Sta zelite vidjeti na HWB?

Discussion in 'Sadržaj, prijava problema i prijedlozi' started by Esh, Nov 14, 2003.

  1. Esh

    Esh HWB

    Dakle, jedna vrsta anketnog threada u kome ocekujem da od vas da odgovorite na neka od pitanja:

    - Koje bi nove rubrike voljeli vidjeti na HWB-u?
    - Koje recenzije hardvera vas najvise zanimaju?
    - Navedite neki hardver za koji mislite da bi ga HWB trebao odmah recenzirati

    Hvala
     
  2. syss

    syss Veteran foruma

    pa bilo bi lijepo vidjet rubriku "how to...", a unutra da se nađu mali savjeti tipa obrada u wordu, photoshopu, skrivenih opcija windozea, registrya...

    u vezi recenzija... recimo da se već zna koje su ponajbolje matične, proc se kupuje po kupovnoj moći (isto kao i ram), u recenzijama graf bi trebalo usporedit recimo ti4200 (koji je "zastario" pa se može nać po vrlo popularnim cijenama) sa novijim dx9 karticama koje znaju duplo skuplje koštat, a zaostajat performansama. uglavnom graf recenzije su uvijek tražene, ali ne bi se smijelo zaboravit ni testovi periferije... miševi, tastature, pržilice, diskovi (diskovi su jako u padu što se kvalitete tiče, pa bi se malo trebalo orijentirati na to).

    trenutno bi htio vidjeti test monitora... obično se zapostavljaju, a oni su "prozor" u naš sistem. trenutne razlike između lcd-a i crt-a, koje su cijevi generalno bolje dimanodtron(X) (samsung, hyundai, hansol...), flatron (lg), trinitron (sony...)
     
  3. Esh

    Esh HWB

    Takvu rubriku vec imamo pod nazivom "Uradi sam", a osvjezavamo je koliko smo u mogucnosti. Ako nadjemo autora zainteresovanih za pisanje takvih clanaka, onda cemo to poboljsati, naravno.

    OK slazem se sa prijedlog, a u tom duhu objavit cemo i jednu recenziju GF 4 Ti 4200 kartice koja iako ne predstvlja hit, predstavlja jako dobro budget rjesenje u ovom trenutku.
    Potrudit cemo se da na test dobijemo i jos poneki MS / Logitech mis / tasaturu, a mozes ocekivati i recenzije CD-RW-a i combo uredjaja.

    U pravu si za monitore, definitivno su zapostavljeni, a u odredjenom smislu od njih nam najvise zavisi nase zdravlje. Potrudit cemo se da testiramo poneki model s vremena na vrijeme, a evo konkretno sam razmisljao mozda o nekim LCD monitorima (15/17") koji su postali veoma popularni nakon snizenja cijena.

    Hvala na prijedlozima,
    Enis
     
  4. Shenron

    Shenron Komšija

    Evo mogu vam ja opisat kako sam modao moje kuciste :D .
    http://www.pcekspert.com/articles/138-16.html

    Isto tako je aktualno i vodeno hladjenje (isto sam ga skoro napravio, trebam jos zalemit jebene rupe).

    Graficke svakako.
    Memorije (imali ste ih al nije na pretek jos neke testirati).

    Sta sam jos mislio. Neznam sada vise nista (sjetit cu se kasnije) :D .
     
  5. jeretik

    jeretik Komšija

    Ja bih volio vidjeti vise kolumni - znas ono, velike korporacije, male korporacije, varanja, predvidjanja, kritike i sl. Sto se tice novih rubrika, mislim da je ovo sasvim dovoljno, samo se treba potruditi da se to popuni kvalitetnim sadrzajem.

    Mene licno bi najvise zanimali usporedni testovi najnovijih procesora, grafickih kartica i maticnih ploca. Takodjer, treba vise paznje posvetiti zvucnim karticama ukljucujuci njihove mogucnosti, kvalitetu zvuka i procesorsko zauzece (vazno za igrace!). Mislim da bi trebalo ubaciti i tekstove u kojima bi se komentarisale osobine pojedinih komada hardvera, npr. pri usporednom testu nekoliko grafickih kartica ne treba se fokusirati samo na cinjenice, nego to i "zaciniti" licnim komentarom nekih specifikacija i njihovom usporedbom sa konkurentnim rjesenjima.

    Sto se tice ovog zadnjeg pitanja, nije bas neki konkretan hardver, ali bih volio vidjeti u testu kolika je razlika u performansama igara (ne u sintetickim testovima!) koristeci dual-channel i "obicni" nacin rada memorije.
     
  6. syss

    syss Veteran foruma

    evo ja sam napravio neke testove pa pogledaj... http://hwb.rock-planet.com/forum/viewtopic.php?t=175 razočaralo me uglavnom...
     
  7. abasi

    abasi Aktivista

    :)

    Heheh fino pitanje.

    Ma ostanite kakvi jeste i super, naravno ako je moguce bolje onda :arrow:
    i testirajte sve sto vam se nađe u rukama. :lol:

    A nije losa ova ideja Pinky-ja o XXX-pic :D :wink:
     
  8. gtr-r33.5

    gtr-r33.5 Novi član

    Bilo bi dobro više uradi sam materijala, što se tiče recenzije hardwera više grafičkih i procesora.
    I zadnje ali ništa manje važno trebalo bi napravit usporedne testove vodenih hlađenja.
     
  9. jeretik

    jeretik Komšija

    Eh, po ovome razlike ima tek toliko da ne bude samo marketinski trik!
    Dobro je da sam vidio, da se ne zaletim kupit preskupu plocu samo radi dual channel-a.
     
  10. Xan

    Xan Aktivista

    mene samo smeta što samo recenzirate jednu grafičku npr. Ti4200, a bilo bi puno bolje kad bi mogli i usporfediti performanse sa drugim karticama sličnog ranga - dakle htio bih da uvijek budu usporedni testovi a ne samo jedna kartica i to je to... to mi ništa ne vrijedi kad ju nemogu usporedit sa drugom...
    ove nekakve periferne stvari mogu ostat svaka posebno, ali ove važnije kao grafulja i CPU bi bilo dobro da je uvijek usporedni...
     
  11. abasi

    abasi Aktivista

    Hej, a sta vam fali da testirate neke zvucnike ???

    Fina ideja , naravno ako ste u mogucnosti.

    Svi su da se testiraju CPU, Graficke , maticne ... a sta fali zvucnicima !!!

    :wink: :)
     
  12. syss

    syss Veteran foruma

    pa ako imaš bilo kakvu liniju doma (a znam da imaš:), poslužit će bolje nego većina komp zvučnika (kažem većina, ne svi). pogotovo ako su u igri komponente od x000€.
     
  13. abasi

    abasi Aktivista

    I to sto kazes.
    Jos kada se spoji Linija sa komp-om :D
    :wink:
     
  14. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    1.nebi bilo lose napraviti test starih "citaj rabljenih" grafickih kartica posto se stalno kupuju a naci recenziju jedne voooooodooooooo 3 karte nije lagan posao
    2.poredjenje nekih solidnih konfiguracija sa trzista
    3.testiranje laptopa???
    4.modificiranja u telefoniji npr instalacije softwarea na nokie,simense i sl.
    5.iskoristavanje starih mashina
    6.rubrika posvecena mrezama nebi bila losha
     
  15. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Hardware Sex. Nudim se da vodim tu rubriku.
     
  16. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Utor.
     
  17. Sleeper

    Sleeper Komšija

    :lol:
    Ja bi volio vidit recenziu Ion drivea! :geek:
     
  18. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Nagradne igre jednom godisnje. Nagrada - neki FalconNorthwest ili Alienware kompjuter (moze i bez periferija i monitora). :mrgreen:
     
  19. Esh

    Esh HWB

    1. o tome cemo razmisljati kada budemo imali jos redovnije recenzije aktuelnog hardvera
    2. nije do nas, ako nam ustupe, rado cemo to testirati
    3. vec ugovaramo tako da bi trebao biti jedan test uskoro
    4. super prijedlog, ako nadjemo nekoga za tu rubriku, dobrovoljci?
    5. nije mi bas najjasnije sta si mislio pod "iskoristavanje starih mashina"? da li da navedemo kako se i "stare mashine" mogu iskoristiti u neke korisne svrhe ili neki o/c?
    6. apsolutno se slazem, trenutno trazim nekog da zapocne nesto o wireless network-u
     
  20. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    ok mozda ti nadjem dobrovoljca za mobitele

    za stare mashine mislio sam ono napraviti firewall ili nesto sl mp3 player ....divx player ....


    za mreze sam imao u planu da neko nabaci kakav brzinski tecaj ala cisco jer toga fakat malo ima na netu mada ni wireless nije losh

    za testiranje konfiguracija znam em su krkani em im mrsko em znaju sve firme da ce ih plus odrat na testiranjima
    :D