Spyware HITNO!!!

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by Nuno_Gomes, Dec 6, 2005.

  1. Nuno_Gomes

    Nuno_Gomes Aktivista

    molim vas pomozite, tek sam kupio komp i vec mi spyware upao. mozete li mi reci kako da ga se rijesim!!!
     
  2. zilo

    zilo Komšija

  3. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Ad-Aware SE Pro.
     
  4. zilo

    zilo Komšija

    Dovoljan je besplatni personal,sto mu bacih na linku :wink:
     
  5. Nuno_Gomes

    Nuno_Gomes Aktivista

    ali nemoze mi adaware izbrisat neke. u uvijek mi se opojavljuje (ono kod sata) your computer is infected
     
  6. ming

    ming Veteran foruma

    Pokreni scan iz safe moda.
     
  7. zilo

    zilo Komšija

    Ako se ne varam to bi mogao biti POP UP.Jel ti IE?
     
  8. ming

    ming Veteran foruma

    Ma ne moze bas sve izbrisati sto je aktivno. Zato pravac safe mod u kojem bi trebao da skone gamad.
     
  9. Nuno_Gomes

    Nuno_Gomes Aktivista

    evo u safe modu sam napravio recovery. pa zasad radi. ima li itko od vas nod32 ili odakle mogu skinuti a da nije trial version
     
  10. zilo

    zilo Komšija

  11. Benq

    Benq Komšija

    Drug imam ti ja NOD32 licenciranog i 100% legalnog pa ako si zainteresovan javi mi se :wink:
     
  12. kamikaza

    kamikaza Aktivista


    Mozda mu je bolje rijesenje Avast :roll:
     
  13. ming

    ming Veteran foruma

    Ma sve je to ista gamad, kada se uvali u komp tesko koji AV bude ucinkovit.
     
  14. postal dude

    postal dude Aktivista

    format je zakon jos kad obrises vako sta fino.ohohooh
     
  15. Benq

    Benq Komšija

    Dajte ljudi nemojte covjeku frustracije zadavat :) ,istina je, najbolji lijek za sve probleme je format c: i ode sve ko da bog nikad nista nije stvorio:) ,ja to licno rjesavam sa Spybot:S&D i pokazao mi se jako ucinkovit, samo radi redovno update i sve ce ic ko podmazano;)
     
  16. Nuno_Gomes

    Nuno_Gomes Aktivista

    hvala evo sad je dobar. vidit cemo kasnije koko ce biti, ali kao da nekad zastopa. morat cu ga formatirat sad nekad :)
     
  17. zilo

    zilo Komšija

    Nista format.Kad imas vremena sjednes pa cackas,cistis,caprkas po compu itd.Eto vidi kak'e je neki dan meni izbacivalo errore i cuda,ledio comp,a sad je sve u dure iako nisam format zvekn'o.
     
  18. Nuno_Gomes

    Nuno_Gomes Aktivista

    i meni se sad cini dobar. kad uradim adaware ne pokazuje nista. isto i spybot. valjda ga nema :)
     
  19. Nuno_Gomes

    Nuno_Gomes Aktivista

    kako izbrisati program ako ga nema u add/remove, i nema ga na startu. instlirao sam avast prije nego mi je usao spyware i sad neznam kako ga izbrisati, a htio bi inst. nod32, a nesmijem zato sto nemogu 2 u isto vrijeme....


    tuga
     
  20. n1dal

    n1dal Aktivista

    HiJackThis moze sve to izbrisati !

    Kada ga pokrenes kaze ti Warning da on prepoznaje neke systemske fajlove i da ako to izbrises nece system raditi kako treba.

    Malo pogledaj sa HiJackom i naravno sa gore drugim navedenim programima.

    gl&hf :)