Sport - internacionalni

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Alibegovic, Oct 30, 2008.

  1. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Neka su malog debeljka spustili na zemlju. Sta ima Pele uvijek bio drugi iza mene. :smt003
     
  2. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    Pele dosta pametuje.
    Nikada nije igrao u Evropi, nikada nije trenirao, a svakome ima dati svoj savjet. Mislim da je veća legenda Maradona, Pele je uz sebe imao igračine (Garincha, Vava i dr.) i lakše mu je bilo davati golove.
     
  3. Pasha

    Pasha Komšija

    Pele nikada nije igrao u Evropi jer nije želio da igra. Imao je ponudu Milan-a koja bi u današnje vrijeme vrijedila oko 1,5 milijardi dolara. Pele je ostao dosljedan ljubavi prema igri,dok je Maradona trčao za lovom i narkoticima. Nije trenirao,ali je ipak nekako trčao 100 m za 11 sec. :lol:


    http://www.youtube.com/watch?v=pmE_2YKe3-U

    http://www.fifa.com/classicfootball/pla ... 9/bio.html

    A evo kako odgovara jedan nogometni gospodin,jednom sada već ispuhanom narkomanu http://www.nogometni-magazin.com/newspr ... l=viewnews
     
  4. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    Pele je kao karakter i gospodin hiljadu puta bolji od Maradone. Maradona je Platinia proglasio budalom, Pelegrinija budalom jer je izostavljao Riquelmea, a i sam ga je poslije izbacio iz reprezentacije.
    Što se tiče nogometa, mislim da je Maradona talentiraniji i bolji, Pele je odmah do njega. Teško da će se ikad ponoviti da neko u polufinalu sam pobijedi Englesku, prvi put igrajući rukometa, drugi put praveći budale od Engleza u odbrani. Maradona je bad boy nogometa.
     
  5. NAILS

    NAILS Moderator

    Dajte ba ljudi, moj otac treba raspravljat o ovome a ne vi. Nit sam ikad pogledao utakmice jednog i drugog, nit me zanima. Bilo - proslo. Oba legende.. ta prepucavanja izmedju njih prenosit dalje. nidje veze.
     
  6. Pasha

    Pasha Komšija

    Za razliku od tvoga oca koji ga je možda gledao uživo,ja sam ga gledao na video kasetama.Maradone se sjećam sa prvenstava 1990 i 1994,mada sam opet utvrdio gradivo gledajući.


    Eto Zidan je pobjeđivao Brasil. Što se tiče termina bad boy nogometa,šta to znači? Da je cool biti narkoman i sportaš istovremeno? Da bude role model sutrašnjim generacijama možda neko ko se drogira i priča gluposti okolo? :|
     
  7. NAILS

    NAILS Moderator

    Pasha, Poenta je da su to igraci prosle ere. Svakako da ih treba spominjat jer su na ovaj ili na onaj nacin legende, ali razglabat ko je veca legenda na nekim glupim izjavama ovoga ili onoga igraca.. stvarno nema smilsla.
     
  8. Pasha

    Pasha Komšija

    Pa eto ako si vidio link koji sam postavio,onda znaš da je po izboru FIFA-e Pele igrač stoljeća.
     
  9. NAILS

    NAILS Moderator

    Malo me ne razumjes, nije upitno koji su oni kalibar, nego mi se po proslim postovima ucinu da ce prica otic u spjeru kako je ovaj znao dat ovakav gol, a kako tek ovaj predje pola terena i da rukom gol itd itd.. a na to malo pjenim jer jedna da znamo kako izgledaju ova dvojica a kamoli kako su igrali.

    Naravno, svaka cast ko je pratio fudbal kada su oni igrali.. zato i kazem ovo je rasprava za mog oca a ne nekoga moje generacije.

    Malo sam i ja burno reagovao, do mene je ;)
     
  10. Pasha

    Pasha Komšija

    Poenta je da na našim prostorima skoro pa niko nije pratio Pele-a. Ali ako si znatiželjan možeš naći neke njegove utakmice jer je samo 30% njegove karijere zabolježeno na traci.Mada je i to više nego dovoljno da se vidi o kakvoj se veličini radi. Ja pričam jer sam pregledao skoro sav materijal.
     
  11. Esh

    Esh HWB

    I sad kakve veze ima kakvi su igraci bili Pele i Maradona sa porazom Argentine od Brazila?:D
     
  12. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Ama indirektno, Maradona konstatno u medijima u zadnje vrijeme naglasava kako je Pele uvijek bio drugi iza njega, te da Brazil nema sta traziti u toj utakmici. :lol:
     
  13. Esh

    Esh HWB

    Celebrity prepucavanje je najmanje bitno. Obojica su bili super igraci, dobili sve moguce nagrade, osvojili razne trofeje, a kad im nedostane (kao i ostalima) popularnosti, krenu sa tim preseravanjima kroz medije. Bitnije je hoce li Maradona opstati na klupi nakon slijedece utakmice :p
     
  14. Hansel

    Hansel Komšija

    Na jednom listiću dobio 370 KM (na ulozenih 40) a na drugom me za 850 KM (15 parova -ziceri-ulog 30 KM) zeznula samo Francuska. Od sinoć prezirem ovu reprezentaciju. Mrzim sada cijelu naciju. Vazda oni u fudbalu razočaraju a sve zvijezda do zvijezde. Volio bih da ih Srbija pregazi i da ih mi dobijemo u baražu i da ih izbacimo.
     
  15. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    Argentina opet izgubila, sada od Paragvaja. Maradona stvarno nema pojma šta radi, poziva Verona, Palerma ,Heinzea, a igrači tipa Zaratea, Lisandro Lopeza, Higuaina nisu nikad ni pozvani. Ovo mora pod hitno otkaz inače Argentina leti iz kvalifikacija. Ne mogu da vjerujem šta je napravio od nevjerovatno jake momčadi, SP bez Argentine zvuči nekako prazno.
     
  16. Esh

    Esh HWB

    I dalje imaju dosta srece jer mogu zavrsiti kao cetvrti te se plasirati na prvenstvo ili kao peti pa ici u baraz sa dvije utakmice do kraja. S obzirom da su naredne utakmice u oktobru, mislim da ima sasvim dovoljno vremena da stave novog trenera :D
     
  17. jeretik

    jeretik Komšija

    Neđe sam pročito da argentinski treneri ne mogu dobiti otkaz, moraju sami otići. Maradona je dovoljno glup, bezobrazan i sujetan da ostane na tom mjestu i pokopa ih skroz.
     
  18. Esh

    Esh HWB

    Nemoj tako, ja sam siguran da vec ima scenarij za kompletnu sapunicu u cijoj se radnji Argentina jedva plasira na SP, a nakon toga osvoji prvenstvo sa "karizmaticnim trenerom" te jos u finalu neko postigne gol rukom :D Iza Maradone stoji barem milion hodocasnika njegove crkve :D
     
  19. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    http://sarajevo-x.com/sport/clanak/090912030

    Ako se mene pita, ja bih kompletnu JAR suspendirao zbog ovih izjava. Mislim da su pravila veoma jasna. Inače, kako svi izvještavaju, Semenya je hemafrodit, službeno će tek biti potvrđeno 22 novembra.
     
  20. jeretik

    jeretik Komšija

    Tu je situacija prosta - ako ima muške osobine, nefer je bilo da se takmiči sa ženama. Trebala/o je biti uvrštena/o među muškarce.