SONY DSLR α A230 - A300 - A330 , pomoc pri nabavci...

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Juka, Jul 29, 2009.

  1. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Pazi apdejt, mogao bi malo i progooglati pa vidjeti da se gotovo niko ne bi slozio s tom konstatacijom. Tacno, radi se o objektivima od stotinu dolara, ali reci da su jednaki po performansama je malo receno neukusno. 'Si znao da jednaku ostrinu na Canonovom kit objektivu dobijes samo ako pucas fotke u RAW formatu, pa ih onda preko DPP-a opet prebacujes u JPG? Malo nezgodno. Fotografije su po uglovima u vecini slucajeva nevidjeno "mekane" i potrebna je dodatna intervencija u korigiranju otvora blende da dobijes ostrinu kakvu Nikonov objektiv daje po "defaultu". Saturacija i (slabije) kromatske aberacije su opet na strani Nikona. Istina je da sa dosta skupljim objektivima ovo nije slucaj i situacija se totalno mijenja, ali ovdje govorimo o standardnom koji dolazi uz aparat, i koji ne bi vjerovao koristi mnogo profesionalaca bas zbog odlicnog odnosa cijena:kvalitet fotografija.
     
  2. Juka

    Juka Komšija

    Baha Brate sta mislis ti o Canon EOS 500D???
     
  3. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Skroz ok, ali bolje uzeti samo "body" i neki malo skuplji objektiv.
     
  4. Juka

    Juka Komšija

    Gledam jucer u Svijetlosti na Ferhadiji, EOS 500D 2250KM :shock: , smijesno kad pomislim da je D90 u imtecu 1900 za kesh...
    Nisam se nadao da ce ga toliko kod nas zacijenit...
     
  5. NAILS

    NAILS Moderator

    To je ono sto sam ti govorio da su cijene visoke u odnosu na rcimo Srbiju gdje je oko 1500 500d.
     
  6. apdejt

    apdejt Overclocker

  7. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Sacekaj da Nikon objavi cijenu za D3000 koji je tek neki dan predstavljen. Onako od oka, ne bi trebao biti skuplji od 1100KM sa kit objektivom.
     
  8. Vedo

    Vedo Moderator

    Sto se ismijah veceras. Sinoc mi juka pokazivao u izlogu Tehno Marketa fotoaparate, objasnjavao mi koji je kontao uzet itd. Veceras prolazim tamo kad imam sta vidjet, pa Juka zar je dotle doslo majku mu :mrgreen:

    [​IMG]
     
  9. NAILS

    NAILS Moderator

    E vala ..najiskrenije nasmija me :D
     
  10. Juka

    Juka Komšija

    Iskreno receno, vjeruj da sam pomislio: e super sace ih biti na ulici za duplo manje :mrgreen:
     
  11. syss

    syss Veteran foruma

    pa nemoj im tolko srezat cijenu i bit će za više :D :D
     
  12. Juka

    Juka Komšija

    E raja, jel' skupo dati za NIKON D5000 1200KM, koji u radnji kosta nekih 1700KM???

    Edit: Aparat je nov sa 18-55 objektivom i 8 gb memo karticom...
     
  13. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    NE!

    Ako neces ti kupovat proslijedi meni gdje ima :mrgreen:
     
  14. Juka

    Juka Komšija

    Ja razmislim jos malo, ako ne dam ti broj momka... :wink:
     
  15. Juka

    Juka Komšija

    Sljedeca je ponuda:

    NIKON D90 kit s objektivom 18-105mm VR + 16GB Sandisk SD kartica + torbica za nosenje dvije godine REFOT-ova garancija, aparat je nov iz radnje za cijelih 1.699,oo KM ???
     
  16. NAILS

    NAILS Moderator

    Hmm.. ako se ne varam, pa samo tijelo mu je toliko...
     
  17. Juka

    Juka Komšija

    Vjeruj da je takva ponuda, u Imtec-u je bio za 1899 kit, pa su gaspustili na 1800 sa torbicom...
    Cudno je da je jeftiniji kod nas kit nego na amazon.de sam body :lol:
     
  18. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Ne znam sta vise cekas, uzmi to dok ne ode - k'o sto sam ti vec rekao :)