1. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Hi, ima li ko iskustva sa ovim? SSHD diskovi ili hybrid SSHD setup kroz Intel SRT?

    Seagate SSHD diskovi imaju 8GB SSD cache-a, dok se sa Intel SRT moze imati 20-64GB, trebalo bi biti bolje od Seagateovog rjesenja.

    Planiram uskoro uzimat 2TB drive a nekako bih da je to brze od klasicnog HDD-a.
     
  2. dmr

    dmr Veteran foruma

    pa valjda to ima smisla ako ces na taj drive OS, ako vec imas ssd za OS ne vidim svrhe.
     
  3. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    SSD ne mislim uzimat veci zbog cijene, a igre su sve glomaznije. :) HDD mi svakako treba.

    Ovi cache algoritmi ne cacheiraju striktno sekvencijalne stvari (poput mkv fajlova), nego bas ono sto bi kod random stvari pomoglo, to bi trebalo da ukljucuje i igre. Mislim da je 8GB sto Seagate SSHD ima malo, ali ako ima neko da ga dobro sluzi taj setup, znaci da bi i minimalnih 20GB koliko SRT moze bilo super.
     
  4. dmr

    dmr Veteran foruma

    Po meni nepotrebna investicija ako ne mislis OS na taj drive, nisam naisao ni na jednu igru da toliko profitira od ssd-a. Cak i gta5 radi poprilicno dobro sa hdda.
     
  5. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ne mora to ni biti investicija, mogu koristit SSD koji imam za cacheiranje. A narocito ako 8GB MLC na Seagate SSHD diskovima dobro radi, tim bolje, jer mogu drzat minimum od 20GB koliko SRT dozvoljava.
     
  6. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Napravih ja hybrid drive koristeci Intel SRT. 2TB HDD sa 20GB SSD cache, u praksi sve ide kao sa SSD-a. I opet imam 100GB za OS i aplikacije. Trenutno 260GB igara instalirano, a koju god pokrenem loading kao na SSD-u. Cak i kad nesto nije u cache-u, HDD je ponajbrzi 7200rpm model na trzistu.
     
  7. bhd

    bhd Veteran foruma

    im,am ja taj disk, 30% brze od standardnog :)
     
  8. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ti imas Seagate Desktop SSHD? Gdje si bio kad sam pitao za dojmove. :)

    I to nije isto kao ovo sto ja sad imam.
     
  9. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    [​IMG]

    2TB HDD test je zapravo samo particija od 400GB (citav disk bi imao nizi score). SSHD je rezultat sa neta.
     
  10. bhd

    bhd Veteran foruma

    SSHD ti koristi samo za brzi startup :)

    Sve ostalo pici sa HDD :) Tako je u praksi, dosta brze starta, al ostatak je tak tak 10-15%
     
  11. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    OS je na SSD-u kod mene.