Sta uzeti?

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by Aldiin, Dec 15, 2015.

  1. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Pozdrav.
    Ovako, zanima me koliko bi me izašao neki polovan printer, namjeski mi treba za kopiranje nekih slika? Slike manje više trebaju biti dobre kvalitete, ali eto. Znači ne planiram sada davati 200km za neki printer nego ako ima nešto polovno da se može uzeti preporučite?
     
  2. nivla

    nivla Komšija

    kolegica je imala neki hp color laser, rekla je da bi ga dala posto poto, jednu boju treba toner napuniti, ne znam ni je li 3000 stranica odstampao, ako hoces pitam pa vidim koliko bi to prodala
     
  3. otto_von_grunt

    otto_von_grunt Novi član

    zaboravi na refilovanje tonera ako planiras kopirati slike. ja jos nisam nasao niti jedan toner koji je refilovan ili zamjenski da je ostvario boju kao sto to original daje. Ako ti se da zafrkavati sa profilima za boje i preko toga stimanje inteziteta boje da dobijes ispis kako treba onda mozda da postignes.

    U cijenu printera trebas onda uracunati i cijenu novog seta tonera.

    bolja solucija bi ti bila :
    http://www.olx.ba/artikal/18935660/canon-selphy-cp510/
    i uzmes jos:
    http://www.olx.ba/artikal/10484600/cano ... -i-papira/

    ovo je namjensko za slike i ima ispis za 10. potrosni materijal tesko da ce da zastari i da se nesto zacepi. jedino je sto se mora sa ovim pazljivo i da nema nikakve blokade prolasku papira sa prednje i zadnje strane.
     
  4. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Možeš pitati kolegicu za koliko bi prodala. Hvala kolegi iznad za pik linkove. Našao sam od prijatelja isto neki printer pa ću vidjeti šta se isplati najviše.
     
  5. nivla

    nivla Komšija

    ovako stampac je oki C3450, prazan mu je crveni toner(pretpostavljam magenta), ostali kao nisu
    za cijenu je rekla da bi prodala za 100KM jer joj zauzima prostor
     
  6. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Od prijatelja sam uzeo HP PSC1410 obicni stariji all in one printer, ali me zanima kako da provjerim stanje tinte? Isao sam preko control panela i ti fazoni ali nema nigdje ink level. Skidao sam kertrice i obrisao tintu, ali kad probam da isprintam nesto jednostavno tekst ne izlazi. Skener radi bez problema.
     
  7. GV

    GV Komšija

    Instaliraj originalni driver i trebalo bi biti u njemu mogućnost da pokaže nivo tinte ali samo pod uslovom da ketridži nisu (do)punjeni domaćom metodom.