Slusalice

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by Shibby, Dec 12, 2008.

  1. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Počeo mi je prekidati kabal na Siberiama V3. Stalno windows izbacuje headphones malfunctioning kad se kabal malo savije.. eh gdje da zamjenim kabal? Totalni sam laik, jel mogu uzet neki drugi usb kabal i zamjenit?

    Rastavio sam druge siberie imaju 6 žica, dok ove imaju 7..
     
    Last edited: Oct 6, 2017
  2. lolak

    lolak Aktivista

  3. Reznor

    Reznor Overclocker

    Ne znam jesam li jedini, ali meni nijedne ove noise canceling sluse nece u uho. Dobio sam nekad davno Apple original slusalice i cini mi se da su bile 3 velicine silikonskih gumica. Fora je sto cim ih uguram u uho one same iskliznu i jos pokupe "sadrzaj" iz usiju pa ih moram i cistiti. Mora da imam jako mali kanal pa moram traziti neke posebne dimenzije i oblike. Ima li neko neki savjet kakve da zaganjam? Ove mi trebaju na poslu kad imam neke meetinge. Ovakve sam narucio s gearbesta, ali mi nisu stigle, interesantne su mi sto idu oko uha pa mi se cini kao da bi mogle drzati: https://www.gearbest.com/earbud-headphones/pp_432000.html
     
  4. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Jesi probao Panasonic RP-HJE125E-K? Nisam 100% siguran je li bas taj model mislim da jeste. Doslo je 2 dodatnih para gumica jedne vece jedne manje. Meni su se pokazale odlicne.
     
    Last edited: Nov 3, 2017
  5. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    nisi jedini...i kod mene su rupe u usima male...ja stavim najmanju ili srednju velicinu ,nisu ni te velicine kod svih slusalica iste i opet isklize iz usiju :D
    onu najvecu ne mogu ni pokusati staviti u uho
     
  6. Reznor

    Reznor Overclocker

    Nema druge nego eksperimentirati, imaju valjda razne vrste ovih cepova, nasao sam ovo http://theheadphonelist.com/earphone-fit-guide/
    A @forzamilan probacu i te naci, hvala. Ionako sam kontao kupiti nekoliko pari slusalica i razne cepove pa testirati dok ne nadjem sta mi odgovara.

    EDIT: Uzeo ove ergofit, savrseno su legle, hvala na tipu @forzamilan
     
    Last edited: Nov 5, 2017
  7. Haker

    Haker Veteran foruma

    Astro a30 za 100km da li valjaju i da li je to ok cijena?
     
  8. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ja sa stalno patim sa onim Tiamat da ih upregnem da rade kako treba. Vjecito neki problemi. Ili nema basa, ili zvuk kao iz bacve da dolazi, ili nesto skroz lijevo... svako malo ih moram podesavati (zvucnici mi spojeni na tastaturu logitech a slusalice u desktop direktno)

    Kad ih podesim super su, ali brate nervira ovo stalno trazenje gdje se sta poremetilo pravo...
     
  9. Sena

    Sena Veteran foruma

    Ok je cijena, super sluse.
     
  10. zippoo

    zippoo Veteran foruma

  11. NAILS

    NAILS Moderator

  12. Sena

    Sena Veteran foruma

    Ko hoce high end sluse za konzolu, a zao mu za A50, ima malo jeftinija verzija, razer tresher.
    Samo tip dajem.
     
  13. BodySnatcher

    BodySnatcher Aktivista

  14. NAILS

    NAILS Moderator

    Platio sma ih i ja 12KM prije 3 godine ali se pocele raspadati pa mi trebaju druge. Trebale bi biti po ovim radnjama el robe ali da ne hodam po cijeloj Zenici, reko zna li neko gdje ih tacno ima. Za Vitez ne planiram skoro.

    2-3 puta sam otisao do Fisa nedavno zbog par sitnica koje nisma nasao pa mi se neda opet.
     
  15. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    ja sam ih isto kupio prije 3-4 godine,moguce da si mi ih ti i preporucio (neko je sa foruma)...kod mene su kao nove,jer ja to slabo koristim
    daju odlican zvuk za svoju cijenu,posebno ako je ugradjeni DAC u uredjaju dobar...tada su odlicne
    ja sam imao neki kineski tablet,onako srednje klase u to vrijeme i najbolji dio tableta je bio upravo ugradjeni DAC,kada stavim ove slusalice u njega,cuo sam sve pozadinske zvukove,back vocale,instrumente koje nema sanse cuti ovako na zvucnike ili na druge slusalice

    ove iste slusalice,kada ustekam u telefon,zvuce kao skalamerija i ni priblizno kao zvuk sa tableta
    sto se zvuka tice,mora se poklopiti vise stvari,da to bude kako treba
     
  16. NAILS

    NAILS Moderator

    He da.. mene si kontaktirao tada preko PP. Meni su otisle membrane u slušalicama pa kada guras u uho, ona se savije. Pa sam morao praviti rupice da oslobodim pritisak itd elem, sada izgleda kao cirkus.
     
  17. Haker

    Haker Veteran foruma

    Još nisam kupio sluške. Pojma nemam koje su Best buy do 200km. Budzet je od 100 do 200. Igranje igara i muzika sa jubita, to bi im bila namjena.
     
  18. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Nisam upratio jel inear overear. Ja sam prije par godina trazio bestbuy do 2 stoje i poslije par mjeseci vaganja i citanja headfi org foruma izbor je pao na ultrasone hfi 580

    Sluse kidaju. Bass odvaljuje ko da si subwoofer na glavu stavio,visoki odlicni ,srednji odlicni.

    Konstrukicja isto na nivou a kabal otkida tocak od stolice ako se zapetlja :)
     
  19. Haker

    Haker Veteran foruma

  20. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    U artist.ba 230km je cijena al,dalo se dogovoriti za 200. Ultrasone DJ1 su ti iste sluse samo sa coil kablom pa nek znas

    Sent from my SM-G930F using Tapatalk