Spammer osudjen na 9 godina

Discussion in 'Generalna diskusija' started by monK, Apr 9, 2005.

  1. syss

    syss Veteran foruma

    najozbiljnije.
     
  2. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Kad će to biti?
     
  3. syss

    syss Veteran foruma

    kad dobijem sljedeću plaću :wink:
     
  4. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Kad će to biti?
     
  5. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Kao prvo piratskim stvarima nije definitivno mjesto na pijacama. A ako hoces zbog svog cheifa da baratas tim programima, postoji bruka p2p programa, i svakakvih sajtova pa skidaj iso i instalacijske fajlove. Zato i postoji broadband internet. A sve dok ne inkasiras onoliko para koliko doticni programi kostaju, neces moci nista iole ozbiljnije raditi za pare ili neku firmu, pa makar bio najveci majstor za te pakete u zemlji.
     
  6. monK

    monK Komšija

    To ti je psihologija, pratim to citavo vrijeme i kako se desava i sta je uzrok tome, ne samo na ovom forumu...Sarajevo-x forum je npr. truhli off topic i spam... U ovom slucaju provjeriti GV-a koji je postavio pitanje Syss-u, a ovaj odgovorio, itd...

    Ni ja nisam izlijecen od tih reakcija na izjave sa strane, ali se kontrolisem, nastojim kontrolisati...

    Ovaj topic je postavljen zbog toga da se raspravlja o spamu (prvi dio je mi je toliko genijalan da sam se dva sata kocio od smijeha), ali i da privuce spamere, svaki oblik off topica se pazljivo izucava...

    :wink: :arrow:
     
  7. Blade

    Blade Novi član

    mislim da je to stroga kazna novcana kazna bi bila mozda PRAVEDNA ali zatvor je previse $$$
     
  8. Esh

    Esh HWB

    u istom tonu, kako ces usporedjivat s-x i hwb forum.. od sadrzaja tamo se jezim.. dobra stvar je da s-x nema svog sadrzaja (osim programiranja); ko zna sta bi onda bilo..
     
  9. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Ne skrecite sa teme!!!

    U koji datum će biti dodjela tih besplatnih priloga.
     
  10. monK

    monK Komšija

    To je bio samo primjer off topica, i to ekstreman....Svako poredjenje je besmisleno...
     
  11. GV

    GV Komšija

    Tu sam!
    Samo sam htio reći da ako zbog spama nije nastala nekakva velika materijalna šteta ne bi se trebalo kažnjavati zatvorom, a koliko sam imao prilike da pročitam najveći spameri su velike USA banke (ne direktno naravno već preko posrednika) . Osim toga šta bi dobili time što nekog tamo ''geeka'' pošaljete u zatvor, samo bi ste mu upropastili život zbog po meni djela koje ne spada u kriminal. Zatvor je ipak previše!!!!!!
    Što se mene tiče ovo je zatvorena tema, čitamo se u nekoj novoj.
     
  12. syss

    syss Veteran foruma

    znači nisi pročitao koliko je taj čovjek zarađivao... 700k$ godišnje s ulaganjima od 50k$ ako se dobro sjećam. to ipak malo odstupa od slike prosječnog geek-a.
     
  13. djambo

    djambo Aktivista

    niko nije kriv tim ljudima sto su nasjeli na fore spamera a o tome ima govora skoro od pocetka interneta kakvog sad poznajemo