Skripta za e-commerce

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by Ace_, Mar 5, 2010.

  1. Ace_

    Ace_ Aktivista

    Ako ima kakva dobra dusa da mi objasni koliko je pouzdano instalirati takve skripte i kako se uopce odradi taj proces da neko moze kupovati karticom? Koje skripte su najpouzdanije?

    Mozda bi najbolje bilo da napravim placanje preko banke, da kupac posalje sken uplatnice jer koliko sam primjetio sve prodavnice u BIH idu na taj fazon. Kad sam narucivao hardware nisam naletio ni na jednu kojoj radi kupovanje preko kartice nego odaberes artikl, upises podatke i stigne ti mejl na koji racun ces uplatiti u banci.

    Ako neko ima savjet za takvu skriptu pls post. Znaci da prodavacu posalje mejl da je neko narucio neki artikl, a kupcu posalje mejl sa podacima na koji racun uplatiti novac.

    Moje znanje web dizajna je dosta ograniceno ali nisam teski laik, znam sloziti html+css sajt i instalirati php skriptu.

    Svi savjeti su dobrodosli.
     
  2. selvin

    selvin Moderator

    Mozda sa joomlom da pokusas, bila je u toj temi prica za e-commerce.
     
  3. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Kako mislis ? Da tebi neko placa karticom ? To je za sada jos nemoguce, jer i ovi sa PIK-a rade dugo na tome, i ostaje ti jedino klasicni nacin preko banke. Ako si mislio na kupovanje neke e-commerce skripte karticom, onda nemas problema, stigne ti na mail u roku od 24 sata. Imas neke stvari za prevesti, tj. sve stvari. Koja je naj, to ti ne bih znao reci :)
     
  4. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    Ne misli na kupovanje skripte, nego na skriptu za kupovanje :)

    Pogledaj da li Money Bookers zadovoljava tvoje potrebe, jer nude ovaj "gateway" koji bi mogao koristiti za primanje novca. Imas vise informacija ovdje, https://www.moneybookers.com/app/help.pl?s=merchant, i spomenuto je da je integracija lagana, pa ne bi trebalo biti tesko integrisati placanje preko njih u neku skriptu, koji imas mali milion. Vecina ovih popularnih CMSova koji imaju module i dodatke ima takvo nesto, pa razgledaj.
     
  5. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

  6. Ace_

    Ace_ Aktivista

    Hvala svima na odgovorima. Odlucio sam da je najbolje ici preko banke, tj. sken uplatnice. Siguran sam da sve ove skripte salju mejl prodavacu sa podacima sta je naruceno i od koga, ali da li mogu slati mejl kupcu sa podacima kao sto je broj racuna i neka moja poruka po zelji?

    Nesto tipa:

    "Hvala na vasoj narudbzi. Potrebno je da uplatite iznos od 100KM na broj racuna 46546546546 i sken uplatnice posaljete na ovaj mail."
     
  7. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Pa to je na opencartu veoma jednostavno napraviti.

    [​IMG]
     
  8. Ace_

    Ace_ Aktivista

    Mislim da ova fenomenalna skripta zadovoljava sve moje potrebe. :D

    Hvala jos jednom Alibegovicu. ;)