Sony ccd-trv608

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by NAILS, Jun 16, 2013.

  1. NAILS

    NAILS Moderator

    Trebaju mi za ovu kameru kablovi da se ista spoji na TV te gledaju klipovi. Vidim da ima s-video sto otpada jer je samo sa 4 pina, video only. Ima ovaj kao 3.5mm video i audio ali nisam siguran kakav je kabl. I ima ovaj 2.5mm ..nisam siguran takodjer koji je. Evo slika:

    http://pokit.org/get/img/1b8d14269da237 ... 9fd270.jpg


    Nesto kontam izvesti ovaj S-Video na činčeve a u ovaj 3.5mm ubosti obicni stereo prikljucak i izvući takodjer činčeve. Samo moze li tako sa ovim 3.5mm prikljuckom.

    Kamera je od mamingo dajdže pa bih mu sredio da bude sto jednostavnije.

    I da, ima li jos kupiti kaseta za ove kamere ?

    EDIT: E ovo trebam ganjat:

    [​IMG]
     
  2. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Takav kabl je vjerovatno dosao uz kameru, ja sam dobio uz aparat. Vjerovatno ces naci u trznim centrima koji imaju kablove.
     
  3. AdoSA

    AdoSA Komšija

    imam ja tih nekakvih kabliva kući pa ti mogu pogledati. Ne vidim samo odakle si na mobitelu.
     
  4. dmr

    dmr Veteran foruma

    bolju ces sliku imati sa s-v kablom nego kompozitnim. Audio dovedi drugim kablom. Al ne mozes s-video na chinch, idi na scart ako tv nema s-v prikljucak, a tu mozes dodati i audio.
     
  5. NAILS

    NAILS Moderator

    Dog_Father - Kamera je polovna uzeta tako da nema nikakvih kablova osim punjača i torbe.
    AdoSA - Iz Zenice sam. Ako budes imao jedan bilo bi super pa eto.. javi. Platit cu ja i poštarinu, nije frka.
    dmr - Ma komplikovano je to. Covjek je stariji pa da mu pojednostavim. Ja licno nisam prmjecivao razliku izmedju s-videa i kompozitnog dok sam koristio s-video za komp. Mozda ima neke ali sigurno jos manje razlike vidi dajdja. On takodjer ovdje kući ima mislim dva tv-a te ne znam da li koristi jedan ili dva u Švedskoj.

    Idem na kompozitni jer svaki TV danas ima taj ulaz a onda cu gledati da mu nabavim onaj mali adapter kompozitni to skart pa da ima i njega ako se radi o nekim starijim CRT modelima.

    Sutra cu pogledati po radnjama pa javim jesam li sta nasao.
     
  6. dmr

    dmr Veteran foruma

  7. NAILS

    NAILS Moderator

    Da, moglo bi tako. Vidjet cu ako mi ne bude mrsko da mu uzmeme i s-video ali sumnjam da ce ta razlika kvalitete biti značajna nesto posebno za njega.
     
  8. dmr

    dmr Veteran foruma

    Ako misli, a 100% misli, prebacivati video na obicne vhs kasete osjetit ce se razlika.
     
  9. NAILS

    NAILS Moderator

    Ako to bude radio, radit ce mu neko drugi, neki servis i slicno.
     
  10. dmr

    dmr Veteran foruma

    Pa glupo je placat servisu ono sto sam mozes uraditi :). Ubode scart u videorekorder i pici :)
     
  11. NAILS

    NAILS Moderator

    Kao sto rekoh, starij je covjek. Svesti ce se to na minimalizam. On ce to snimati cisto da ima te kada mu zatreba gledati sa kamere.
     
  12. NAILS

    NAILS Moderator

    Nasao samo na jednom mjestu ovaj 3.5 to kompozitni. 17.90KM. Nesto mi puno. Nije mi jasno kako je isti audio kabl jeftiniji 2-3 puta. Sacekat cu da naleti sta na netu ..svejedno ce kamera bit ikod mene mjesec-dva.

    Ako neko ima isti kabl za prodati neka javi.