Sony Walman NW-A805 audio in bug

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by amarextreme, Jan 14, 2012.

  1. amarextreme

    amarextreme Aktivista

    Naime nakon dugo vremena, par godina korištenja, desio mi se ovaj prvi i jedini "kvar". Naime gubi mi kontakt na ulazu za slušalice, tako da nonstop kada hodam neprestano gubi kontakt i zvuk prekida, ne moguće je ikako slušati muziku, jer prekidi ubiše... E sad odma što sam probao su slušalice, par njih, dakle nije u njima problem, nego u ulazu... Pa da neko slučajno ne zna kako ovo da rješim po mogućnosti sam, ili je potreban neko stručniji za to, pa ako da, da mi predložite kome odnjeti ovaj walkman u Sarajevu a da je upućen u rješavanje problema na ovim uređajima...

    Evo na slici sam označio gdje je taj ulaz i o čemu se radi ukoliko me neko nije razumio u gore napisanom i pojašnjenome ;) Hvala unaprijed kolegama na pomoći...

    [​IMG]
     
  2. amela.calkic

    amela.calkic Novi član

  3. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    ovo ne bi trebao da je veliki problem,trebali bi ti to moci promjeniti u servisima elektro opreme,to ili je obicni 3,5 ili 2.5 mm ulaz,samo neka zamjene
     
  4. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    MA ja bih se smio zakleti da tu ne treba ni mjenjati nista samo preletovati kontakte na ploci.Od silnog motanja po dzepovima malo se rasklimale veze pa se pojavili "hladni lemovi" izmedju konektora za slusalice i ploce.
     
  5. dmr

    dmr Veteran foruma

    Prije da su samo oslabili kontakti u jacku nego da se sta odletovalo. Otvoriti i vidjeti da li su pristupacni kontaktni limici u jacku pa ih malo saviti u kontra smjeru. A ja bih i prvo pokusao ocistiti kontakte alkoholom. Izvadi baterije pa bananicu od slusalica umoci u alkohol pa ubaci vise puta u jack i poslije dobro osusi, alkohol brzo ispari.