Sony PlayStation 4 official thread

Discussion in 'Igre i konzole' started by Vedo, Feb 21, 2013.

  1. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Moj zippoo nije problem nac konfiguraciju, problem je skontat transport.
    Daj mi 500 km i 10 dana, ja cu ti sastaviti minimalno 3570, 8gb rama, plocu, i graficku u razini gtx 760.
     
  2. zoi

    zoi Veteran foruma

    BissTours ovo ono? Ima li kakvih dobrih laptopa da maznem jedan :)
     
  3. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Ne mogu se ja ganjat sa biss tours. Pise red voznje da bus krece u 9, bus krene kad dodju svi putnici koji su kupili kartu taj dan. Znaci moze krenut u 7, pola 8 ili 5 do 9. Sto mi se ne jednom desilo.
     
  4. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Deru ovi nasi prevaranti nema sta. Ja sam na proljece u Njemackoj uzeo komplet masinu za 250 eur i7 3770 stock cooler neki, ploca iz potpisa 8gb rama, 1tb disk, napojna fortron 350W, HD6790, samsung 22inca fhd, logitech mis i tastatura, licencirana desetka, dvd rw itd., igrao bf4 na low fhd. Kontam se ganjat kakav monitor kad dodjem s godisnjeg al kad vidim cijene polovnih bolje to ganjat mnogo isplativije.

    Ontopic neki dan u mediamarktu ili saturnu nisam siguran ps4 cini mi se 1 joystick ne znam sad model jbg 199 eur.
     
  5. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    ako to sve moze za 500 KM,onda mi nije problem sacekati 10 dana
    samo opet ostaje pitanje kako to poslati ovamo?
    ovdje na piku sam pregledao milion konfiguracija zadnjih dana i ovo je stvarno kriza i pljacka,sta se prodaje i koje su cijene
    btw.zeleni,imas li neki kontakt osim foruma
     
  6. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Onaj broj sto si mi poslao nije na viberu. Cak i sms sam poslao na njega. Pa ti vidi :)


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  7. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    poslao sam ti ponovo,mada je i onaj sto sam ti poslao ispravan,samo mozda nisi dobro upisao
    imas pM
     
  8. Vedo

    Vedo Moderator

    Stigao PS4 Pro, gamepad novi je dobar, svidja mi se sto je mat. Skidam sad First Light i Shadow of Mordor pa da vidim kako izgleda taj supersampling.

    Valja sad skupit za kakav dobar 4K TV.

    Sent from my SM-G935F using Tapatalk
     
  9. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    sada sam pogledao par video klipova novog pro modela i bas se primjeti razlika u detaljima
    a posebno realisticno izgleda na 4K TVom sa HDRom,jbte isto uzivo,kada prikazuje zalazak sunca,kao da je uzivo
    da imam love za bacanje,valjalo bi uzeti ovu konzolu,posebno sto sada imam i 48'' TV,doduse nije 4K ali je opet veci uzitak na velikom ekranu igrati
     
  10. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Meni samo Pro fali. :D Planiram uzet nekad iduce godine kad budem put SAD isao, ako me puste doduse posto sam musliman. :D
     
  11. Vedo

    Vedo Moderator

    Igrao malo First Light. Dobro je sto se moze mijenjati izmedju reze i fpsa on the fly, bez ikakvih loadinga. Kad izaberem da preferiram vecu rezoluciju definitivno se vidi razlika, pogotovo u drvecu koje je podalje, nema shimmeringa, sve je perfektno ostro (ovo ce pravo dobro doci u RDR2 slijedece godine, gdje ima trave i drveca tonu). Al ipak fps je fps, totalno druga igra, tako da bi bilo super kad bi svaki naslov nudio opciju za 60 fpsa.

    Sto se tice glasnoce konzole, bucnija je od mog vanilla PS4 (sa Noctua pastom), cuje se pofino vent, pogotovo kad igram u vecoj rezoluciji.

    Vrijedi li doplate (u mom slucaju) 500 KM naspram obicnog PS4 - kako kome, neko da i duplo vise para za bolju graficku da bi igrao sa duplo vecim fpsom.
     
  12. zoi

    zoi Veteran foruma


    Ne možeš HDR primjetiti na YouTube videu :) Moraš imati HDR sadržaj koji ćeš reproducirati na HDR uređaju. To je najveći problem za marketing HDRa a inače iz onog što sam do sada pročitao svi su puno više oduševljeni sa HDR nego sam 4k rezom.
     
  13. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    da,ali mozes primjetiti razliku kada usporedjuje
    evo pogledaj ovaj video od 9. minute,gdje pricaju i pokazuju HDR,pa uporedi,vidjeti ces sliku zalaska sunca,tu se najbolje vidi
     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  14. zoi

    zoi Veteran foruma

    Živ bio piše u samom videu u dnu da ne možeš vidjeti razliku.
     
  15. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    hah nisam bas dugo gledao i zagledao...onda ne znam sta sam ja vidio ,ocito nisam HDR :D
     
  16. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    FF15 ce imati unlocked framerate na PRO tako da se isplati :D
     
  17. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Re: RE: Re: Sony PlayStation 4 official thread

    Kad ovo prenesem svom pajdasu koji je FF fanboy, ima instant da ode u radnju uzet Pro. Hahaha :D
     
  18. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Imam extra kljuc za 'Steep' closed beta, ako neko hoce nek se javi. ;)

    [VIDEO]https://youtu.be/YGOu-raM25k[/VIDEO]
     
  19. Esh

    Esh HWB

  20. Piroman

    Piroman Komšija

    196 € i to slim verzija:

    http://www.mediamarkt.de/de/product/_pl ... 74051.html