Sony PlayStation3 official thread...

Discussion in 'Igre i konzole' started by ming, May 17, 2005.

  1. zoi

    zoi Veteran foruma

    http://screenfun.blogspot.com/


    heh nest mi poruzno ovaj mikrofon odradjen.izgleda isto radar :D
    nekako mi je eye toy bila ljepsa.ali eto nek im je sa srecom meni ionako najvjerovatnije u kucu neide :smt003

    nest mi je ova tema zamrla,zapravo citav podforum...nema te se o cemu raspravljat :?: :wink:
     
  2. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Kako nece kad su neki potrosili dvije godine zivota pricajuci o konzolama i cekajuci PS3 "igre" na 1080p@60fps :mrgreen: i na kraju ih nece docekati, a ionako ne bi imali TV na kojem bi ih igrali...

    I sad ce se Bahamut zapaliti :twisted:
     
  3. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    govoris za sebe pretpostavljam... :roll:
    lud si ako si mislio da ce u prvoj generaciji igara raditi sve u 1080p. nego sta bi s onom tvdrnjom da je PS3 zakljucan po regijama za igre? :lol:

    a sto se tice Eye kamere - primanje cetverokanalnog zvuka preko samo jednog mikrofona je jako fina i svjeza tehnologija...
     
  4. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Za regije je bila sala ako nisi shvatio to se zna odavno isto kao i tvoje reakcije...
    A zestoke li kamere (640*480),a kao next-gen :x
    I jos sam lud jer nema onoga sto si ti uporno tvrdio nekih 18 mjeseci :shock:
     
  5. ming

    ming Veteran foruma


    Radi se o kameri buraz. Ti bi 1080 kameru :lol:
     
  6. zoi

    zoi Veteran foruma

    koliko znam oni su konzolu najavljivali kao nex-gen a ne kameru :p
    i meni bi ovo bilo zadovoljavajuce jr je na 60fps sto je odlicno.a ionako ce ti trebat da ti uslika gavu u neki mi igrama i to je to.sumnjam da ces imat nekog poznanika da sa njim video.chat upraznjavas :wink:
    ali svejedno sony mi je u konzolama zadnja rupa na sviralu kao sto je i njemu Evropa zadnja rupa na sviralu :evil: PC Rulz :p 8) :p
     
  7. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    pa ako vec ima 1,3 mpixela normalnih webcam-ova onda su mogli to malo bolje :?:
     
  8. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    U koliko fps-a rade te web kamere - u 15, mozda 20 u najboljem slucaju. Nedovoljno za Eye of Judgement. Da si odigrao koju rundu originalnog EyeToy-a (zoi izgleda nije pa kaze "a ionako ce ti trebat da ti uslika gavu u neki mi igrama i to je to"), znao bi da je za igre te vrste i 30 fps-a premalo. Osjetljivost i brzina senzora su bitnije nego njegova rezolucija, a softverska interpolacija se uvijek moze napraviti i malo popraviti dojam. 1080i kamera @ 30 fps kosta 2000E, pa bi vjerovatno to podiglo prodaju kako PS3, tako i Eye of Judgement. :roll:

    Btw sta sam ja uporno tvrdio 18 mjeseci - da ce SVE igre u zivotnom vijeku konzole raditi u 1080p, i jos na pocetku prodaje? Daj uozbilji se. Za dvije godine 1080p/60 ce biti standard za PS3 igre, a MS ce uveliko u to vrijeme raditi na novoj konzoli (jer Elite nije nis drugo nego krsh).

    EDIT: nije mu puno trebalo: "My Xbox 360 ELITE Died and I Lived to tell the story"
    http://www.neogaf.com/forum/showthread.php?t=153089
    Dodatak vec legendarnom topicu. Eto sta "provjerenih" 90nm i losa arhitektura rade kupcima. Prije su crkavali nakon konstatnog rada, sada dolaze pokvareni u kutijama. Ahahahaha. :lol:
     
  9. Raptor

    Raptor Aktivista

    Ako glasine/stranice ne varaju. NG Sigma 1080p@60fps, Lair vec na 1080p@30fps itd... o nekom "dalekom" GOW3 da ne govorim (jer me pojedinci vole ruziti kad o tome pricam :oops:)

    Neki misle sto su skresali Resistance i MotorStorm na 720p, da ne moze i nece moci bolje... :smt017

    Igre se razvijaju, Full HDTV pada... Sretnu se na pola puta... cemu vodi diskusija?
     
  10. zoi

    zoi Veteran foruma

    nisam niti mislim igrati a dao sam svoju izjavu po onome sto sam vidio na Giga TVu.ak sam sta god pogrijesio sorry.a stvar je u tome sto je baha najavljivao da ps3ce nece biti prvih 6mjeseci jer ce biti rasprodan a meni se bas i necini da je tako...
    a normala da su sada igre losije i da nedaju max.pa ko je pratio predhodnu gen konzola mogao je to shvatit.neka pogleda npr.burnout2 i revenage.ili neku igru sa luncha 2ce i neka pogleda GoW2 i sve ce mu biti jasno.ali o nije opravdanje na njihovo pompezno najavljivanje grafike,gameplaya i muzike a na kraju dobijemo jedan SKORO prosjecan proizvod.ali to je uvijek tako screenovi i treileri su bajni a finalni produkt sasvim prosjecan pa nas ovo i netreba cuditi.
    i stvar je sto ce kako je krenulo nestat exkluzive jedino ce biti exkluziva na relaciji PC-konzole.
     
  11. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Uhh nesto nemam volje da se natezem sa likom kojeg jedva da razumijem od konstantnih i silnih semanticko-leksickih gresaka u postovima.
    Ako me vec prozivas javno zbog (neistinitih) tvrdnji, onda se potrudi pa ih iskopaj iz "arhive" da ne bude pricanje u prazno... :roll:
     
  12. Raptor

    Raptor Aktivista

    Oprosti... ali je to prisutno na svim platformama. sminkanje slika, trailer-a pa do gameplay-a... Mali milion primjera ima...
     
  13. Raptor

    Raptor Aktivista

    Nije sad toliko znacajno trziste,, ali da ipak ne ostane zabaceno... :)
    "Crni" su dani, pa je svaka vijest dobrodosla :roll:

    "More than 36,000 PS3’s sold in Australia"
    http://www.gameswank.com/?p=322

    EDIT: a sta reci sa crne dane...?

    "Top 10 Playstation 3 missteps"
    http://www.lunabean.com/news/20070430_t ... s.php#more
     
  14. Raptor

    Raptor Aktivista

  15. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    A PS3 tek pola godine na trzistu. Sta ce biti za nekoliko godina tek? :lol:
     
  16. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Nice. Vidjecemo sta ce ispasti za tih 7-8 dana.
     
  17. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    ja i... ?

    gotovo nikako nikako
     
  18. Raptor

    Raptor Aktivista

    Naravno da nije opravdanje.... o kapitalizmu je rijec... tako da je svako zakrivljenje istine profitabilno...
     
  19. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

  20. Raptor

    Raptor Aktivista

    Ma toliko su usrali stranice sa raznoraznim smijesnim poredjenjima tipa Crysis/MGS4, GTA4/real NY ili GTHD/PGR4/Forza2 i jos mnogo toga...

    BTW, igrao sam nedavno GTHD, "samo" one-track igra (naivno bi bilo svrstati u demo) , sa odlicnim modelima automobila, prezentacijom i jos boljim osjecajem... iako meni licno fali vibracija...

    GT5 ce biti pravo "mjerilo" :smt003

    EDIT: Post je editovan sa linka

    jos nesto http://www.gamebrink.com/forums/showthread.php?t=14918