Slike sa vašeg smartphonea

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by kvaju, Jul 3, 2018.

  1. JVC

    JVC Overclocker

    Niko nekaze da nisi zadovoljan, i ja sam sa svojim, ali je cinjenica da je huawei prejenio svoj telefon, dobar je, ali vec zalazi u podrucje gdje su bolji igraci, i tu nema sta da trazi, pucaju se megapikselima, a svako ko imalo ima pojma o fotografiji zna da je to najmanje bitan podatak osim, ako pravis plakate, ili cropujes male dijelove slike, megapikseli su samo jedan od elemenata, optika je puno bitnija, ili softwer za obradu slike, to se bas vidi na mobitelima isti senzor razlike u slikama nebo, i zemlja.
     
  2. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Nije branim huawei, nemam njihovih dionica al ne pucaju se ljudi samo sa megapikselima. Sad je tek na p20pro ubacen senzor sa 40mpx sto je nokia 808 imala prije 6-7 godina. Idu na jaku optiku sto su i pokazali jos na P9 sa Leica socivima u kombinaciji sa velikim otvorom blende. A da im fali jos bolji software to je očigledno. Ja sam sa S7 presao na Mate10pro i kamera se jedva drzi u istom rangu telefona starog 3 generacije.

    Sent from my Mate10pro using TapatalkPro
     
  3. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    [​IMG]

    jedna iz 2014.

    Lumia 1020 i Colorpop kako se zvala ona App za editovanje slika?
     
  4. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Nema ti slike.

    A imao sam u svoje vrijeme i 808 i 1020 cak 808 imam i sad . 808 je pravila dosta bolje slike i bilo lakse rukovat telefonom. 1020 je bila spora nekakva. Nikad upaliti kameru, dok bude spremna da slika ono davno prošao voz.
    Kod 808 je bed sto izoblicava slike s krajeva kadra.

    Sent from my Mate10pro using TapatalkPro
     
  5. Qler

    Qler Veteran foruma

    ih imam ih ja sa Grbavice tonu :D
     
  6. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Kontam kakva grbavica kad nema slike. Tapatalk ne pokazuje sliku. U chromeu se reguralno vidi.

    Sent from my Mate10pro using TapatalkPro
     
  7. JVC

    JVC Overclocker

    Fakat losa, ali tada je to bilo to
     
  8. JVC

    JVC Overclocker

    Nevolim samsungove mobitele radi ruznih iskustava, sugavih baterija, otimanja para, ali realno su im kamere uvijek bile vrh.
    Interesantno je da u tablet stave odlicne baterije, ima njihov tablet 10" s-pen, octa core itd, baterija traje nevjerovatno nemozes je potrositi, a kod onih sau bau, pa cak i malo boljih nemoze smece izgurati 2-3 sata
     
  9. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    slika je van fokusa, lumia 1020 je imala problem sa fokusom odnosno sa sporim fokusiranjem. i jos problem sto je dino spomenuo, jako losa za neko brzinsko fotografisanje

    no mislio sam da je ima zeljinih navijaca ovde, a slika je iz sezone kad je sarajevo uzelo ligu :)

    apdejtovacu link.

    Sent from my E6653 using Tapatalk
     
  10. JVC

    JVC Overclocker

    Zat su ikad uzeli, hahahs
     
  11. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Pa s obzirom da je zadnja titula FK Sarajevo bila u sezoni 2014/15, a zadnja titula kona 2012/13 onda je baš hahaha :D
     
  12. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Evo jedna noćna . Čini mi se da je noćna slika ipak nesto bolja nego sto je samsung pravio, bar s7. Vjerujem da su S8 i S9 sigurno naprwdovali mada cini mi se da koriste isti senzor, jedino su algoritmi novijeg datuma. [​IMG]

    Sent from my Mate10pro using TapatalkPro
     
  13. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ne pravi Samsung ništa bolje slike, taj telefon ima predobru kameru.
     
  14. ming

    ming Veteran foruma

    Kakav god da imaš telefon ako ne možeš horizont vodoravno ufatiti baci ga u more.

    S7 raw iz kamere, bez filtera i bogova.


    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]
     
    Last edited: Jul 6, 2018
    JVC and aNaToMiC ! like this.
  15. Haker

    Haker Veteran foruma

    Nexus 5. Može se sa svakim telefonom napraviti dobra fotka, u normalnim uslovima kao što je dinina slika bolje kamere prave razliku.[​IMG]
     
  16. JVC

    JVC Overclocker

    Sinoc iz dosada gledam malo na youtube xiaomi mi mix 2s pa usporedba kamere sa deugim mobitelima, prvensveno sa iphone x, nemogu vjerovati od 20 fotografija 15 dosta boje na mi mix, ostrije, ljepse boje, lijepo uradili podijeli elran na pola pa stavi isti kadar slikan sa 2 mobitela da se uporedi, kamera mu je fenomenalna.
     
  17. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Mi Mix 3 ce biti drama, skroz bezeless.

    samo steta sto nije bas podrska na xda kao kod jeftinijih modela.
     
  18. JVC

    JVC Overclocker

    Hoce, kao sto je prvi izgledao prejebeno
     
  19. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Bezeless ili ne, preveliko. Trebaju napravit bezeless ~5.2" uredjaj, to bi vec bilo nesto. Tih 5.2" bi stalo u dimenzije jednog 4.7" iPhone-a, taman.
     
    zoi likes this.
  20. JVC

    JVC Overclocker

    Stvar ukusa, ja koristim vise od godine Mi Max 6,44" i meni je taman navikao na velike, hebo ove djecije nevidim iovako kako treba samo da se patim jos na tim maleckim sada cekam mi max 3 njega cu pazariti, kupio mih ja sutra Mi Mix 2s ali mi fali puno toga, 3m5mm jack, mikro sd, i ic port