Nesto se mucka... "Crytek responds to latest Crysis console rumours" http://www.computerandvideogames.com/ar ... ?id=162223 EDIT: "PlayStation 1.7 firmware released" + dosta PS2 naslova, tipa GT4, DMC3, MGS2 itd... http://www.psu.com/node/9874
Evo i malo drugcijih cjena od IT computersa i ostalih koji prodaju po 1750 km PS3 iako je i ovo naucna fantastika! http://www.geocities.com/hus_amir/psx.html
Auu Nani pa gdje ces Amira iz Tz ovdje staviti (hajd makar se nije puno "ugradio" u cijenu, stotinjak Eura) - lik se razumije u konzole ko Jelena Karleusa u C#. Dok sam visio na newsima davno, propitah ga neke stvari - nit je imao veze o cem se radi, nit je mogao nabaviti banalne stvari koje sam trazio. O malo starijim igrama da ne govorim. Bio je odgovor u fazonu "ne drzim to, to je staro isuvise". LOL. Pogledaj sam cijenu "dekodiranog" PSP-a. Pitam se koliko uzima love za downgrade i nabacivanje novog FW-a. :mrgreen: Cak da ne pitam za cijenu, niko u ovoj zemlji ne bi od mene dobio pare za PS3... :roll: Btw, Burnout 5 zanimljivost:
Ma i cijena od 1400km je jedan dobar science fiction za jednu igracu konzolu pa da govori 13 jezika, ako nista nije stavio 1750 ko ostali lopovi. Rece mi Zlaja da mu je ovlasteni distributer rekao (znas vec gdje) da ce ubrzo cijene PS3 (same konzole) past i to podobro! primjera radi u Londonu, New Yorku gdje se ocekivala najveca prodaja, poslije prve sedmice prodaja je opala za 80%! Konzole skupljaju prasinu po izlozima. Ljudima po evropi skupo dat 600 eura odnosno za SAD 600 dolara a ovi nasi lopovi stavljaju isti konzolu u ovakvoj drzavi za 870 eura ili ti 1166 dolara->1750km. Presmijesno. Kako sam rekao i cijena od 1400km je dobra naucna fantastika al covjek prodaje il bar tvrdi da prodaje za 350 km manje od drugih IT firmi. Koji je to sraz! Naravno da ne bi od njega ili bilo koga sa ovih prostora kupio nista niti je link bio upucen za kupovinu iste vec samo za poredjenje cjena i prikazivanje po ko zna koji put lopovluka i malverzacija nasih "strucnih" IT firmi!
Da, i Famitsu pretpostavlja da bi cijene do jeseni otprilike trebale pasti. Moguce cak i za 100E. Inace, posto je mala potraznja za 20GB modelom, izgleda ce njega prestati proizvoditi, cijena 60GB modela ce da padne, a jos nepotvrdjena 80GB verzija ce da zauzme mjesto ove najjace (cijenom makar, za ostalo se ne zna). A sto se tice cijena konzola - samo pogledati cijenu Xboxa u IT-u i sve je jasno...
dodje jos dodatni sixaxis i Motorstorm, bez obzira, puno je... a prodali su 11/11 isti dan. Sad se treba pitati ko je lud Inace, munta se o 200GB verziji, koja ce biti najvjerovatnije 600$, dok ce 60GB spasti na 500$
ako izadje jaca verzija, nema sumnje da ce 20 i 60GB pojeftiniti. mada je ovo bezvezan potez ako samo namjeravaju HDD da povecaju, posto u PS3 ide bez problema svaki SATA 2.5"...
Ljudi, zaboga, dati tolike pare za konzolu je ludilo. Pogotovo zato sto na trzistu ima jeftinijih i zabavnijih konzola (XBOX360, Wii). Po meni ne vrijedi tih para
Ne, ludilo je dati vece pare za komp koji ti ne moze gurati igre ni godinu dana u full detaljima. Ludilo je dati 600E za 8800GTX. PS3 nije ni namjenjen ljudima sa uskim budzetom, vec onim koji si uz to mogu priustiti i fin lcd tv i solidan zvucni sistem. Wii zabavan? Ako je tebi do raznoraznih mini-igra kojim Wii obiluje onda pravac mobil media ili algoritam i fino si pazaris jedan. PS2 je najbolja konzola koju trenutno mozes kupiti u svakom slucaju. "Zabavnost" je relativan pojam u svakom slucaju. Neko ce radije izabrati da igra Pokemon Ultra Mega Giga Diamong Stadium nego God of War... :roll:
PS3 je izmislio vijek trajanja za PC i X360... tako da... Inace, 200GB jeste samo marketinski potez. Jer novaliji 200GB : 120GB (elite) zvuci bolje nego 120:60 (PS3 Premium)