Spajanje vise VOB fajlova u MKV

Discussion in 'Operativni sistemi, aplikacije i programiranje' started by Vedo, Sep 14, 2013.

  1. Vedo

    Vedo Moderator

    Imam par rippovanih filmova, evo kako izgleda sada folder jednog od njih:

    [​IMG]

    Kako da to sada spojim sve u npr. jedan MKV fajl (ili AVI, MP4 itd)?

    Googlao sam, al ne mogu da nadjem program koji bi to odradio kako treba. Ima li sta 'provjereno'?
     
  2. Bonded_by_Blood

    Bonded_by_Blood Aktivista

  3. ibran

    ibran Aktivista

    Re: Spajanje vise VTS fajlova u MKV

    Ja sam radio spajanje u FormatFactory odličan i jednostavan za raditi može i sve što poželiš.
     
  4. Vedo

    Vedo Moderator

    Re: Spajanje vise VTS fajlova u MKV

    Thx, ali:

    Bonded_by_Blood - Stane na 99% i tu stoji sat i po, ne mrda. A program crasha jako cesto

    ibran - Odem "Advanced"-> Video Joiner, dodam ove velike .VOBove (ako dodam sve fajlvoe iz tog folder program crasha) i onda ovaj tvoj dodje na 100% za par sekundi i tako onda blinka stalno progress bar i pokazuje 100%, CPU usage na 100%, al nikad da ga zavrsi.. Ili odradi tih 100%, vrati bar na 0%, CPU zakucan a progress ne mrda nikako.
    A nigdje nemam ni opcije da biram koje audio streamove da uvrsti, tj. izbaci.
     
  5. Bonded_by_Blood

    Bonded_by_Blood Aktivista

    Žao mi je jbg, znam taj šugavi osjećaj "i šta sad".

    Ovaj program nisam koristio lično, ostale od Freemake-a jesam, pa sam zbog tog' pretpostavio da je i ovaj ok.

    Je l' mora biti baš .mkv, kakva je situacija sa drugim formatima?
    Koji softver koriste ljudi koji rip-uju dvd izdanja i sl., vidi to, mora biti neko popularno rješenje.

    Čovjek sve misli da je ovo jednostavno, a eto i ja kad god sam pokuš'o konvertovanje videa, nije mi uspjelo.
     
  6. Vedo

    Vedo Moderator

    Probam i u AVI, Mp4, MPG, MKV al nema jednostavnog rjesenja :S

    Izgleda da cu morati instalirati Adobe Premiere Pro, pa to odraditi na 'visem' nivou.

    Samo ne shvatam zasto svaki film DVD, kad ga otvoris na PCu ima ovih tonu fajlova (slika iz prvog posta). Predpostavljam da je to DVD menu, al sve kontam mora da postoji neka 2-3 klik metoda da se iz 'razbijenog' video materijala dobije jedan fajl. Isto kao sto ima za kontra proces, sa "ConvertXtoDVD" programom, izaberes npr. neki MKV video fajl i on to fino porazbija, kreira sam DVD menu i na kraju sprzi na prazan CD/DVD.

    Ono, da bude - izaberes format, odaberes audio stream i pichi..
     
  7. Mujka

    Mujka Komšija

    vidi mozel ti pomoc virtualdub ?
     
  8. Vedo

    Vedo Moderator

    Evo probao, ne moze on ni otvorit .VOB fajlove.
     
  9. Garamel1337

    Garamel1337 Aktivista

  10. Vedo

    Vedo Moderator

    Fazon je sto svaki rippovani DVD film ima par ovih .VOBova izmedju ostalog. OVaj tvoj Convert VOB to AVI nema opcije spajanja, nema opcije biranja audio streama. A rippovani DVD filmovi su razbijeni u par .VOBova.

    Ovaj tvoj ga OK prebaci u AVI, jedino sad da redom svaki ovaj VOB konvertujem u AVI pa u drugom programu da spajam AVIje.

    Nista, Adobe Premiere majka, ako ko skonta kakav easy metod - neka napise ;)
     
  11. ibran

    ibran Aktivista

    Re: Spajanje vise VTS fajlova u MKV

    Ako su ti veliki fajlovi treba mu više vremena da sve postavi na svoje mjesto, kada pustiš da spaja video nakon par minuta pogledaj u izlaznom folderu dali je zapoćeo spajanje trebao bi imati folder u koji spaja sve.Meni je savršeno spajo i filmove većeg formata kapaciteta samo treba malo duže vremena, ostavi ga preko noći slobodno.
     
  12. dmr

    dmr Veteran foruma

    prije rip-ovanja prebaci dvd decrypter u IFO mode i u postavkama stavi da ne parca fajlove

    [​IMG]

    Ako nemas dvd-ove tu onda od postojecih napravi ISO image ucitaj sa daemon tools pa ponovo izripaj sa decrypterom u IFO modu bez parcanja. U njemu odaberes i koji ces audio stream, titlove, chaptere....

    EDIT: ne moras praviti ISO image jer imas u decrypteru da odaberes folder u kojem je sadrzaj dvda.