Spajanje netbooka i PC-a preko wireless routera

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by Ace_, Jan 13, 2011.

  1. Ace_

    Ace_ Aktivista

    Na netbooku je Windows XP, a na PC-u je Win7. Oba idu na netu preko routera (PC preko zice) netbook ofc preko wirelessa. Ali kako da prebacujem podatke s jednog na drugi? Pokusavao sam nesto cackati ali nisam uspio. Nesto je bilo preko sticka da instaliras na oba kompa ali nije upalilo. Jel ima negdje jednostavan vodic ili da mi neko objasni?
     
  2. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Last edited by a moderator: Feb 11, 2018
  3. Ace_

    Ace_ Aktivista

    Hvala pogledacu :)

    edit: cekaj ovo je preko crossover kabla, sta je isti postupak i za moj slucaj ili si fulo loptu totalno?
     
  4. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Pa pravis mrezu, samo sto ce ti konekcija umjesto kabla biti wireless :)
     
  5. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    E ovako i ja sam nedavno glavu oko toga razbijao i uspio sam.Sve sto sam uradio jeste da sam instalirao predobri Cisco programcic svima dobro poznati Network Magic.U njemu imas fino opciju Share-ovanja foldera.Na oba racunara ga instaliras i na svakom sharujes folder koji ti treba za transfer.Podesis u firewall-u svom da dozvoli sve komponente programa i to je to.Na kraju samo dvoklik na folder i imas pristup ili iz samog windows explorera u mreznoj sekciji.Za konfig firewall-a imas upute u samom programu ako zapne

    EDIT: samo da napomenem da su mi na oba racunara win7 OS.