Spremite se na wc nakon ovoga...

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by syss, Mar 5, 2005.

  1. syss

    syss Veteran foruma

    uglavnom isključite sve surround modove, dfx efekte i ostale gluposti. stavite čista 2 kanala i bubnite slušalice na uši (bez slušalica mislim da nema efekta).

    http://www.glazbeni-forum.com/zvincic/holophonic.mp3

    recimo ovo je nešto ko prijelaz sa mono na stereo... PRESTRAŠNO.

    mislim da 2mb nije problem, vjerujte isplatiti će vam se!

    p.s. sluške mogu bit crap neki - nije bitno.
     
  2. Dr.Overclock

    Dr.Overclock Aktivista

    kr,kr....kšššš...kr..
    zanimljivo, zanimljivo... ko da je u studiu snimano :)
     
  3. ming

    ming Veteran foruma

    I sta ovo predtavlja demonstracija stereo signala :(
     
  4. monK

    monK Komšija

    ne kontam sta je ovdje cudno :(

    susrecem se, i to konstantno sa ekstremnim opitima zvucnih frekvencija, kompresijama, oscilacijama, namjernim proizvodjenjima interferencija, itd., i sl...
    KK NULL te stvari, ali mnogo ekstremnije, radi uzivo na koncertima, imam jedan album njegov koji je citav u tom fazonu, samo sa odredjenom idejom koja se nalazi iza toga, a ne ovako...


    http://www.kknull.com/english.html


    @syss, preporucam ti da poslusas END i STRAIGHT TO DISCIPLINE od SCH, nisu ti potrebne slusalice
     
  5. ming

    ming Veteran foruma

    BadAss Rockeri
     
  6. monK

    monK Komšija

    "rock" je mrtav

    KK NULL je "post-rock"
     
  7. ming

    ming Veteran foruma

    Nismo na ''istoj'' Nosorgo.
     
  8. monK

    monK Komšija

    a ha! :wink:

    little NIGGER is here, don't worry
     
  9. syss

    syss Veteran foruma

    dobro, šta niste shvatili da taj signal radio 360 oko glavi i da se diže od plafona do poda?!?

    rekao sam samo na slušalice slušajte.
     
  10. monK

    monK Komšija

    upravo u tome je fazon

    ta nismo djeca
     
  11. ming

    ming Veteran foruma

    Syss svacas nas ko osobe tek izasle iz kakvog doma za gluhonjeme. Stereo signal postoji 30 godina ovo je bilo banalno do bola.....
     
  12. Dr.Overclock

    Dr.Overclock Aktivista

    Ovakvo nešto se odavno tj. standarno isporučuje uz zvučne kartice da bi mogao lakše podesiti zvučnike.
     
  13. syss

    syss Veteran foruma

    oke jesam samo ja glup ili šta... čovjek hoda oko holofoničnog mikrofona i šuška sa kutijom šibica, mislim da se efekt ne može usporediti sa realtekovim namještavanjem zvučnika jer je kudikamo bolji. ne sjećam se zadnji put kad sam čuo zvuk 2 metra iznad moje glave na slušalicama.
     
  14. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    dobra stvar, ali nista posebno.
     
  15. monK

    monK Komšija


    ja sam slicnu stvar dozivio sa zvukom helikoptera, i to poprilicno davno, nista posebno, poslije sam skuzio kako se ista stvar moze postici u COOL EDITU, proces od nekih 5-10 minuta, naravno sa opskurnijim kvalitetom...

    vise me fasciniraju "interferencije" izmedju zvukova, odnosno kada se dva razlicita zvuka svirani jedan pored drugog "usljed necega" (pretpostavljam da se radi o frekvencijama) stope u jedan zvuk, zvuci nevjerovatno, ali ponekad debelo zeza stvari sa snimanjem, redovito zakucava clipping cak iako se spusti nivo...

    mislim da je Marcus Miller (kazu da je to trenutno najbolji jazz basista) tako producirao bass na par stvarki, jednostavno ga je nemoguce skinuti...
     
  16. syss

    syss Veteran foruma

    hm, ali helikoper ne ide u visinu koliko mi se čini.
     
  17. monK

    monK Komšija

    mislis zvukom

    ova verzija je isla

    bila je prije toga jedna koja je isla samo s lijeva na desno
    a onda smo nasli, odnosno "main sound guru" je nasao i ovu drugu verziju...

    eh sad, da se sjetim imena nema teorije posto smo tu zabavu vrlo brzo izgubili iz vida...jedino da malo ugnjavim gurua...
     
  18. syss

    syss Veteran foruma

    da kužim... ali to ziher nije napravljeno jednim mikrofonom, tj. uopće mikrofonom.
     
  19. monK

    monK Komšija

    siguran sam da nije...cak je i "sample" helikoptera u pojedinim momentima bio muljav, valjda zbog efekata...

    hej, a kako je on to snimio...

    mikrofon mu je bio na podu?
     
  20. syss

    syss Veteran foruma

    u tome je tricky part... mikrofon nije nešto što se može kupiti samo tako, on uglavnom hoda oko mikrofona i zveketa sa tom kutijicom šibica. možeš jasno raspoznat kako čovjek hoda oko tog mikrofona.