Sta treba znati prije kupovine psa ?

Discussion in 'Generalna diskusija' started by JaLa, Dec 12, 2010.

  1. GV

    GV Komšija

  2. Haker

    Haker Veteran foruma

    Simpatičan je pravo :D

    Imam i ja svog macana.
    [​IMG]

    Uploaded with ImageShack.us

    Doduše na poslu mi dođe i bude sa mnom. Ja ga hranim, ima preko 5kg, pravi guzonja :D Ima još tu desetak bandita okolo što dođu s vremena na vrijeme kad ogladne :D
     
  3. Juka

    Juka Komšija

    Moja škvadra:

    Cimili, nazalost preminuo od starosti, ali u top formi je bio cak do 15kg, isto tezak kao bobi (pas), starsan lovac od Vrane, Kokoske, Pacova, nema sta nje donosio mrtvo kuci!
    [​IMG]

    Brko:
    [​IMG]

    Pipi:
    [​IMG]

    Bobi, nadjen kod Tuzlanske petlje i oko 6 godina jedan strasan cuvar i prijatelj ne samo moje porodice i kuce, nego i cijele Mahale :
    [​IMG]
     
  4. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ćamil je zajebaniji od mitoloških bossova iz God Of Wara :D
     
  5. Juka

    Juka Komšija

    Aždaha, al brate kad mi je umro, ko da mi je sve drago i milo nestalo, malte ne odrastao uz njeg, svaku noc mi je u sobi spavao a najjace kad zimi legne pod noge, ne treba ti centralno grijanje, cesto se prisjetim i bude mi pravo tesko, nezgodna situacija skroz, tesko shvatiti tu ljubav i blizinu prema zivotinji ako nemas i nisi imao prije toga kucnog ljubimca!!!
     
  6. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Pipi ti isto izgleda "zajeban" :D

    I ja sam imao macka cara, mogao si mu doslovce govoriti sta da radi, jos samo nije pricao :)
    Nazalost neka psina ga uhvatila prosle godine, kicmu mu prebio, patio se 10-ak minuta i izdahnuo :(

    A pas mi je isto bio prica za sebe, isto jos samo nije pricao, druzio se i jeo sa mackama po mahali, neki su ga mackovi cak i tukli iako je bio veci od njih 5 puta :lol:
     
  7. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Pacifist pas. :D
     
  8. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    otkad znam za sebe u kući smo imali mačku, inače moja najomiljenija životinja. sada imam mačka, sivo-bijeli i pravi je gangster. kad sam bio kući sam 2 mjeseca hranio sam ga isključivo onim limenkama iz konzuma, ona divljač za pse :D i postao je ogroman. kada su ga moji vidjeli nakon 2 mjeseca pitali su me šta sam mu to uradio. jednom prilikom ganjao ga je neki cuko klošar koji ga inače maltretira često i valjda mačku dopizdilo, nakostriješio se stao na po ceste i cuko ustuknuo i povukao se :D zovemo ga muci ili roki.

    sada imam i kera aka dundo, mati mu je bila njemački ovčar od policije otac neki klošar :D dobio ga još kad je bio štene i rastao je zajedno sa mačkom tako da su često spavali zajedno, mačak always on top, prizor i po :D inače miran pas nikad nikoga ne bi ugrizao ali kada vidi da nepoznata osoba ulazi u kapiju grize zemlju, dosad je mnogo puta prekinuo i lanac. idu slike čim osposobim komp.

    btw možda da preimenujemo temu u PETS ALL ABOUT?
     
  9. Juka

    Juka Komšija

    Pipi, to je jedna tako podla junacina, nedavno je napravio zijan, inace od zijana, nekako je uspio otvorit pretis lonac gdje mama ostavila pile da se otkravi,ja sam samo cuo nekakav tup udarac i nisam dalje gledao, kad u toku dana stara me pita gdje je pile, ja veze nisam imao o cemu prica, kad ces u drugom djelu sobe imat sta vidit, Pipi pojeo 2/3 pileta i na ostatku zaspao, ajd da ne jede ko beg nego je zivotinja tako nezahvalna, kad bi stavio na papir mislim da moze pojest ko ja, sve zivo zgavlja, mislim da nisam jos cuo da macka jede kikiRiki, Kokice,, cips, Masline, Maline i ima tu dosta neshvativih stvari...
     
  10. sumeir

    sumeir Komšija

    Ja sam imao mačka Bjelkan se zvao, bio pravi zloćo,kada sam ga tek udomio(zalutao do moje kuće) izgledao je poput onih crno bjelih pacova,dlaka mu bila ko žinca, rep tanak ma pacov na mačijim nogama,a ružan promukli glas imao kada bi mjaukao, mjauka mu je više nekakav kreštući bio :) Nakon rehabilitacije narastao pravo, sladku ružičastu njušku imao,preko glave do ispod očiju dlaka crna,nako ko maska,čarapaš pravi, kada bi hodao, onaj pravi gangsterski hod je imao. Nikada nebi skočio na sto ako je hrana postavljena,ako bi neko jeo, nebi ni zamjaukao da mu daš nego samo gleda,tek kada ga ponudiš uzme,mačak bio nevjerovatan. Užavinacija mu bila na ljulji da spava i da ga neko ljulja(poze su bile haos) ili u krilu,ali ako hoćeš da skineš s krila prije nego je ispunio kvotu koliko mu je dovljno izležavanja ili mu se ne obratiš fino i kažeš,eh mačak moramo sada ići... belaj .Kada mu nije nešto bilo po njegovm,ako ga makneš s kreveta ili mu nedaš da uđe u sobu,zaganja te po kući uhvati te obadvjema šapama za nogu i ujeda, rijetko se grebao ali se zato ujedao ko cuko, ali kada ogrebe onda je baš znalo biti krvavo... jednom sestra ga pomakla sa kreveta, skočio joj za glavu i tako je ogrebao po uhu da je morala tetanus primiti. :smt074 Živa istina
     
  11. irhadkul

    irhadkul Komšija

    Ja imam macka jednog finog sarenog.Isto tako zalutao jednom ko mace do moje kuce,i kunem se Bogom da macku ima najmanje 8-9 god.,nez kako je to moguce posto mislim da je mackama prije kraj.Znam po slikama,imaju datumi.Sad se ja pitam da li je ovaj moj van sorte,ili je to normalno?(ili su mi datumi na slikama fail,heeh).Da napomenem,moj macak je iz vrste avlijanera,a isto tako se ophodim prema njemu,tj spava u kotlovnici a ne u kuci,ali ga zato dobro hranim,druge macke mu zavide,heeh.Nez Bgm sta cu kad mi ovaj moj ode,uvijek se rastuzim kad pomislim na to....
     
  12. boris87

    boris87 Novi član

    [​IMG]

    Labrador: Skupa igračka,mali vrag ne sluša ništa,samo probleme pravi,jede ko konj i nikad mu dosta...
     
  13. Zlatan

    Zlatan Komšija

    Prije kupovine psa ne treba ništa znati, jednostavno ga kupiš i to je to, sve će ti se samo kazati....

    btw irhadkule ako je macak vec toliko star mozda je neki zestoki izuzetak pa ce jos dugo pozivjeti , a u medjuvremenu gledaj da udomis i nekog od njegovih potomaka tako ces se bolje osjecati kad macak preseli...a mozda se samo dzaba brines jer ionako se nikad ne zna ko ce prije.... :)
     
  14. Haker

    Haker Veteran foruma

    Nije to nenormalna starost, može on još. Mačak od moje tetke je star 15. god.
     
  15. Juka

    Juka Komšija

    De ba, dakle i djete kad dobijes informises se prije rodjenja sta kako, sto putem literature sto preko zena sa iskustvom, a da ne napominjem uslove koji se trebaju pruziti djetetu koje se tek rodi pa do samog odrastanja, znaci nije pas za nekoga ko veze nema sta je odgovornost i ko nema vremena(spominje se u perdhodnim postovima da je odrastao pas na nivou 4vero godisnjeg djeteta) , uslova i mnogo stvari da bi se na kraju pas (zivo bice) osjecao koliko toliko ugodno...
     
  16. sumeir

    sumeir Komšija

    Pazi sad ovo, živi primjere,naložile se komšije da kupe psa, i hoće Dobermana, donesu cukicu vidim štene,nikako na dobermana ne liči,reko koja vam je ovo pasmina kažu"domberman ba!" pitam jeste li vi ljudi sugurni,kaže lik "100% ba domberman!" zovne lika(veterinara) i kupiraju rep kučetu,naravno prije toga ponosni vlasnika"domberamana" je pravio demonstracije kako mu je rep tek tako izraslina,koju treba odcapariti ,tako što je cukicu drživši za rep dizao od zemlje,i obrazlagao da ne osjeti bol u repu. Kada su mu rep kupirali i pas narastao,skontaju do ipak nije bio"domberman" nego da je riječ o crnom labradoru!
     
  17. suppa_FMB

    suppa_FMB Komšija

    Seljacka drzava, seljaci ljudi.
     
  18. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ovo je bas zalosno kako je rezao rep stenetu.
     
  19. Triforce

    Triforce Aktivista

    Ma rekord sto se tice duzine zivota drzi neka macka. Imala je 38 godina meščini. Pazi da te taj tvoj ne nadživi :smt003. Osim ako si ti mlad pa neće :D
     
  20. sumeir

    sumeir Komšija

    U to doba se kuparao rep i uši dobermanima,bila je tu i lokana anestezija,veterniar odradio ali labradoru.