Sony PlayStation 5 official thread

Discussion in 'Igre i konzole' started by Vedo, Jun 6, 2019.

  1. NAILS

    NAILS Moderator

    Strpljen spašen :)

    Mali off, gledam kako Warzone forsira crossplay i na konzolama pa ti valja igrati sa čiterima ako izaberes solo. Zamisli da to postane trend. Djaba ste krecili.
     
  2. zoi

    zoi Veteran foruma

    Nisu konzolašima u warzone problem cheateri na PC nego miš i tastatura plus velik fps. Svi traže da stave samo PlayStation i xbox crossplay a da PC isključe, ali neće ili ne mogu.
     
  3. NAILS

    NAILS Moderator

    Mozes za ostale modove ugasito crossplay osim za solo. Mislim da je prije moglo i za solo ali sada ne. To je zbog velikog rasipanja igraca na druge modove, da ne bude puno cekanja.

    Ali to, cheateri/m+k igraci protiv gamepada. Nema logike ali se plasim da ne postane default praksa.
     
  4. zoi

    zoi Veteran foruma

    Na xboxu se ne može ugasiti u warzone.

    U ostalim igrama, što sam do sada igrao, mogu se PC igrači izbaciti. Na konzolama ne možeš u isto vrijeme skočiti i okrenuti nišan, kud ćeš dalje.
     
    NAILS likes this.
  5. NAILS

    NAILS Moderator

    Bila je ona opcija kroz xbox acc gdje ugasiš crossplay "Outside Live services". Kako se vec zove. Mozda i to vise ne radi.

    Mene PS5 interesuje samo radi multiplayera. Ali ako bude force feeding sa PC igracima, djaba mi.
     
  6. Esh

    Esh HWB

  7. KingT

    KingT Veteran foruma

    Za 450€ PS5 je zvijer!
     
  8. Zer0

    Zer0 Aktivista

    Ma vise ce ti vrijediti te ekskluzivne igre nego hardver za tih 400-450€, vidjeces ako nisi imao ranije konzolu.
     
  9. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Samo da nastave sa 60fps podrskom, neka je i manja rezolucija.
     
  10. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Pa, ako je “tek” 60fps ne bi smjelo ic ispod 1800p. Sve ispod je kriminal.

    Sad se lupaju u prsa kako su nove konzole 120fps capable, pa nije bas fazon ako to rade na 1080p.

    Cak neke konzole imaju 8K “etikete” na kutiji. 30fps 8k sa checkerboard renderingom? Future perhaps.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  11. zoi

    zoi Veteran foruma

    8K je podržavanje tog signala, može Netflix u 4K, ili nešto poput dead cells, neće top igre biti na 8K.

    +1 ali ne očekujem od nekih studija to. Mada bi možda mogli ponuditi fidelity vs resolution
     
  12. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Ove crossgen igre padaju ispod 1800p na 60fps, ti si stvarno nerealan. Ja bih objerucke prihvatio 1440p na 60fps, a ne sumnjam da ce biti igara u 30fps max.
     
  13. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Titanfall 2 kojeg upravo igram je nekih 1800p 60fps na One X (zbog dinamicke rezolucije nije uvijek 1800p, padne valjda nekad i na ~1600p, ali je je zato nekad i 2160p). Next gen mora bolje od toga, puno bolje. Osim ako je upaljen RT, naravno.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  14. Neso

    Neso Komšija

    Jedva cekam da vidim Rockstar, Naughy, CDPR, Santa Monica igre koje ce iz temelja biti radjene ekskluzivno za next gen. hardware. Racunajuci na cinjenicu kakve su masine PS5 i XSX, tesko je i zamisliti koliko ce igre biti kompleksne.
     
    Stevie_Ray likes this.
  15. Esh

    Esh HWB

  16. igor.g

    igor.g Komšija

    Šta je ovo halabuka se digla, ps5 ima tri različite verzije ventilatora. Nidec varijanta valjda najbucnija. Na stranu coil whine :D
     
  17. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Pa linkaj gdje se digla
     
  18. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Al' će nadživjet' sigurno sve ostale. :D
     
  19. Esh

    Esh HWB

  20. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    PS5 mi je dosao 6 dana ranije, tj jutros, hvala Amazon :D Gamepad je prva liga, jedva cekam GT7. Vibracija je nesto kao na Switchu, ali puno kvalitetnije. Triggeri bas zanimljiva stvar. UI super brz, loadinga skoro da nema u igrama, onda onaj fazon da iz menija uletis u odredjene levele dosta skracuje gubljenje vremena ako hoces neki specifican trofej. Wifi puno bolji, koristi max brzinu. Konzola se ne cuje uopste i poslije nekoliko sati igranja. Jest glomazna ali nije tako strasno koliko se cinilo na preview. Astro je super, pravi showcase konzole i gamepada. I kao samostalna igra bi bila jako dobra u pola cijene. Veceras idem probati GoW i jos par igara iz PS kolekcije.

    Jedini minus je sto nam je kolektivni godisnji od 18., a ne od danas :D

    Edit, e da, konzola horizontalno uopste nije stabilna, ja mislio da sam fulao neki dio, a ono takav dizajn. Cudno blago receno.
     
    iPlay, FearLess, Esh and 3 others like this.