sta mi treba...?

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by avduka, Oct 3, 2011.

  1. avduka

    avduka Aktivista

    posto cu uskoro preselit...e nemam vise vineta sada cu vjerovatno imati neli kos wireles internet posto nema adsl prikljucaka....pa stoga sta mi treba da imam svoju kucnu mrezu...znaci uredjaj koji ce primati wireeles signal...proslijedjivati ga ali bi taj uredjaj trebao imati i mrezni prikljucak da pc skopcam preko mreze a laptom i mobitel da fataju wireles...e kako se taj uredjaj zove....?...wireles ruter?ap?sta mu dodje ako ima onaj klijent...?
     
  2. selvin

    selvin Moderator

    Ne ganjaj dzaba po nazivu, valjda treba bit wireless ap :D Ali uglavnom trazi da ima wisp+repeater mode.
     
  3. avduka

    avduka Aktivista

    au ti meni jos vise zakomplikova....wisp-jel to nest oko blututa?
     
  4. irhadkul

    irhadkul Komšija

    heh nije oko "blututa",vec odes u obliznju prodavnicu elektronike(primarno racunara) i ispricas im tako sve kao sto si nama.Btw moras nam reci gdje selis da bi ti mogli pomoci i da ti posaljemo linkove sta trebas kupiti.Pozz
     
  5. avduka

    avduka Aktivista

    a selim tamo kod onog zapocetog a nikad zavrsenog aerodroma pored visokog.....nazalost iz tehnickih razloga bihet nemogu skopcat ....ali imaju tamo neke wireler providere...eto netrebam vise valjda...imam pc,laptop i htc desire z.....pc treba da ima net preko mreznog kabla a ovo dvoje preko wirelesa...
     
  6. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Ma ne komplikuj sebi zivot, kupi wireless router (TP Link nije skup a raja je zadovoljna) i kad ti dodju ti "strucnjaci" da prikopcaju internet samo im reci ja hocu internet u ovu "stvar". Racunar spojis na router ukljucis wireless i rahat.

    Problem nastaje ako "strucnjaci" ne budu znali dovesti internet u router.
     
  7. avduka

    avduka Aktivista

    ma druze problem je kako ces ubacit wireles ulazni signal u obicni wireles ruter?
    kada za obicni eto npr tp link wireles ruter trebas imati adsl ili kablovski internet da bi napravio mrezu...jer obicni wireles ruter samo salje wireles signal a nemoze da ga prima!?
     
  8. irhadkul

    irhadkul Komšija

    kupis nesto slicno ovome.Znaci sa dvije antene,jedna se izvrne i ubaci se onaj kolaksijalni od antene sto prima signal a druga ga salje po kuci.pozz
     
  9. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Pa zato sam i rekao ako "strucnjaci" budu znali, jer vidio sam kod kolege wireless internet ali ima adapter i u racunar mu ide klasicni mrezni kabal koji dovodi konekciju, sto u prevodu znaci da se isti taj kabal moze ustekati u router i napraviti sebi mreza.
     
  10. avduka

    avduka Aktivista

    e bas tako...al kako se zove taj uredjaj jel to AP wireles ruter ili...?