sony digitalni aparat w35

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by fred perry2, Jun 14, 2007.

  1. fred perry2

    fred perry2 Novi član

    ne znam da li sam na pravom mjestu postavio ovu temu,ako nisam izvinjavam se i neka je moderatori premjeste

    da li neko zna da li sony digitalni aparat w35 valja i da li se isplati kupiti isti?
     
  2. Adi_k

    Adi_k Aktivista

    Jaran moj ima kaze smece, nek kazu drugi sta misle ? 8)
     
  3. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    bolji je od kojekakvih olympusa, pentaxa i samsunga. trazi neke canon modele priblizne cijene. sa canonom i nikonom ne mozes puno fuliti. znaci ako kupujes nov, onda se ne isplati...
     
  4. drdamir

    drdamir Aktivista

    Ako misliš kupiti kvalitet onda na prvom mjestu Canon i Fuji, drugo Nikon, a ostalo zaboravi.
     
  5. fred perry2

    fred perry2 Novi član

    ma znam ja to,al' canoni i jujii su po 600-700 km,josh pravo ruzno izgledaju,k'o zolje:D,ovaj je 380 sa karticom 512 mb
     
  6. AdoSA

    AdoSA Komšija

    Ja imam Sony W30 i zadovoljan sam s njime skroz ...
     
  7. ado_89

    ado_89 Aktivista

    ja se izvinjavam sto postavljam ovdje svoj post ali i meni se ukazala prilika da kupim Samsung Digimax S700 nov pa da pitam kakav je to aparat i isplati li se kupiti. Kosta nekih 130$. Ne razumijem se u ove stvari :mrgreen:
     
  8. Shenron

    Shenron Komšija

  9. drdamir

    drdamir Aktivista

    Ako ti ja najvažnije da aparat lijepo izgleda uzmi Olympusa. Ako hoćeš oštru, dobru sliku živih boja, solidne noćne snimke, more opcija za podešenja itd. onda Canon i Fuji. U prevodu, jel' ti bitnije da ti žena dobro kuha ili da se qurčiš po čaršiji kako je zgodna u minjaku? :)
     
  10. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Ne bih se bas ni tu slozio. Oni mju aparati su dizajnerski uzas blago receno... :lol:
     
  11. d0ga

    d0ga Aktivista

    sve zavisi za sta ti taj aparat mislis koristiti?
     
  12. Haker

    Haker Veteran foruma

    Koje gluposti. Koji god da uzmete, Samsung. Olimpus, Sony, svejedno je. Jaran baš ima ovaj Sony, a ja imam Olimpus. Obje kamere su istog cjenovnog ranga i ja ne vidim veliku razliku u kvaliteti ili bilo čemu.
     
  13. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    ajde nemoj da lupas gluposti please. to sto ti ne vidis razliku ne znaci da ne postoji. nekome onaj uzas koji prave olympusovi kompaktni aparati uopce ne smetaju, a prvenstveno mislim na fakin noise koji se javlja skoro u svim uvjetima osvjetljenja i osjetljivosti senzora. skuplji ultrazoom aparati i slr su nesto bolji, ali opet daleko ispod Canona i Nikona.
     
  14. neko

    neko Aktivista

    Bahamut Zero je 100% u pravu...zato ako ne znas...pitaj gospodu koja to prate isto kao sto i ja pitam... :smt003 :smt003 :smt003 :smt003
     
  15. Stormbringer

    Stormbringer Aktivista

    Olympus u prevodu na engleski = noise! :mrgreen:

    Kod Sony aparata mi se svidja jacina i domet blica,posebno kod S modela,ali u poredjenju sa Canonom, Fujiem i Nikonom, ovo su sve drugoligasi (Olympus, Sony, Panasonic, Samsung, Benq itd.) Imam Canona i znam sta govorim, a imao sam Yacumo, Olympus i Samsung.
     
  16. drdamir

    drdamir Aktivista

    Sony ima najbolje DVD playere i najbolje TV-e. Nikad ne bih kupio drugu marku tih uređaja. Ali kad su aparati u pitanju - nikad. Na kraju, kao što neko reče, samo drugim riječima - kad si vidio profesionalnog fotografa da koristi išta osim Canon, Fuji i Nikon aparata? Canon ima brzinu i mali šum, Fuji kvalitet slike, a Nikon nekako kombinaciju toga.
     
  17. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    nisu sonyju ni dvd playeri sto su bili. za nesto vecu lovu se uzimaju pioneeri. interesantno - najjaci su mi ljudi koji sa cudjenjem gledaju sto virim kroz viewfinder kad koristim slr. :lol:
     
  18. Amash

    Amash Aktivista


    Kojeg slr-a posjedujes ako nije kakva tajna?
    Pozz
     
  19. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Nikon D40 sa kit 18-55 objektivom zasada, i na buvljacima u medjuvremenu trazim kakve antikne objektive. :mrgreen:
     
  20. Amash

    Amash Aktivista

    Pa uspijel se naci sta? Znas li mozda da li se i gdje se na buvljacima moze naci tripoda za fotoaparate? Takodje kakva je situacija s novim u Sarajevu, gdje se mogu naci i po kojoj cijeni, ako znas?
    Hvala