Sony PlayStation 5 official thread

Discussion in 'Igre i konzole' started by Vedo, Jun 6, 2019.

  1. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Meni je licno TLoU2 masterpiece. Igra sa puno emocija, dobrog gameplaya i price u prelijepo uradjenom svijetu.

    Nagrade sto su pokupili u zadnje vrijeme sasvim zasluzene.

    Naravno sasvim je okay ako se nekom i ne svidi.
     
  2. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Ne znam na sta imam davati argumente. Igra vrh u svakom pogledu. Meni je igra napeta, malo stresna cak, pa bolje igrati u kracim dozama. Gameplay odlican, pogotovo kad je setpiece mjesavina infected i ljudi. Downtown, iliti open world dio igre jako dobro uradjen. Manja mapa ali mnogo toga za istraziti. Naravno, mozes i samo proci kroz njeg. Kasnije ima dijelova gdje bude sporednih zgrada koje se mogu istraziti, uz to obicno bude i neka indirektna prica o nekim nesrecnicima. Vizuelno, igra je mjera, posebno osvjetljenje uz HDR i animacije. Voice acting odlican. Prica odlicna, ali ja razumijem da si covjek u vjeri, pa ti je odbojno.
     
  3. zoi

    zoi Veteran foruma

    I meni je sve to osim gameplaya, zato sam i rekao da se može pregledati na yt bez komentara i da doživiš to. Gameplay nije loš, samo nije neka prednost igre i uglavnom je nepromijenjen u odnosu na sedam godina starijeg prethodnika.
     
  4. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Nije plaho promijenjen u mnogim igrama, zapravo velikoj vecini, pa se ne preskacu. JRPG igre sve iste 30 godina, pucacine takodje i mnogi drugi zanrovi. To je nikakav razlog da se preskoci igra. Tom logikom bi igrao samo revolucionarne igre koje izadju jednom u 5 godina. A TLoU2 ima mnogo kompleksniji gameplay od vecine igara, jos mozes sebi podesavati difficulty kako hoces. Mozes napraviti pravu survival igru, stealth, shootera, brawlera ili igrati samo sa craftanjem.
     
  5. KingT

    KingT Veteran foruma

    Kupo sam LC Power USB 3.1 - NVME adapter/kuciste i 1TB A-Data XPG 8200 Pro NVME SSD koje koristim za PS5 packup igrica.

    U Win 10 na USB 3.0 Read/Write seq brzina je 250MB/s, random 4K random je read/write 30/52 MB/s.

    Na PS5 prilikom prebacivana igara sa internog SSD-a na ovaj USB brzina je bila 355 MB/s sto je i razumljivo jer je na konzoli 3.1 USB Gen 2 (10 Gbs teoretski)

    Ali ono najzanimljivije je sljedece, Load time PS4 igara je brzi sa USB SSD-a nego sa internog SSD-a.

    Far Cry 5 load time:
    PS5 internal SSD - 78 sec
    USB SSD - 75 sec

    RDR 2 load time:
    PS5 internal SSD - 71 sec
    USB SSD - 67 sec
     
  6. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Nesto ti tu ne valja, moj eksterni MX500 preko USB3.0 ima oko 430MB/s sekvencijalnog R/W. A i to je "malo" jer nativno na SATA bi trebao imati ~500MB/s.
     
  7. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Negdje procitah reklamni letak za Mercator, imaju u prodaji PS5, 1300KM. Najjeftinija box igra im je 99KM.
     
  8. KingT

    KingT Veteran foruma

    Sve zavisi od adaptera (tj konrolera na njemu) ovaj LC Power ima stvarnu propusnost od oko 400 MB/s na USB 3.1 gen 2 tako da je ovo ocekivano.
     
  9. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Na adapter i mislim, ocito je odron.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  10. KingT

    KingT Veteran foruma

    Meni je dovoljan, cim loada igre brze nego ovaj napucani (na papiru) PS5 SSD :D
     
  11. Esh

    Esh HWB

     
    Pelikan likes this.
  12. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Load time od pokretanja igre ili iz pocetnog menu?


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  13. KingT

    KingT Veteran foruma

    Load time od pokretanja igre od nule pa do samog gameplaya.
     
    Stevie_Ray likes this.
  14. KingT

    KingT Veteran foruma

    Malo sam istrazivao, cudno mi je bilo da svaki put disk izbacuje iste rezultate (~ 250 MB/) sto je ukazivalo da je negdje usko grlo ispostavilo e da na maticnoj Asmedia USB 3.0 kontroler je sranje tj driveri.
    Kada deinstaliram As media drivere imam 350 MB/s propusnost (sa windows legacy driverom) vs 250 sa As media driverom ali onda random brzine su nize nego sa instaliranim driverom.

    Naravno jos uvijek je to slabo za ovaj disk ali definitivno je do ploce i 3rd party USB 3.0 controller-a koji je ocito bezze.

    Takodje prilikom instalacije diska u LC-Power kuciste stavio sam i A-data heatspreader i jos na njega thermal pad-ove kako bi disk imao kontakt sa kucistem.
    Takodje sa donje strane na pcb adaptera sam stavio Thermal pad na jMicron USB 3.1 kontroler kako bi i on imao neko hladjenje.
    Rezultat je da prilikom instalacije igre (ili nekog teskog loada) kuciste je bas vrelo, ne da se oprzis ali malo ispod toga, sto znaci da thermal pads rade svoj posao.
    Uglavnom stabilno je sve i radi super.
     
  15. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma



    thermal paste, zdra˙o
     
  16. RED DEVILS

    RED DEVILS Aktivista


    [​IMG]
    Kako ugasiti virtualnog asistenta na PS5


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
    forzamilan, Patton2410, Neso and 2 others like this.
  17. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Haha kakvog asistenta
     
  18. RED DEVILS

    RED DEVILS Aktivista

    Ugasio sam je


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  19. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Jesi li to ves masinu sa pika kupio,pa ti zamotali u tu kutiju

    P.s.neka je sa srecom

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
     
  20. RED DEVILS

    RED DEVILS Aktivista

    Nisam kupio na piku
    Hvala


    Sent from my iPhone using Tapatalk