Sramno pojeftinjenje ADSL!!!

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by Cedex, Feb 4, 2009.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. Cedex

    Cedex Novi član

    "Od 01.03.2009.

    * Sniženje cijena mjesečne naknade za pakete ADSL 1G i ADSL Cito, i to:



    ADSL 1G – sa 19 KM na 17 KM

    ADSL Cito – sa 220 KM na 180 KM.



    * Povećanje količine GB saobraćaja uključenog u pakete



    ADSL 3G – povećanje na 5 GB saobraćaja

    ADSL 9G – povećanje na 15 GB saobraćaja

    Dosadašnjim pretplatnicima paketa ADSL 3G automatski će se dodijeliti paketa ADSL 5G, a pretplatnicima ADSL 9G paketa automatski će se dodijelliti paket ADSL 15G, uz zadržavanje iste cijene mjesečne naknade koju su do sad plaćali za pakete sa manjom količinom saobraćaja."
     
  2. Cedex

    Cedex Novi član

    Ovo je u svakom slucaju poritivno od BHtelecoma sto su pojeftinili koliko toliko.Ali to je u svakom slucaju nedovoljno.Jer mi svi jako dobro znama da ce ova godina bit najkriticnija po pitanju finansija i ljudi ce masovno iskljucivat net jer je to za mnoge nazalsos samo luksuz a ne potreba, ako ne iskljuciti onda ce sigurno trazizi jeftinija resenja.Poznato je da dans imam dosta manji firmica koje daju usluge interneta tipa kaplovski net, warlajns i sl.Eh te firme ce traziti sad svoju sansu, tako sto ce davati jaftinij net.Vec je kablovski net poceo da uzima veci broj gorisnika zato sto ima veci download od BIHneta.
    Ovo je samo pozitivno sto su uradil u BHtelcomu za 3G i 9G korisnkie a najmanje su dobili 1G korisnici.Dobili su 2KM pojeftinjenja to je nista, bolje da nisu ni dirali, sam ose dzaba sprdaju, da su stavili umjesto te 2KM popusta 2GB dodatna downloada to bi bilo bolje.A ja mislim da je to neka taktika iz BiHneta da sto vise korisinika predje na 3G ili 9G paket.Al u to cisto sumnjam, ja sad vec znam da ce more korisnika vratiti bhnetu njihov modem i preci na kablovski net na kojem za 25KM imas 10GB ili na warlajns ZONA za 20KM 8GB...
    Tako ako ovi iz bihneta opet za jedno 1-2 mjeseca ne uvedu jos sta novo bogami mnogi idu na jeftinija resenja odnosno povecanje limita...
     
  3. Cedex

    Cedex Novi član

    3G i 9G su jako puno dobili u odnosu na 1G paket...
    da su stavili 1G na 3G to bi i bilo nesto a ne ovako 2KM...heheh
    boze me sacuvaj...za te pare u ZONI ili kablovskom netu mogu dobiti 8GB odosno 10GB...
    zato ako ne bude za seledeci mjesc sta novo ili da koriguju ovu izmjenu malo i za ove od 1G....mislim da cu ja prvi otic na kablovski odnosno zonin net...a i mnogo drugo ljudi....
    pa sad na potezu je bHtelecom...
     
  4. apdejt

    apdejt Overclocker

    Last edited by a moderator: Feb 11, 2018
  5. esmeraldo

    esmeraldo Aktivista

    sve je u okvirima zakona ponude i potraznje..
    u svakom slucaju i ova promjena godi
     
  6. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    1G je smiješno pojeftinjeno (2KM), ADSL Cito solidno, pravu dobit će imati ovi sa 9G paketima (kao npr. ja :) ) koji prelaze na 15G.
     
  7. artemis

    artemis Komšija

    Mozes se zaliti vodovodu, ali od koga je povecanje, dobro je.
     
  8. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Last edited by a moderator: Feb 11, 2018
Thread Status:
Not open for further replies.