nekom od proslih brojeva INFO-a je bila moja recenzija o tom skeneru...
     
  5. syss

    syss Veteran foruma

    sa jednom diodom sve skenira? čudo tehnike :wink:
     
  6. Chode

    Chode Aktivista

    :S zna se na sta sam mislio. ima LE-Diode. :S
     
  7. Nihad

    Nihad Aktivista

    Bolan LE diode su odasiljaci a ne prijemnici. Kako ce LE dioda ocitavati svjetlost!?
     
  8. Chode

    Chode Aktivista

    pa i lampa je odasiljac! ccc... kazem umjesto lampe su LE Diode. Nema cekanja na grijanje. I inforisi se malo, nemoj ispadat noobara, postoje skeneri sa lampama, i LE diodama...