SSD diskusija

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by GW, Mar 21, 2009.

  1. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Nivla kakva je razlika u odnosu na običan hdd sam rad laptopa, paljenje, gašenje otvaranje programa i sl.?
     
  2. bhd

    bhd Veteran foruma

    Ma kontam ono, mozda backup napšraviti da ne diram cd, ta aj znam, uglavnom dolazi 256 GB ssd, njega stavljam primarno u desktop, a ovaj 128 prebacujem u laptop.
    Sad imam 2x640externa 2.5 diska :D
     
  3. nivla

    nivla Komšija

    pa sto se tice startupa meni je trebalo i 15 min da sa svojim servisima podignem laptop sad je to nekih 1-2 min
    prakticno ubrzanje
    build aplikacije koji sam ranije radio na obicnom disku 50-55 min
    na ssd-u 6 minuta isti proces
    disk je crucial mx100 512GB
     
  4. kio

    kio Komšija

    Trenutno imam 1 tb HDD. Mislio sam staviti 240 gb SSD (Kingstone, Samsung) vidjeti cu, koji bude. Da li je to dosta? Racunar koristim samo za rad, visual studio i slicni programski environment. Je li tesko odraditi clone HDD na SSD?
     
  5. zoi

    zoi Veteran foruma

    Je li dosta zavisi od tebe ne od nas :D Ako ti treba za sistema i tih nekoliko aplikacija onda je i puno, mada ti ne škodi da imaš više prostora.
     
  6. NAILS

    NAILS Moderator

  7. Mujka

    Mujka Komšija

    Solidan disk imam ga vec duze vremena. Health je na 98%. Power on 8870h
    Power cycle 2550
    Read 12500GB
    Write 13400GB


    Sent from my LG-D802 using Tapatalk
     
  8. NAILS

    NAILS Moderator

    Hvala drug na detaljnim informacijama.
     
  9. Qler

    Qler Veteran foruma

    SanDisk 256GB 150KM, ako ko hoće. Nov.
     
  10. black

    black Komšija

    Ima na winwin.ba Patriot Blast 480GB za 200 KM , valja li cemu ili je 850 EVO 250 GB bolji izbor?


    Poslano sa mog X80 Plus(H5C5) koristeći Tapatalk
     
  11. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Ne znam da li je firmware novi nesto rijesio, znam da je bilo problema sa njim.
     
  12. Decerto

    Decerto Komšija

    Isplati li se uzimati SSD na SATA2 ploci ? Planirao sam uzeti kingstonov ssd za laptop,pod specs pise 450 read/write speed,a koliko znam sata 2 limit je 300.
     
  13. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    SSD se isplati staviti i na ATA133 interfejs, uglavnom radiće dobro na SATA2.
     
  14. Decerto

    Decerto Komšija

    Oke,hvala ;)
     
  15. Esprit

    Esprit Aktivista

    Re: RE: Re: SSD diskusija

    Ovo i mene intersuje jer imam istu dilemu.


    Sent from my LG-D855 using Tapatalk
     
  16. black

    black Komšija

    Nisam nasao na google koji je problem sa Patriot Blast SSD-ovima sto @mobsterc kaze. Svakako 480GB bi trebao biti bolji od 240GB modela.
    850 EVO ima TLC 3D V-NAND , provjeren i pouzdan izbor. Ima performanse kao MLC SSD.

    Poslano sa mog X80 Plus(H5C5) koristeći Tapatalk
     
  17. mobsterc

    mobsterc Overclocker

  18. black

    black Komšija

    Samsung zakon , izasao ima vise od godinu dana ali ga raja jos uvijek preporucuje. Steta sto nemam M.2 slot na maticnoj , sacekao bi jos malo pa uzeo NVMe drive.

    Poslano sa mog X80 Plus(H5C5) koristeći Tapatalk
     
  19. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Velika preporuka za Samsung. Imam 2x120gb Samsunga evo 840, stvarno posao obavljuju odlično.
     
  20. black

    black Komšija

    Uzet cu Crucial MX100 256GB za 100 KM , ima i garancije.

    Poslano sa mog X80 Plus(H5C5) koristeći Tapatalk