Sport - internacionalni

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Alibegovic, Oct 30, 2008.

  1. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Pa njihovi su accounti lol
     
  2. zoi

    zoi Veteran foruma

    Zašto je Džeko retardiran?
     
  3. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Lažan account :D
     
  4. Zlatan

    Zlatan Komšija

    A zašto je Baloteli retardiran?
     
  5. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Zato što se mučio da obuče onaj marker jedno 2min+pregršt crvenih kartona i sl. gluposti :D

    Ali treba stvari sagledati i sa druge strane. Dok je još bio malo dijete roditelji su ga dali na usvajanje i usvojila ga je jedna italijanska familija tako da svoje roditelje nikad nije ni upoznao kako treba. Kasnije kad je bilo očito da će postati vrhunski fudbaler njegovi pravi roditelji žele ga nazad a on ih optužuje da je to samo radi novca, naravno. A da ne govorim koliko je problema imao zbog toga što je tamnoput pogotovo u Italiji koja je velikoj mjeri rasistička zemlja koliko god oni to poricali a naročito jug gdje je odrastao. Sve to pomiješano+ogromne pare koje je zaradio kao tinejdžer doveli su do ovoga. Da je meni neko sa 17-18 godina dao tolike pare ko zna bili danas bio živ a kamoli da ustajem ujutro u 7 i trčim 5km pa teretana i tako 2-3 puta na dan, ko bi me natjerao 8)
    Meni je on cool samo zato što je milanista i nadam se da će na ljeto u Milan jer tu bi imao idealne uslove da uz pomoć senior igrača napokon odraste i pokaže da je najveći talenat u Italji trenutno.
     
  6. Esh

    Esh HWB

    Mozda je jeretik izabrao "tesku" rijec, ali da se obojica prave mangupi, to svakako stoji. Trenutni roster Citya je pun igraca koji su tu dosli jer im prethodni klubovi nisu htjeli dati novca koliko su trazili i to se osjeti na kompaktnosti tima koji cesto izgleda kao da se prvi put sastaju na terenu.
     
  7. Pasha

    Pasha Komšija


    Prva stvar nemoj pričati o nekim stvarima o kojima veze sa životom nemaš. Upravo je obratno, sjever je pun rasizma, dok je jug operisan od toga. Druga stvar Balotelli nije odrastao na jugu, nego na sjeveru. Lega Nord ( desničarska partija sa sjevera) se između svih ostalih formi rasizma, nazivaju čak južnjake vrlo ružnim imenima.
     
  8. Zlatan

    Zlatan Komšija


    ma da tako je , za mene sama činjenica da je vrhunski fudbaler, pa i milioner, cini ga u jednu ruku genijalcem, nastranu sve gluposti...a ko od nas nije pocinio svakakve gluposti u zivotu.... :smt007
    sjecam se da je nekad neko rekao 'svaki covjek se makar 5 minuta dnevno ponasa gore od najvece budale' ..i ovo , i ako nije istina, rekao bih cini se dosta blizu istine :smt003
     
  9. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    O paša presvijetli ponizno se posipam pepelom :lol:

    Nije obratno, a da je sjever pun rasizma to stoji.

    Apsolutno netačno.

    Tačno. Rođen je na jugu ali je ubrzo sa roditeljima preselio na sjever, to nisam znao.

    Jel to na na jugu nema političkih partija sa sličnom ideologijom? Lega Nord je koliko znam separatistička stranka koja se zalaže za osamostaljenje sjevera od juga jer južnjaci prije svega uzimaju posao sjeveru i koče ih u razvoju. Oni su više protiv južnih italijana nego što su protiv afroafrikanaca ili 'zloglasnih' rumuna npr.
     
  10. Pasha

    Pasha Komšija

    Izvini a kako ti meni možeš pričati o situaciji u Italiji kada te sa Italijom veže samo nick na forumu. A pazi ovo ; Talijan sam, tečno govorim talijanski od 10 god., živio sam/živim u Italiji. Nađi mi jedni desničarsku stranku sa juga ?! Paša te može prosvjetliti kada je barem Italija u pitanju, neću si sebi uzeti za pravo da lupam o stvarima o kojima ne znam.

    Eto ti recimo ne znaš da je Berlusconi despot i rasista, pa trpaš njegovu sliku u avatar.
     
  11. Esh

    Esh HWB

    Ekipa, politika, religija, rasizam, nacizam i ostalo se brise. Nema potrebe da ovo pisem opet, nadam se.
     
  12. NeTRa1der

    NeTRa1der Komšija

    Za 10-ak min. derbi Eurolige, Barcelona - Panathinaikos...prati li ko? Direktno na Sportklubu.
     
  13. Esh

    Esh HWB

    Dobro da si napomenuo :)
     
  14. Esh

    Esh HWB

    Strasna utakmica, uze Barca jedan razlike, Grci promasili shut za pobjedu.
     
  15. NeTRa1der

    NeTRa1der Komšija

    Izvukla se Barca :)

    Onaj trener Obradovic samo sto nije poludio :D
     
  16. Esh

    Esh HWB

    Ma to je njegov vec prepoznatljivi stil, a mozda je predugo u Grckoj :)
     
  17. NeTRa1der

    NeTRa1der Komšija

  18. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Mourinho nakon milion utakmica najzad izgubio domaći meč, Real izgubio od Sportinga 0-1.

    A da bi dan bio savršen zaslužan je Pato i Milan, pregazili komšije i otišli na +5. Brutalna predstava Rossonera :)
     
  19. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Sta im je Real radio zadnjih 10 minuta, nikako mi nije jasno kako nisu primili go :)
     
  20. becke

    becke Aktivista

    Manchester United preokretom pobjegao Arsenalu, koji nije savladao Blackburn sa igracem vise u zadnjih 15 minuta.
    Vjecno se ponavlja ona prica da se na "malim" utakmicama gube prvenstva.