Sony PlayStation 5 official thread

Discussion in 'Igre i konzole' started by Vedo, Jun 6, 2019.

  1. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Game Informer joj dao 9,3/10. Za sad vecina reviews je veoma pozitivna sa visokim ocjenama.
     
  2. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

     
    Esh likes this.
  3. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Za 2 dana[​IMG]
     
    zippoo and Esh like this.
  4. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Horizon Forbbiden West izgleda fenomenalno. Tek poceo i vec sam odusevljen. [​IMG][​IMG]
     
    Last edited: Feb 19, 2022
  5. igor.g

    igor.g Komšija

    Izgleda samo, ostalo je sve isto osim Zelda glidera, hype mašina radi svoje kao GOW 4. Previše Ubisofta u igri. 6-7 sati cutscena u 25h dugoj igri i 5 sati dug prolog, bugovit climbing sistem, ragdoll i neke animacije, itd.
     
  6. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Ne znam, ne sudim prije nego je predjem sam.
     
  7. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Sta je GOW4, zadnji GoW? On hype? Inace je lik negativan, nije mu nista za ozbiljno uzeti, i ovo je vjerovatno gledao na youtube.
     
    Patton2410 likes this.
  8. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Ma ne smeta mi nicije misljenje, ali da sam primjetio da je generalno negativan, to jesam.
     
  9. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    PS+[​IMG]
     
    NAILS likes this.
  10. Vedo

    Vedo Moderator

    Steta sto nisu vise izvukli iz PS5 verzije:

     
  11. Haker

    Haker Veteran foruma

    Sve dok igre izlaze usporedo za ps4 neće nikad izgledati puno bolje na ps5.
    Meni još uvijek ps5 nema nikakvog smisla, preko godinu na tržištu nema nijednu igru zbog koje bi kupio sistem.


    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  12. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Skida se, bice do ujutro makar licence zavrsene :D
     
    Patton2410 and NAILS like this.
  13. NAILS

    NAILS Moderator

    Ima nekoliko naslova koji se pate sa 60FPS tako da se ne bih nadao da ce u buducnosti nesto mnogo bolje igre izgledati. Cak i ova prica, da imaju "dlss", pa vec sada ima scaling rezolucija gdje kompenziraju radi performansi. Ne mozs degradirati toliko sliku. Ne znam zasto jednostavno ne ubacuju graphic settings kao na racunaru. Zar se toliko toga boje. Isto me nervira i manuelna rezolucija. I dalje nema 1440p podrske. Prosao je prvi kvartal i nula bodova. Je li beta verzija dobila ?? A opet, razvoj igara je takav da odabir rezolucije nema nikakav uticaj na stabilnost FPS-a jer se renda i dalje u 4k-like.

    Zna li nek oda li igre koje rade u 4K ostanu u 4K kada se spoji recimo na 1440p monitor ili konzola forsira downgrade na 1080p ?

    Sto se igre tice, vidim da je velika zamjerka odabir auta i ono sto sam malo vidio, poprilicno su stara. Hypercar jedan od modela SLR. Volim SLR ali je auto staro 20 godina. Nisam ostalo puno gledao da sebi ne spoilam. Will see..

    [​IMG]
     
  14. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Ko hoce da mu auto/kamera malo vise trese od standardnog sterilnog vozanja, ima u opcijama wobble, treba na type 2 staviti.
     
  15. Haker

    Haker Veteran foruma

    A ti kupio da igraš na 120fps


    Sent from my iPad using Tapatalk
     
  16. suppa_FMB

    suppa_FMB Komšija

    Igra li iko GT7, vidim na IGN 9/10.

    Poslano sa mog Mi Note 10 Lite koristeći Tapatalk
     
  17. NAILS

    NAILS Moderator

    Evo uzeo licence

    [​IMG]

    Fizika me je izludila da nisam imao volje ganjati vremena pa cu se vratiti i probati zaganjati gold. Znam da je arkada ali je ovo trebalo biti bolje. F50 ili stari Viper je nemoguce voziti. A onda uzmes formulu.... .. . Na dosta modela auto vise gubi grip kada ne dajes gas u krivini nego ako dajes. Sa nekim autima, ako slucajno dirnes kocnicu u krivini, auto izgubi grip i klize tako sve dok ne stane. Ne mozes ga oburdati pa da uhvati. Nadao sam se da je u rangu barem pCars ali steta, ipak nije.

    I ja sam se ziv naigrao simulacija sa gamepadom i pored G25 kojeg mi je bilo mrsko kopcati i nije izgovor da ne moze biti sim radi gamepada. Bolja je predvidivost auta 100 puta sa fizikom assetto corse recimo. Uzmes genericko modovano auto kojem je ko zna koji model auta nabacen za fiziku, i predvidljivost je 100 puta bolja nego u arkadama koje imaju svoj smisao za fiziku.

    Opet kazem, znam da je arkada ali sam ja izgleda puno ocekivao. Znaci uzmes modovanu stazu i modovano auto i imas bolji osjecaj nego bilo sta sto sma vozio ganjajuci licence.





    Haker
    Kupio šta, da igram na 120 FPS ?
     
  18. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Ja sam do Inernational A dogurao, sve gold naravno, ko ide dalje a da ne uzme gold omg :D dosta lakse licence nego u starijim GT-ovima. Ja sam prezadovoljan, GT Sport sa SP progresijom. Ako budu apdejtovali cesto kao sto su u GT Sport, to ce biti ekstra. Da ljudi zele AC fiziku, kupovali bi AC u 10 miliona primjeraka.
     
  19. NAILS

    NAILS Moderator

    AC je limitirana sa Blancpain GT Series licencama i nema SP.

    Sta ovo znaci: "Ako budu apdejtovali cesto kao sto su u GT Sport, to ce biti ekstra." DLC-ovi ili free sadrzaj ?
     
  20. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    AC je limitiran jer je poluproizvod, kao i ostale sim igre gdje prvo moras proci tutorial da naucis UI koristit. U GT Sport je dodano 150+ auta i 50+ konfiguracija staza nakon izlaska. Moglo se svako auto kupiti ingame creditsima ili kupiti u store. Jedna od najbolje podrzavanih igara nakon izlaska. Online je bio odlican, a kad dodje AI update u GT7, bice i SP dosta zanimljiviji. Ko nije gledao