Sprzio sam plocu...skoro.

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by Decerto, Jan 2, 2016.

  1. Decerto

    Decerto Komšija

    Odma da kazem,ploca nije vrijedna,stari 775 socket ali da ispricam sta se desilo :D . Htio da resetujem CMOS,skinem onaj jumper sa pinova i nesto mi odvrati paznju na TVu.Okrenem se da vratim jumper i umjesto da ga stavim nazad na cmos pinove,ja ga stavim na fan header >.< . Upalim plocu kad taj magicni plavi dim suknu iz nje :lol: :lol: . Ugasim je na brzinu,pregledam da vidim do cega je i onda skontam sta sam uradio.Cudi me kako ploca jos uvijek radi (zracio sam sobu sat vremena da izadje ovaj dim ) . Nego evo slika ispod,oznacio sam koji je mosfet izgorio,ne znam za sta sluzi dok ploca jos uvijek radi.

    [​IMG]
     
  2. dmr

    dmr Veteran foruma

    pa ocito za kontrolu ventilatora na tom fan headeru :)
     
  3. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Sve sami stručnjaci posjećuju forum u zadnje vrijeme. :lol:
     
  4. Decerto

    Decerto Komšija

    :lol: a da ti kazem da mi je cilj da je sprzim vec par mjeseci,ali ne ovako :lol: :lol: stavljao sam 1.75v na northbridge i 1.6v na cpu bez vodenog hladjenja,i nista,gurao 3.6 ghz na q6600 mjesecima i nista joj nije bilo.Cak mi se i jedan cpu 4 pin konektor bio istopio i opet ploca radila kao sat :lol:
     
  5. black

    black Komšija

    Meni se tako jednom desilo isto samo sto su kod mene bile zice neizolovane. Bila je to neka iprovizacija bez kucista komponente samo onako poslagane na stolu. Kratki spoj i malo se zadimi ali sve ok poslije radilo. To nije mosfet nego regulator napona ja mislim. Moze se i zamjeniti ako bude problema.
     
  6. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    ASUS 'nuff said :D
     
  7. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Mora da je bila kakva dobra macka na tv-u.
     
  8. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Mora da je covjek bacio pogled na vremensku prognozu, posto je vrijeme varljivo posljednjih dana :lol: :lol:

     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  9. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Kolinsb, kasniš k'o Half Life 3.