Sony PlayStation 4 official thread

Discussion in 'Igre i konzole' started by Vedo, Feb 21, 2013.

  1. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Ma napravicu novi. Nemam i ovako nista na njemu. Samo neke ps3 igre
     
  2. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Pa i kad kreiras novi, i budes tamo igre kupovao, samo aktiviraj da ti bude primary, i igraj bez problema na svom starom acc.
     
  3. Vedo

    Vedo Moderator




    Gran Turismo Sport, beta izlazi slijedece godine, podrzava PS VR.

    A trailer najavljuje neko kao takmicenje a u pozadini stalno Nordschleife, moglo bi ovo biti zanimljivo :)
     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  4. Vedo

    Vedo Moderator

    Sad ovo vec ima logike, jer VR mora biti vece reze od 1080p (a vidim da je PS VR svega 1080p) i bar 90 fpsa, tako da bi morali bas skresat detalje u igrama da bi to postigli sa samim PS4.


     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  5. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    1080p60 je minimum i za PS VR bez obzira na vanjski "koprocesor". Iako ima najmanju rezoluciju od svih VR uređaja, Sony je napravio najbolju optiku unutar samog headset-a, tako da nema problema s te strane.
     
  6. Vedo

    Vedo Moderator

    Novinari su odusevljeni (rekao bih i vise nego sa Oculusom), al 60 fpsa izaziva mantanje, mora biti bar 90 fpsa ili cak 120. Tako da ce PSVR biti bar 90 fpsa.
     
  7. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Ne, PS4 izbacuje (stabilnih) 60fps-a, a ovaj eksterni koprocesor radi "reprojection" na 120fps. To je odavno poznato.
     
  8. Vedo

    Vedo Moderator

  9. Vedo

    Vedo Moderator

    Igrao malo ovu Uncharted 4 multiplayer betu, graficki iskreno nista posebno (trenutno igram ovaj Uncharted 1&2&3 remaster i razlika i nije Bog zna cemu spram U4). Batman:AK izgleda mi mnogo bolje. A mozda su osakatili ovu MP mapu da bi izvukli tih 900p@60
     
  10. dmr

    dmr Veteran foruma

    za u4 se odmah vidjelo da nije cemu grafika, ne znam sta su je pojedinci toliko hvalili.
     
  11. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Normalno da je osakacenja grafika da bi sve glatko islo. Garfika u SP je dobra i bio je novi trailer na Game Awards. Ne znam kako si mogao pogledati prvi trailer i reci da je losa grafika. Takva nece biti ocito, ali je taj trailer odlicno izgledao.
     
  12. dmr

    dmr Veteran foruma

    Pa nije losa ali nije ni bolja od Tomb Raider-a, a neki su bas svrsavali na grafiku.
     
  13. Haker

    Haker Veteran foruma

    Igra izgleda dobro, ali gameplay morju popravit. Ne znam moze li runda skakanja, runda pucanja, pa plitka zagonetka jos uvijek drzati vodu.
     
  14. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Kako god ispadne, ovo je zadnja Uncharted igra što mi je i drago. Isto tako se nadam da neće više biti Tomb Raidera. Inače U4 SP izgleda dosta bolje od bilo kojeg TR-a.
     
  15. dmr

    dmr Veteran foruma

    E vala i ako jest bolja to je sekundu, a ja jedva cekam novi TR na pcu
     
  16. levian86

    levian86 Aktivista

  17. Vedo

    Vedo Moderator

  18. suppa_FMB

    suppa_FMB Komšija

    Na amazonu US pretplata 1 year 40$.
     
  19. AdoSA

    AdoSA Komšija

    Dečki imam jednu molbu. Naručio sam tri PS4 za jednog prijatelja jer priprema gaming klub pa mi treba neka igra samo da probam konzole prije nego mu ih isporučim. Ja se nalazim u Sarajevi na Alipašinom Polju pa ako ima bilo ko zainteresovan da mi pomogne biću veoma zahvalan
     
  20. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Ako ne mora biti disk kopija igre, imas free to play igre skinuti sa Play Station radnje.