sta mislite o a4tech gamerskoj opremi?

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by kolinsb, Oct 26, 2008.

  1. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    uskoro ce moja firma poceti dilati a4tech gamersku opremu (miseve, tastature....). kakva su vasa iskustva s tom opremom? cijene ce biti vrlo povoljne. u ponedjeljak ce mi doci X7 serija, pa cu da probam neke od tastatura.
     
  2. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Ima solidnih stvari. Ali da bi se paznja gamera skrenula sa razera, logitecha i slicnog, treba raditi na reklami. A4Tech ne moze kvalitetom konkurisati ni jednom od spomenutih brandova, ali moze cijenom, tako da uz odgovarajuci marketing, mislim da se moze raditi.
     
  3. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    koliko sam dobio informaciju od kolege, jedna tastatura X7 G800 bi trebala kostati najvise 35KM. i ostale stvari bi trebale imati dosta povoljnu cijenu.

    EDIT: DogFather, zanima me, kako ide procedura, kad hardwarebase team radi test hardware-a. da li bi se mogao napraviti jedan test A4tech tastatura, i to objaviti ovdje? naravno, ja bih vidio sa svojim sefom, da se na test ustupe neki a4tech proizvodi. ako hotjes, moze i na pvt.
     
  4. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Pa cijena je svakako plus. Ali cinjenica je da formel radi a4tech vec mislim oko dvije godine, a za to vrijeme ja nigdje nisam vidio reklamu za doticni brand.
     
  5. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Koliko slušam komentare svojih prijatelja, cuo sam samo pozitivne stvari o A4Techu-u.
    Za male pare dobiješ miš/tastaturu solidne kvalitete dobrih performansi :D
     
  6. Vedo

    Vedo Moderator

    imao ja A4tech mis, kuglas, kostao je 24 KM (ne mogu da se sjetim imena radnje gdje je kupljen, Polaris cini mi se) a bolje mi lezao u ruci od ovog Logija. Steta sto nisu taj model napravili sa laserom..
     
  7. JasonH

    JasonH Aktivista

    Pod slicno , samo da dodam.

    Roccat
     
  8. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Aha, Liqz ih dobije kao sponzore i pola GA i Codbih foruma svrsava :lol: :lol: :lol:
     
  9. JasonH

    JasonH Aktivista

    Vidio sam ja taj roccat , dok ga je imao samo h2k kao sponzora.. nisam ni vidio da liqz ima , jel to dobio za aktronu ili sta?

    CoDbih propo ko fildjan :smt005
     
  10. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator


    wireless sa dual scrolom?

    slazem se najbolji mish ikada ... jedino me mrzilo stalno ciscenje kugle

    da naprave takav opticki/laserski presao bih odma na njega
     
  11. Mujka

    Mujka Komšija

    odlicnaaaa :)


    samo uzimaj :D

    ja imam mis i sluske i prezadovoljan sam :D
     
  12. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    sta mislite je li ovo skupo:
    A4Tech Keyboard X7 G800 (cijena 49KM)
    Key Feature
    3xFAST Gaming Keyboard
    "G1-G15"New Key Positions are Specially Placed for Gamers to Easily Access During the Most Intense Game
    Quick 4 Speed Shift Ability---Normal,Accelerate, Speed and Turbo(No Driver Required)
    Gamer Friendly Key Postion---One Button Conveniently Switches the Position of the Keys to a Gamer Friendly Position During Game-Play.
    Change Weapon-In Motion(No Any Conflict)In FPS Game Mode---Player Can Change Weapon(keys 1~4) when using combination direction keys (Strafe)A+S,A+W,S+D and D+W.
    7 Mltimedia Hot Keys Support your Multimedia Functions--Just One Touch for Instant Access to Many of your Favorite Programs.
    5-Star Waterproof Design---Lets You Keep your Eyes on the Game - Eat,Spill,Sweat or Cry over your Keyboard - No Worries!
    No more Clicking Mistake during the Most Exciting Game-Play as the "Windows" Key will be Disabled automatically when the Direction Shift Indicator is On.

    A4Tech FullSpeedMouse X-755FS (cijena 51KM)
    Key Feature
    4x3Fire 5 Live Thumb-Button Gaming Mouse
    Arm yourself with the Powerful and Patented 3xFire Button -Rapidly Fires 3 Shots with just 1 Click-Increasing Target Accuracy.
    In Game 5 DPI Shift Ability with Color Indication DPI Levels: 400 - 800 - 1200 - 1600 - 2000 DPI (NO DRIVER NEEDED!)
    Point and Click in Comfort—Ergonomic Design for the Most Intense Game Play. And 5Live Thumb-Button also can Define Program.
    Designed with Extreme Fast Acceleration Up to 500 Hz Report Rate/Second ,4 Times Faster than the Normal USB Mouse.
    Tilt Wheel Technology Scrolls in 4 Directions for Greater Efficiency.

    sve cijene su sa PDV-om.

    EDIT: ispravljeno :)
     
  13. AdoSA

    AdoSA Komšija

    Da nisi sta pobrk'o ?? ;)
     
  14. Mujka

    Mujka Komšija

    nije :) to je odlicno :)
     
  15. Lamagician

    Lamagician Komšija

    a tvoja firma je genelec ili? posto vidim da su nabavili 2 gamerske tastature...
     
  16. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Ne, on radi u Gama Electronic. Ne znam dobivaju li robu od Geneleca, ali ako uporedo dilaju sa Genelecom i Formelom sumnjam da ce se daleko progurati bez kakvog marketinga, jer ja iskreno, za Gama Electronic nisam nikada ni cuo.
     
  17. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Gama Electronic je firma sa sjedistem u Zepcu, jednom prodajnom jedinicom u Doboju i jednom u Zavidovićima. Firma se prvenstveno bavi videonadzorima, alarmima, vatrodojavnim sistemima, planiranjem i realizacijom racunarskih mreza, ali je i direktni uvoznik je nekih stvari iz kine (za bih i cro), a te stvari se kriju pod markom Gigatech (to je zapravo neki kao nas brend). Zna tu biti dosta finih stvarcica, ali zna biti i hamelja. U sarajevu smo imali veleprodajnu jedinicu, ali je zatvorena. vjerovatno je razlog kineska roba, koja bas ne prolazi u sarajevu, ali ima dosta firmi koje kupuju gigatech robu od nas za dalju prodaju. moj radni kolega je uspio nagovoriti gazdu, da krenemo raditi sa A4Tech opremom. da li cemo mi to uvoziti direktno, ili cemo biti neka x ruka u prodaji, jos uvijek ne znam. znate i sami kako je to kod nas. gazdi moras dati jako dobar razlog, da krene raditi s necim. Sto se tice ostalih stvari (ploce, cpu, grafike, hdd....), to nabavljamo od KimTec-a, Sajbera (a on nabavlja iz Vemila u hrvatskoj).... radni kolega je u skorije vrijeme planirao jedan veci cod2 (ili neka druga igra, jos cemo vidjeti) turnir, sve u cilju neke malo bolje reklame. planiramo instalirati 30-tak masina (za dva tima od po 15 gamera), i to ce se vjerovatno odrzati u zepcu. naravno, bile bi i nekakve solidne nagrade.
     
  18. JasonH

    JasonH Aktivista

    Ako cod5 bude oke , sacekajte onda do njega.. neisplati se vise praviti cod2 turnire..

    Sto se tice mis-a , fino izgleda..
    Bas bi volio vidjeti recenziju ovdje na hwb , od dog-a ili hurme.

    Takodjer usporedba sa mx518 bi bila pozeljna
     
  19. pac

    pac Komšija

    Moguli cijene za :
    XL-755K
    X-755K

    Ova dva misa bi mene eventualno zanimala.
     
  20. Konjislav

    Konjislav Komšija

    Ovaj X-755k izgleda da je pravo dobar mis, s obzirom da ce biti jeftin u poredjenju sa markiranim gaymerskim misevima.