Sta zelite vidjeti na HWB?

Discussion in 'Sadržaj, prijava problema i prijedlozi' started by Esh, Nov 14, 2003.

  1. syss

    syss Veteran foruma

    stara mašina za divx player... teško... bilo bi mnogo zanimljivije (bar meni) linux firewall na staroj krami, mp3 playeri su sad jako dostupni i jeftini (čak i za auto su pali na niske grane što se cijene tiče).

    cisco... ove godine sam završio ccna, sad evo idem skoro polagat za certifikat, pa ako ima interesa mogu i napisat riječ-dvije.
     
  2. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Enise ne mogu da te uhvatima na MSN-u, daj da se dogovrimo za newsmastering.
     
  3. Esh

    Esh HWB

    nisam bio na netu, cut cemo se..
     
  4. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    sto na download sekciji ne nabacite par freeware testing alata?
    ono memory tester i slicno?
    dijagnostika fazoni
     
  5. Esh

    Esh HWB

    ima dosta onako "potrebnih" stvari, daj malo konkretnije prijedlog(e) (npr. listu programa za koje ti mislis da su potrebi) i dodat cu.. hvala na sugestiji u svakom slucaju
     
  6. syss

    syss Veteran foruma

    pa za cpu i ram ti je dovoljno prime95 (odabereš tamo da li hoćeš koristit max. ram ili cpu)... kod nas je praksa da kad se kupi memorija ako ne prođe memtest-86, neki dućani će zamijeniti memoriju za druge module jer je taj test dosta mjerodavan (mislim da ga hp ili tak neka firma koristi kod testiranja modula ugrađenih u svoje konfiguracije).
     
  7. HamziBeg

    HamziBeg Komšija

    Imam ja jedan dobar prijedlog.. samo cu ga morati kuci otkucati pa nalijepiti ga ovdje. Mislim da ce se svima svidjeti :wink: :idea:
     
  8. dr.web

    dr.web Novi član

    hoces ti enise kad testirati Pentiume i ploce za njih sve samo athlon i SOCKET a ploče. De malo poradi na tome pa nebi ovako na forumu bili svadja . Mnogi misle da Pentium nevalja zato što to mogu pročitati na forumu . TEST ATHLON VS PENTIUM
     
  9. syss

    syss Veteran foruma

    da, ali bi ja prepravio to u intel vs. athlon u istim cjenovnim rangovima... znači recimo 200km, 400km i 800km, pa da vidimo ne šta je brže, nego jednostavno šta je isplativijie.

    rezultate ti mogu odmah napisat :D
     
  10. HamziBeg

    HamziBeg Komšija

    Dobra ideja para vrijedi!

    gledajuci ovaj svjetski trend freeware programa i realizacija raznoraznih programa pod GNU i GPL licencama. Elem.. stvar je takva da kada se neko odluci da kupi program specijalne namjene (za neke poslove isl...) obratit ce se firmi, zajednici ili osobi koja je vec poznata po dobro napravljenom programu (koji se probio na vrh jer je besplatan a vrlo cesto bolji od nekog komercijalnog proizvoda)

    Dakle ideja je ovakva... HWB bi trebao da napravi kao neki formular gdje bi se clanovi foruma (malo da filtriramo) mogli prijaviti, i da te podatke tipa: zanimanje, sta zna raditi, od kada do kada je slobadan i td. Po potrebi da damo kao neku clanarinu HWB-u kako bi se moga reklamirati i ugovarati poslove koje bi (ovisno o pirodi poslova) proslijedivao dostupnim clanovima stranice.

    Stvar je prosta... na forumu se moze vidjeti da ima talenata i iskusnih ljudi to bi trebalo iskoristiti. I svaki laik ce se prije opredjeliti da mu neko ko mu je pomogao pismeno na nekoj stranici, dodje kuci/firmi dojde i odradi neki posao.

    Dalje... umjesto da se pojedinacno mucimo i reklamiramo i nudimo nase usluge i time otezavamo ljudima za koga da se opredjele... bolje je da to bude jedno ime iza kojeg ce stojati grupa "strucnjaka" (puf... puf)

    Eto.. to je moja ideja.. treba to jos doraditi ako za to bude interesovanja!

    Rezime: Da HWB bude kao neka "firma"koja ce ljudima davati usluge: servisiranje, savjetovanje, cak prodaja.... itd.
     
  11. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    [qoute]Rezime: Da HWB bude kao neka "firma"koja ce ljudima davati usluge: servisiranje, savjetovanje, cak prodaja.... itd.[/qoute]

    Za to treba vremena, ljudi i navaca.
     
  12. Esh

    Esh HWB

    HamziBeg: generalno gledajuci ideja je ok, no hwb nije bas projekat o pruzanju takve vrste usluga, jer se ovdje prije svega radi o IT novinarstvu, a ne o kupoprodaji i s. HWB-u treba kila i po' entuzijasta..
     
  13. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    I ne treba nam grananje tj. postojanje više portala, jer smo premali da bi priuštili nešto takvo. Treba sve centralizirati! Okupiti ekipu i raditi pravi posao, možda najbolji u regionu, nije nemoguće.
     
  14. postal dude

    postal dude Aktivista

    1 uradi sam kao ono ,znas ima ih koi neznaju cloockat proc grafu i tako te osnovne stvari
    2download malo vise stvari i naravno razvrstati ih u grupe
    3za cijeli testni period gprsa niko se nije sjetio da ljudima kaze kako da se kon sa mob na internet
    (ja sam taj 10gb down nadam se da me nece tuziti)
    4 hardware je osnova jer bez hardwarea nema ni softwarea i obrnuto
    ONI KOJI MISLE DA MOGU RASTAVITI HARD I SOFT se DEBELO VARAJU

    ima toga i kada bude najbolje opet ce se naci levati da vas kritikuju zato samo lagano i slušajte normalne prijedloge i kritike.