Star Wars: Battlefront + Battlefront II

Discussion in 'Igre i konzole' started by NAILS, Jun 10, 2013.

  1. Ragnarok

    Ragnarok Komšija

    Ja ću također čekati neki sale dobar. U ovom stanju igra ne vrijedi više od 9,90€. Do tada ću igrati prvi Battlefront. Trenutno svaku noc nađem dovoljan broj igrača kako za standardne mape tako i za one četiri ekspanzije. EA Access + Freebees koje su podijelili su učinili da se igrađa zajednica znatno poveća. Ima cheater-a ali nisu toliki game brakeri kao što je to slučaj u CoDu. Trenutno sam prvim Battlefrontom.
     
  2. NAILS

    NAILS Moderator

  3. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Malo sam odgledao ovog videa, i ugasim ga kad je poceo davati razloge sto moraju imati loot boxes u vec placenoj igri.

    Sinoc gledao par sati na Twitchu kako X factor igra onih 10 sati sto mozes dobiti da igras BF2 preko EA access... lik je u tih par sati sto sam gledao, nazvao Battlefront 2 'pay 2 win', jedno 50 puta. Jos on radi za njih sa vremena na vrijeme. Kaze da su promjene od bete do ovog finalnog proizvoda po pitanju mikrotransakcija minimalne, i da i dalje imas ogromnu prednost ako kupujes kofere. On nakupovao tih kofera, i cim je krenuo igrat imao OP kartice za avione. Nabijao po 50-70 killova po partiji.

    Dokle je doslo da platis igru 60$ i onda moras trositi jos na kofere da bi ostao relevantan u igri. Inace ce te wallet warriori koji nemaju veze kako igrat lako dominirat jer su oni platili da dobiju najbolje unlock daleko prije nego ih ti mozes dobiti normalnim putem otkljucavanja. Bolesno.

    Nema sanse da ovo kupim.

    Sent from my SM-T350 using Tapatalk
     
  4. vutra

    vutra Komšija

  5. NAILS

    NAILS Moderator

    Zasto kada se dobro prodaje. Dok igraci hejtaju propale Assassin's Creed portove, u isto vrijeme preorderuju drugu AAA igru. Dok istu hejtaju poslije, preorderuju slijedeci AC i tako dok se boje ne rastope. No Man's Sky je bukvar "how to" jer današnjim gamerima mozes na pricu prodati proizvod koji ne postoji. Star Citizen kao primjer.

    Gameri kao da imaju OCD i ne mogu a da ne kupe popularni naslov.

    Ovoj industriji trebaju pametniji kupci.
     
  6. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    EA i DICE vjesaju po socijalnoj mediji zbog mikrotransakcija koje su cisti P2W, sad kad je raja matematiku ukljucila u pricu. Na reditu post EA uposlenika je oborio rekor po negativnim glasovima. Ima trenutno oko 300K negativnih glasova.

    X factor isto sve to testirao i otvarao kovcege u vrijednosti od 180$ pa raja racunala koliko bi igracu bez kupovine keshom tih kutija trebalo da otkljucaju sve sto je on dobio u tim kutijama od 180$. Da ja sad krenem igrat i zaradjujem pare i 'scrap' (koji je vazniji od kesha a dobija se samo iz assignmenta koji su one and done i kutija) kao solidan igrac, trebalo bi mi minimalno 400 sati da otkljucam sve sto X Factor dobio za sat vremena iz kutija. Lik ima sve skoro kartice, i najjace od njih su na pred posljednjem upgrejdu. Cim stigne do lvl 20 moze bilo koju karticu dici do max. Ima scrapa da to uradi koliko hoce jer je iz kutija dobio oko 10.000, sto obicnim igracu da zaradi treba 100ne sati.

    Da Bog da im flopala igra zestoko stoka pohlepna. Nije im 60$ dosta.
     
  7. NAILS

    NAILS Moderator

    Manje od 10 posto gejmera cita forume, gleda recenzije i ostale zayebancije jer se radi o fanbojsima koji ce kupiti ovo uz star wars pidjamu da ima u kolekciji.

     
  8. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Vjeruj prodaja im nece biti ni blizu onog sto oni ocekuju. Ima fanbojasa, ali je i prvi dio umro mjesec nakon releasea, i prodao se daleko ispod zacrtane granice prodaje. Da ne govorim kako niko nije kupio im season pass i dlc.

    Sent from my SM-T350 using Tapatalk
     
  9. vutra

    vutra Komšija

    https://www.cnbc.com/2017/11/01/ele...aises-concerns-over-star-wars-game-sales.html

     
  10. zoi

    zoi Veteran foruma

    Što je najžalosnije, dosta ih govori kako je mehanika igre dobra, u suštini sve što je vezano konkretno za igru, samo da nema ovim mikrotransakcija. Dakle EA strikes again.
     
  11. Esh

    Esh HWB

  12. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Negdje procita da je preko 70.000 otkazanih pre ordera na Originu. Nije Dizni navikao na ovako negativan publicitet. Bit ce interesantno.

    Sent from my SM-T350 using Tapatalk
     
  13. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    EA uklonio refund button. Znaci to je new level of evil.
     
  14. vutra

    vutra Komšija

    Pa nije baš da su ga uklonili, jednostavno ne možeš refundati pre-order igre koja još nije izašla.
     
  15. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Ne znam odakle ti to. Imas preorder koji ne platis do izlaska igre i imas preorder koji platis odma, neki to zovu prepurchase. Za ovo prvo uradis cancel, a za drugo si mogao si jednim klikom uraditi refund, sad moras nazvati na telefon da refund uradis.
    Igra je bukvalno p2w, znaci u lootcrates dobijas dmg modifier i slicno. Ako das dovoljno para, imas 40% dmg increase, 20% evasion itd u odnosu na ostale igrace. Pored toga, ima i ovo: https://clips.twitch.tv/AdorableTenderCrowLitFam
    Da ne bi ljudi prebrzo zaradjivali credits, nakon odredjenog vremena ih ne mozes ni dobijati LOL Moras cekati par sati da mozes opet. Strasno
     
  16. vutra

    vutra Komšija

    https://help.ea.com/en-us/help/account/returns-and-cancellations/

    Oni koji su uradili pre-order Ubser Super Deluxe Edition mogu tražiti refund, jer je za njih igra već izašla (3-day headstart).

    Samo da se ogradim, ne navijam ja za EA (što se mene tiče, nek sutra bankrotiraju) :D
     
    Last edited: Nov 15, 2017
  17. Haker

    Haker Veteran foruma

    Jel' ono treba 150-200 dolara još keširat da napucaš lika? Suludo, ali neka kada se mogu provlačiti s tim. Ništa dok ih ovako raja ne otkantaju.
     
  18. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Unlocking Everything in Star Wars Battlefront II Requires 4,528 hours or $2100

    "Also during the call, Jorgensen spoke generally about EA's approach to the games-as-a-service model. He said Battlefield 4 was a missed opportunity in this regard. It is consistently in the top 10 most played games for EA, Jorgensen mentioned, adding that the game could have made even more money if it had a "live service" component."

    Znaci komotno preskocit i sljedeci Battlefield.
     
  19. Haker

    Haker Veteran foruma

    Pa ovisno o tome koliko će sa ovom uspjeti ili se odbiti od glavu.
     
  20. NAILS

    NAILS Moderator

    Gameri se tacno ponasaju kao da im neko otima pare. Dont buy a fucking game.