(Sony Bravia) Ghosting/disableovan Game mode

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by forzajuve, Sep 8, 2014.

  1. forzajuve

    forzajuve Aktivista

    TV je Sony Bravia 32'' KDL-32R420A, problem(i) sljedeci:

    - prije jedno 1.5 godinu sam prodao nov Dell UltraSharp U2412M, razlog - ghosting u PES6, prilikom pasova i dugih lopti. Nedavno uzeo Xbox 360, isti problem, samo ovaj put sa PES2014 i FIFA14. Sa TV-om je spojen HDMI kablom. Ne znam koje opcije da mijenjam, a i one koje bi mijenjao su disejblovane/zatamnjene (???)...
    - ne mogu da u Scene select odaberem Game, tj. mogu prije nego sto upalim konzolu, cim se pokrene, automatski prebacuje na Graphics. Na koji nacin da prebacim na zeljeni mod, tu je, samo iz nekog razloga ne mogu (ako bi mi uopste i pomogla ova Game opcija za 1. problem...)?
     
  2. Pionir

    Pionir Overclocker

    Dok ne smislim nesto pametnije...na tv opcijama (daljinski-tv), kako odaberes konzolu, gdje je vidis, sta pise ?

    ili ides na hdmi npr 2

    Motionflow, to je onaj fazon koliko Hz = FPS, tvoj ima 100 Hz (100 FPS), igraj se malo sa tim postavkama, pokusaj high, standard itd
     
  3. forzajuve

    forzajuve Aktivista

    Hvala na odgovoru.

    Odabarem tako sto odem na HDMI 2, PC mi je na HDMI 1. Iako je TV refresh rate 100Hz, on mu automatski stavi 60Hz, tako pise kad tek prebacim na neki od ova dva HDMI-a. Opcija Motionflow ne postoji, ima ono standardno za osvjetljenje/kontrast, backlight itd. Sharpness mi je npr. disableovan. Ne kontam nikako ove disejblovane opcije, nisu kada pokusavam stimati digitalne kanale.

    Nadam se da ces smisliti nesto pametnije. :)
     
  4. Pionir

    Pionir Overclocker

    Pogledam danas kada dodjem kuci ... koja je rezolucija na konzoli, imas li te opcije i da li si nesto dirao ?

    When you use HDMI, you should not have to set your Xbox 360 Dashboard resolution.
    The console detects the display’s optimal resolution over the HDMI cable and adjusts the resolution automatically.
     
  5. Pionir

    Pionir Overclocker

    Kod mene je RM-EDO35 daljinski upravljac. Ima krug na sredini i oko njega su tipke ; gore favoriti, dole home, lijevo vodic i povratak, desno informacije i opcije.

    Idem na opcije ; zvuk, slika za boje, slika za mod rada i Motionflow ; High, Standard i off.

    Pod Scene ako u igri odaberem nacin rada Game ili Graphics nema Motionflow pod opcije, ako ukljucim General dobijem pristup Motionflow.

    Interesantno je spomenuti kako sam jedan nov hdmi kabal koristio za digitalnu televiziju i ne radi, drugi radi.
    Isti taj kabal radi sa PC-a na FHD 1080p savrseno. Za Xbox 360 pise da treba koristiti "original" hdmi, pa pokusaj neki drugi kabal (od kablovske digitalne).

    Mozda ima neki razlog zasto 2 metra HDMI kabal kosta 40 USD :|
    http://www.xbox.com/en-US/xbox360/acces ... DMIAVCable
     
  6. forzajuve

    forzajuve Aktivista

    Automatski mi daje 1360x768 @60hz rezoluciju. Kada kucas u google 1360x768 @60hz Xbox, izbaci masu topica, pa cu malo i to protabiriti.

    Daljinski je RM-ED054, i nije postavljen kao kod tebe. Kada idem u Opcije, zvuk, pod sound mode mogu izabrati Game. Od Motionflow-a ni traga.
    Pod Scene select, svi osim Graphics disejblovani. Kabal koji sam dobio uz konzolu je Platoon (posto original pakovanje nema HDMI kabal). Probati cu kasnije sa ovim sto mi je PC spojen, pa javim.

    Hvala jos jednom.
     
  7. ColdFire

    ColdFire Overclocker

    Jel problem samo na te 2 igre ?
     
  8. Pionir

    Pionir Overclocker

    Isti je sistem, ides na opcije-Motionflow.

    Motionflow postoji samo ako vec nije automatski odabran rezim rada (kod tebe jest), mora biti General, pa probaj da ugasis konzolu i podesis taj hdmi manuelno na crnom zaslonu.

    Rezim rada mjenjas na Scene select.

    Widescreen, 16:9, 1280x720 = KDL-32R420A, 720p LCD i kako ti imas 1360x768 za mene je misterija.

    Edit. Vise je problema sa 720p LCD monitorima nego sto ima rjesenja. LCD automatski prebaci prema PC-HDMI standardu na 1360x768 i nemas sinhronizaciju, vjerovatno dobijes problem motion blur ili Resolution resampling zbog "brzih" scena u igrama koje igras : http://en.wikipedia.org/wiki/Display_motion_blur
    Imam dosta slican LCD i ako je tako moras manuelno podesiti prije nego uklucis PC/XBox na “General” sto je Current user settings i (pokusat popraviti siuaciju tako sto) tome dodati Advanced Settings-LED Motion Mode (Citaj Motion) :
    http://www.hdtvtest.co.uk/news/kdl42w70 ... 233639.htm
    http://www.hifivision.com/television/30 ... ode-2.html
     
  9. forzajuve

    forzajuve Aktivista

    @ColdFire, jeste samo na ove dvije igre, i ne uvijek, nego samo prilikom dugih pasova, ili kad npr. golman ispucava loptu sa peterca. Kada je replay takodjer.

    @Pionir

    Probao sa drugim kablom, nema razlike. Pokusavao sam ja da mijenjam na crnom zaslonu, i mogu, ali kada upalim konzolu vrati na Graphics.
    Sto se tice rezolucije: http://www.sony.co.uk/support/en/conten ... R420A/list

    Probao sa LED Motion Mode ON, sve isto, samo slika za nijansu (vidljivo) tamnija.

    U postavkama konzole, ima HDTV settings, i tu mogu da biram redom: 480p, 720p, 1080i, 1080p, 1024x768 i 1360x768. Mislim da nema potrebe da se igram sa ovim.

    Ne znam, jos ga nisam kopcao na cinceve, jer ne mogu zbog nosaca pristupiti istim. Mada je nidje veze tako spajati pored HDMI.
     
  10. ColdFire

    ColdFire Overclocker

    Vidi imali ko origi x box kablo pa probaj .