Sony PlayStation 5 official thread

Discussion in 'Igre i konzole' started by Vedo, Jun 6, 2019.

  1. NAILS

    NAILS Moderator

    A ne govorim ja o igrama. Suludo ih je porediti. AC je napravio mali tim, Kunos dok iza GT-a stoji gigant Sony 25 godina.

    Govorim sto Sony izbjegava napraviti pravu fiziku. Elem, ugasio sam ono gofno countersteer ass.. sad je dosta bolje. SLucajno ostalo upaljeno i ako sam manuelno sve gasio. Izlevelovao sam da mi se otkljucao "photo mod". Otkljucao dosta auta ali sve kante. Sakupljam da uzmem Z4 GT3.

    Izgleda cool. Ima finih postavki za dobar panning.

    [​IMG]
     
    Vedo likes this.
  2. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Mislim kad uzmes sve gold licence national A, nisam siguran koju tacno, dobijes Supru gr3. Meni je ostala jos Super licenca, ostalo je sve gold. Na par sam se napatio posteno.
     
  3. Haker

    Haker Veteran foruma

    Da bi vidio kakva je fizika sve off i kvalitetan volan.
    GT je mainstream igra, simulacije imaju svoje tržište.


    Sent from my iPad using Tapatalk
     
  4. NAILS

    NAILS Moderator

    Ja sam uzeo licence iz jednog sjedenja. Vratit cu se pa probam gold. A Supru sam dobio. Ne znam za koju klasu. Mozda jedino nije gr3. Najvise sam se napatio sa Viperom i F50. Nece da skrenu. Lakse mi je bilo sa 917K na mokroj Spa nego par tako tih auta koja imaju cudnu fiziku.

    Haker
    Pogledaj video koji je Pelikan postavi kako AI vozi po travi i onda skrene i ima 100% grip ili kako ga "curbs" drzi da ne izleti iz krivine. Gledaj kako AI trza volanom lijevo-desno, stalno cima. Auto bi se izvrtilo jednom da to uradi.

    Nije sad igra odron zbog toga, samo sam ja vise ocekivao.
     
  5. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    S velikim očekivanjima idu i velika razočarenja. #samokažem :)


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
    NAILS likes this.
  6. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Nails, posto imas PS5, ekskluzive mozes jedino kovat’ u zvijezde.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
    NAILS likes this.
  7. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Dzaba je to ponavljat, od svakog novog GT-a se ocekuje da bude stvarnija od zivota i tu bih ja i jos 95% ljudi prestali igrati, a budzet za slijedeci GT bi bio kao za AC.

    @NAILS na kojem volanu igras?
     
  8. Haker

    Haker Veteran foruma

    Nailis onda Iracing kreni igrati, nema druge.

    Ovo je kvalitetna arkada i to je to.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
    NAILS likes this.
  9. NAILS

    NAILS Moderator

    Nije meni zao 70$. Ima dosta sadrzaja. Ima se sta igrati. Fali bas ovako dobrih obimnih "car" igara jer godinama GRID, NFS i slicni failaju. Forza baš nije za mene. Ovo mi je taman. Vec je ocito na mene hajp imao utiska jer znam da Sony ulaze mnogo u iSports kada je GT u pitanju i onda prvo moje iskustvo: a gdje ovdje hood kamera ?? Vidim i ovi profesionalci koriste kameru sa grilla.

    Elem, sjeca li se neko Auto Club Revolution nekad iz 2013-te? To je bila spot on arkada i na nju me GT podsjeca. Prezaliti ne mogu sto je ugasena i GT7 je dobra zamjena, taman, samo sam ja mislio da je nesto drugo. Da mogu recimo bas tu kameru pomjerati, cicati, poddesavati po visini i dubini i korigovat FOV. Da mogu ugasiti volan iz kokpita i da mogu onu foliju sa šajbe "skinuti". U originalnoj AC moze vanjsku kameru utjerati u kokpit i podesiti ekspoziciju i dinamic light kako ti pase. Plus modovi. A u GT7, ovako moras sa krova voziti dok me ova kamera sa branika podsjeca na NFS iz devedesetih. Puno znaci osjecaj brzine koji je u GT7 istina sasvim dobar. Samo eto, meni fali tih sitnica. jbg

    Da li neko voza MP, kakve su utrke ?
     
  10. Haker

    Haker Veteran foruma

    Pa to je GT. Vidi se da nikad prije nisi igrao, ali mnoge stvari i taj GT feel igra vuče još od prvog dijela.


    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  11. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Ne ocekuj nikakve apdejte sto se toga tice, te se stvari vuku od PS1, jako su konzervativni. Sto se tice MP, to je najbolji dio igre. Imas svoj rating i imas sportmanship rating. Ako cesto druge udaras, nabijas penale, rating ti je manji i matcha se slicnim igracima. Vazi i obrnuto, sto cesce odradjujes clean utrke, veci ti je rating i igras sa drugim clean igracima. Budu 3 daily utrke koje se mijenjaju redovno i bude championship za koji se moras kvalifikovat. Trenutno je tuniranje dozvoljeno koliko vidim, u GT Sport 99% vremena nije bilo.
     
    NAILS likes this.
  12. NAILS

    NAILS Moderator

    Thx. Imali nacina da se regija promjeni? Kad se hocu registrovati na "sports", nudi samo US jer mi je ACC US.

    Vratio sam se malo na licence, uzeo gold prve klase pa cu redom. Sa cafeom dosao do amerikanaca.

    [​IMG]

    [​IMG]
     
  13. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Nije Sony jos dosao do promjene regije, mozda za 20 godina.
     
    NAILS likes this.
  14. Ragnarok

    Ragnarok Komšija

    Počeo sam igrati GT7 na PS4, imam i GT Sport. Svakako mi je drago što ima SP kojeg se sjećam iz jednog od starih GT serijala koje sam nekada samo probao.
    Uspio sam da se naviknem na stiskanje gasa i kočnice na gamepadu i moram reći da je zadovoljstvo osjetiti tu vrstu kontrole u trkaćoj igri. Nakon što sam godinama igrao arkadu NFS.

    Posjedujem još i FH5 na PCu ali kontrola vozila je neuporediva. FH svakako bolja od NFS.

    GT7 je svakako prijatno iskustvo igranja i napretka kroz igru.
     
  15. NAILS

    NAILS Moderator

    Napravio Madjarski profil pa poceo ponovo. Ko ce se ganjati sa amerikancima.
     
  16. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Sto madjarski
     
  17. NAILS

    NAILS Moderator

    Zato sto mi nudi engleski. I jos Slovenci mogu sa engleskim. Da, i Hrvatska.
     
  18. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Steta sto nema eng na Turskom psn. Kod njih je ps plus ja mislim ispod 30$ za godinu.
     
  19. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Returnal dobija co op, i survival mode.

     
  20. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Neki dan probao malo novi Forbidden West na PS5, na resolution mode grafika super izgleda, al igra mi djeluje tromo, kao da je 28fps a ne 30. Performance mode opet grafika bas bas lose izgleda, kao da je 1080p u pitanju a ne 1800p. Sto je najgore brutalan shimmering.

    Mozda je zato sto je na PS5 spojen 32" 4k monitor i gledao sam sa udaljenosti uobicajene za monitor a ne TV.