Sony PlayStation 4 official thread

Discussion in 'Igre i konzole' started by Vedo, Feb 21, 2013.

  1. Pasha

    Pasha Komšija

    I dalje je to dobra konzola. Na vecim rezolucijama... na tv-ima od i preko 55'' itekako se primijeti razlika. Tu je svakako i HDR i 60 fps.

    U slucaju da ces uzet tv do 55'' bolje je uzeti Slim.
     
  2. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    HDR radi i na 'socijala' modelima, a bolji framerate na Pro-u je više izuzetak nego pravilo. Kako rekoh Slim sa 5.05, odigraš sve do tog firmware-a za dž i onda uradiš update za ove nove naslove.
     
  3. Pasha

    Pasha Komšija

    To sam spomenuo u vezi stream app-ova. Svi servisi su povezani sa 4K HDR-om ( Netflix, Prime...).
    U tom slucaju sirotinjski modeli nemaju sanse ali to nije tema danasnje emisije. :)
     
  4. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    U mene se na Pro malo cuje ta navojnica, ali ne mogu reci da mi je kad zasmetalo. Obicni mi radi ko' singerica., bez ikakvih zvukova.

    Imam obje verzije PS4, i nije mi zao sto sam uzeo Pro.
     
  5. Sena

    Sena Veteran foruma

    Ma i na 49 se moze vidjeti razlika.
     
  6. donjapa

    donjapa Overclocker

    Otisao PS4 za 220e sa par igara i gamepad. Razmisljam sad dal' uzimati polovan ili nov Pro. Mislio sam goniti FIFA-u i Spidermana, a imam 4K TV spreman da se pripali stogod...
     
  7. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Ti si bogat covjek, i da uzmes nov sta te briga. ;) Ne znam ni koliko su polovni kod tebe?


    Dobro si prodao taj stari, kod nas su novi za te novce, doduse bez igri.
     
  8. donjapa

    donjapa Overclocker

    Polovni idu za oko 300e, ima malo i jeftinijih i malo skuplji, zavisno kakav paket naidje. Isao bi na novo, pogotovo ako bude FIFA bundle nekakav uskoro ili nesto slicno.

    Jeste, odlicno sam ga prodao, zato sam odmah i pristao za 220e :)
     
  9. Pasha

    Pasha Komšija

    Onda ti imas oko sokolovo. Nema covjeka na planeti koji ce na 49'' primjetiti razliku ozmedju 2k i 4k.

    Svejedno mislim da ti gledas material sa youtube-a i onda poredis sa npr. nekim ripom filma a trebao bi uporediti sa remuxom.
    Ako vec tako onda uporedi dva remuxa.
     
    Vedo likes this.
  10. Esh

    Esh HWB

  11. Sena

    Sena Veteran foruma

    Pa imam dobar vid, nije sad razlika mega, ali se mose uociti.
    Da napomenem, oko 2m sam od ekrana.
    Iako je meni pixel prica bezveze, eno sunset overdrive je u 720p, igra ima artwork odlican.
     
    Last edited: Sep 10, 2018
  12. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Sunset Overdrive radi u 900p.
     
  13. Sena

    Sena Veteran foruma

    Aha, nisam znao, svakako, fenomenalna igra. Odosmo u offtopic.
    Iako ce svakako sljedeci tv da mi hude 55.
     
  14. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Sony ima ponudu pre orderas 2 igre dobijes 15$ nazad.
     
  15. Sena

    Sena Veteran foruma

    Ma jebem sebe kad sam uk acc napravio.
    I sad mutim zbog dlc-ova, jer imam us igara.
    Izgubio sam se vise sta mi je sta.
    Ako me ne banuje sony do kraja godine. Super.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
    Vedo likes this.
  16. Esh

    Esh HWB

  17. NAILS

    NAILS Moderator

     
    Vedo likes this.
  18. Esh

    Esh HWB

    Samo ću napisati da Sony nije Nintendo :D
     
  19. Phobius

    Phobius Novi član

    Ekipa,

    Šta mislite, postoji li šansa da BiH dobije PSN store u skorijoj budućnosti? Imam Hrvatski i US account i naravno, kupujem igre i PS+ na svom US accountu, ali mi zaista počinje ići na živce konstantno kupovanje PSN bonova po raznim sajtovima, pa mi u glavnom ostane neiskorištenih dolara ili mi zafali nešto malo, pa moram kupiti minimalno 10. Nema smisla, s obzirom da Sony konzolu oficijalno prodaje u BiH preko distributera. Bilo bi dobro da se barem nekako može registrovati BiH kartica na HR account, ali ne može. Ljuti me što čak na oficijalnoj Sony Playstation stranici za BiH reklamiraju Playstation Store i Playstation Plus usluge, a u stvarnosti te usluge ovdje ne postoje.
    Na kraju krajeva, kada igram npr. Gran Turismo Sport, želim da imam BiH zastavicu kraj svog PSN imena. Ne razumijem zašto i u 2018. godini moramo u ovakvim stvarima biti fejk i zadnja rupa na sviralu. Ako mogu na hiljadu drugih prodavnica za digitalnu distribuciju sadržaja kupovati iz BiH, ne razumijem zašto je to Sony-u toliko teško izvesti.
     
  20. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Nema ni dosta ozbiljnijih drzava koje su u EU, tesko da cemo mi to docekat... A i ko zna na sta bi licio store sto se popusta tice. EU recimo ima dosta losije popuste od US, kako bi tek nas zapustili.