Sony PlayStation 4 official thread

Discussion in 'Igre i konzole' started by Vedo, Feb 21, 2013.

  1. zoi

    zoi Veteran foruma

    Meni je bolja dvica sotfs od trice.
     
  2. black

    black Komšija

    Bem mu ima li neka tajna kad se instalira firmware na PS4, krene citati USB i onda mi izbaci SU-30656-0 grešku. Probao tri razlicita USB-a. Znaci skinem 900MB PS4UPDATE.PUP i stavim u odgovarajuci folder. BTW trazi mi 5.50 i to sam mu i skinuo.

    Sent from my HTC 10 using Tapatalk
     
  3. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Mora biti formatiran kao FAT32 ili exFAT.
     
  4. black

    black Komšija

    Prepozna update cak sam vadio HDD i vidjeo da je PS4 formatirao disk na desetak particija. Skidao sam 5.50 ali sa softpedije onda ipak da probam 5.55 sa Sony-eve stranice?

    Sent from my HTC 10 using Tapatalk
     
  5. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Nema razloga da stavljaš 5.50 pored 5.55.
    Spoji konzolu na net i uradi update.
    A ako si na 5.05 imaš mogućnost za gusare.
     
  6. black

    black Komšija

    Mislim da je u pitanju problem hardware-ske prirode ili je flash corrupted, mozda je neko prekinuo struju tokom update-a.

    Sent from my HTC 10 using Tapatalk
     
  7. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Provjeri u safe modu koji je fw instaliran.
     
  8. black

    black Komšija

    5.50, evo sad prođe initialisation ali zaglavi na prepare software update uvijek na 60% i onda nestane slike i konzola se restartuje. Sad nisam bas siguran sta je crklo ali moze biti RAM modul, South bridge ili da treba reball APU-a ali to se ne isplati. Probat ću jos spojiti na ATX napajanje samo da to otkacim kao moguci kvar.

    Sent from my HTC 10 using Tapatalk
     
  9. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Probaj sa 'malim' 5.55 update fajlom, ovaj od 900+MB je potreban samo kad se mijenja hdd.
     
  10. black

    black Komšija

    Fazon je što sam ja spojio disk na komp i obrisao sve ali svakako nije bilo particija, znaci da je vjerovatno ostecen partition table ali opet je prilikom paljenja prikazivao PS logo i nakon toga Can't start Playstation. Nisam ga skupo platio, ode na pik u dijelove, izgubio sam vec 10 sati u troubleshooting-u.

    Sent from my HTC 10 using Tapatalk
     
  11. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    PS3/4 particije se ne vide u Windowsu, a kad izbacuje error prilikom update-a najčešći krivac je pokvaren BR drajv.
     
  12. black

    black Komšija

    Cudo neko, prvo stavio 5.50 i uspio pokrenuti konzolu. Onda uradio update na 5.55 i opet radi, samo sto sam ga morao ugasiti pa upaliti tokom update jer je bio zaglavio BLOD. Ili je napojna nesta na ploci ali evo za sad radi. Bio sam spreman vec da je kroz prozor bacim haha[​IMG]

    Sent from my HTC 10 using Tapatalk
     
    edgsi likes this.
  13. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Uradi 'restore' sistema za svaki slučaj.
     
    Sena likes this.
  14. black

    black Komšija

    Zajebava, sad ponekad upali a nekad samo plavo svjetli i nema slike na ekranu.

    Sent from my HTC 10 using Tapatalk
     
  15. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Može bit' do hdmi enkodera, čest problem kod modela 1000 i 1100.
     
  16. zoi

    zoi Veteran foruma

    Imam jednu situaciju sa dijeljenjem računa na playstation 4. Naime, jaran mi dao svoj acc, koji sam ja aktivirao kod sebe kao primary i skinuo neke igre. Kasnije je on vratio kod sebe na primary jer mu je nešto trebalo. Sad ja kod sebe mogu igrati igre koje sam skinuo sa njegovog računa ali ne mogu koristiti PlayStation plus. Igram njegove igre preko svog profila, da se razumijemo. Ja koliko znam ovo ne bi trebalo biti moguće?

    Uglavnom, nas sad interesuje možemo li kako naštimati da kod mene bude primary konzola a da se kod njega mogu igrati njegove igre na drugim profilima mimo njegovog?
     
  17. Heller

    Heller Novi član

    Totalno sam neupućen, jel moguće piratske igre igrat na PS4
     
  18. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Jeste, ali samo ukoliko je verzija sistemskog softvera 5.07 ili starija.
     
  19. Haker

    Haker Veteran foruma

    A šta ako igra traži noviju? I da li ga je teško obiti, nisam za plejku ništa pratio
     
  20. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    'Obija' se za par minuta, a igraš igre od launcha konzole pa sve do onih koje dolaze sa 5.05 update-om na disku (God of War npr.)