Sport - internacionalni

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Alibegovic, Oct 30, 2008.

  1. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Ja vjerujem da on moze na 100 ici oko 9,4, jer ocigledno je usporio svaki put kad je skidao rekord. Na 400 ne sumnjam da bi i tu tuko rekord.
     
  2. NAILS

    NAILS Moderator

    Kao sto sam X puta govorio, takodjer bo volio da njegov tim odluci da ga pusti na 400m. Al.. vjerovali ili ne, morao bi citavu sezonu okrenut naopako da bi se posvetio toj disciplini. To si potpuno drugaciji treninzi. 100 i 200 metara su tu negdje, takodjer ima razlike sa pripremama lai 400 je vec nesto sasvim drugo. To bi trebala biti velika odluka ali sumnjam da ce bolt bacit 100 i 200 na jednu/dvije godine samo dabi udovoljio nekim medijskim zeljama.

    S tim gofe psomenutim, jos jedno velicanje Michael Johnsona zbog drzanja dva rekorda na te (200/400) dvije discipline.
     
  3. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    Upravo to, trčanje 100m i 400m je velika razlika. Mislim da je nemoguće biti dobar istovremeno u obje.
    Trebao bi se možda okušati u skoku u dalj, Mike Powell je izjavio da bi on mogao oboriti njegov rekord od 8,95m.
     
  4. selvin

    selvin Moderator

    Kako ste poceli nabrajat dispicline, najbolje da se on prijavi na dekatlon :D
     
  5. NAILS

    NAILS Moderator

    Takodjer.. daleko je i dalj. Nije u pitanju samo brzina. Obrati paznju da ima jako sporih skakaca ali odlican odraz. Komplikovano je kombinovat sa sprinterskim disciplinama i skokove. Ko je mogao (a znamo ih par) takodjer svaka cast. Ali skovoima nabijas noge/ledja (ne na samom takmicenju ves same pripreme skakaca) gdje bas nije idealno usporedo pripremat i 100 metara.
     
  6. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    MLADA 18-godišnja južnoafrička atletičarka Caster Semenya, pobjednica utrke na 800 metara na Svjetskom prvenstvu u Berlinu, i dalje je priča dana.

    Novi momenti u slučaju je li ona - ona, ili je možda on, iscurili su u javnost, pa se saznalo da Semenya gotovo bojkotirala ceremoniju podjele medalja zbog uvrijeđenosti što se sumnja u njen spol.

    "Rekla je da ne želi izaći na podij, a ja sam joj rekao da to mora učiniti. Nije htjela uzeti medalju i rekla mi je: Nitko nikada nije rekao da nisam djevojka, a sada ovdje odjednom nisam. Nisam momak. Zašto ste me doveli ovdje? Trebali ste me ostaviti u mome selu kod kuće", prenio je predsjednik Južnoafričkog atletskog saveza Leonard Chuene. Jednako ljuti i razočarani poput svoje kćeri bili su njeni roditelji.

    "Slažemo se s njom, trebala je odbiti medalju i nećemo dopustiti da na njoj provode testove koji ju omalovažavaju", kazao je otac Jacob.

    "Tako sam ponosna na svoju kćer, a nitko je neće pregledavati sve dok sam ja živa. Ona je djevojka, znam, ja sam je rodila", nadovezala se majka Dorcu.

    Inače, njemački Bild piše, pozivajući se na švicarski Blick, da je Semenya zapravo - hermafrodit.

    Izjavio je to bivši trener želeći ostati anoniman:

    "Južnoafrička Republika napravila je testove u ožujku. Rezultati su jasni", nije smjela nastupiti u konkurenciji atletičarki.
     
  7. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    Ma normalno, da je žensko otišla bi odmah na preglede i dokazala da nije istina šta pričaju. Ovo odbijanje je samo znak da laže.
    Edit : Pogledajte utrku i kada pobijedi gotovo nikako ne slavi, skroz je rezervisana.
     
  8. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Kao sto neko napisa na Youtube: Lady Gaga approves :lol:
     
  9. Ace_

    Ace_ Aktivista

    Op op Arsenal 4-1, sta je ovo opet neka slucajnost?
     
  10. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Topnici, samo naprijed! :mrgreen:
     
  11. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    Što bi bila slučajnost, Portsmouth ove sezone će sigurno biti davljenik.
     
  12. h2o

    h2o Aktivista

    Sto se tice Arsenala i njihovog starta, kao prvo nisu im neki jaki protivnici bili u prva dva kola, a kao drugo samo se sjetite prije dvije sezone kako je bilo do "boxing day-a" i onda poslije kakvi su rezultati bili.
     
  13. ColdFire

    ColdFire Overclocker

  14. Hansel

    Hansel Komšija

    Si ti svjestan šta pričaš? Vidi se da ne pratiš englesku ligu jer kako vidim poznajes sastave samo četiri jača kluba iz engleske.

    Yobo, Arteta, Fellaini, Cahill, Yakubu, Saha i James Vaughan su dovoljno poznata imena koja govore o solidnom sastavu Evertona.
     
  15. h2o

    h2o Aktivista

    Hansel, LOL, pa ti i sam potvrdi ono sto sam ja rekao. Nisu nesto JAKI, nego znaci SOLIDNI.
     
  16. Hansel

    Hansel Komšija

    Solidni znači dostojni protivnika. Igrači koje sam nabrojao se kvalitetom mogu mjeriti sa igračima Seville, Bayern-a, Lyon-a itd. Napisao sam solidni jer bi pretjerao da sam napisao ''vrhunski''. Da je Everton jaka ekipa i da je posebno kod kuće favorit, jeste. Realno i bez pretjerivanja, Everton ima sastav da kod kuće uzme vodeću četvorku Italije.
     
  17. h2o

    h2o Aktivista

    Ma dobro kako god, sve ce se vidjeti za jedno 9 mjeseci. Koje solidan, a ko jak.
     
  18. Hansel

    Hansel Komšija

    Svašta će se dešavati. Biće mnogo faktora koji če uticati na tabelu, kako sama forma ekipa koja ne može čitavu sezonu biti konstantna, tako i povrede na koje većina klubova nije spremna. Engleska liga je uvijek zanimljiva zbog toga i ovaj put će se sve znati tek pred sami kraj. Ja ličo navijam za Arsenal. No preostaje nam interesantna sezona. Ja ove godine i u Man.City-u vidim dostojnog protivnika. Sada imaju ekstra sastav, još samo da se uigraju. Na kraju krajeva, uzeli su Barcelonu na Nou Camp-u.
     
  19. Esh

    Esh HWB

    Wolfsburg - HSV u pola 6 na Eurosport 2 (SRB).
     
  20. h2o

    h2o Aktivista