Star Wars: Battlefront + Battlefront II

Discussion in 'Igre i konzole' started by NAILS, Jun 10, 2013.

  1. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ne radi se o tome, nego o smjeru u kojem idu. Kada ebeni rpg ima mikro transakcije i svaka druga igra je multiplayer ili open world znaci da ako hoćeš igru da odigraš ostranu ti indie igre.
     
  2. NAILS

    NAILS Moderator

    Pa neka prodaju mali broj kopija i to ce im biti prvo i zadnje eksperimentisanje. Ja bih rado igrao FUT ali je from day one pay to win. Šta da se radi, ima drugih igara.

    Niko nije kupovao premium prvog naslova pa su ga poslije dali besplatno. Neka gameri i ovo zaobidju, vrlo jednostavno. Svakak ose ne radi o krucijalnom naclovi. Casual igra za cijelu obitelj. Plants vs Zombies sa SW skinom.
     
  3. vutra

    vutra Komšija

    Oni koji kupuju ovakve igre se i ne ponašaju tako, njima je sasvim svejedno.
    Hladno sam preskočio i SoW i ACO i NFS:payback samo iz principa, pa makar i ne bile P2W.
    I šta očekivati kad i SoW i ACO imaju "Very Positive" review rating na Steam-u.
    Nekoliko nas se ubilo objašnjavajući na SoW steam forumu zašto su MT loše (u full priced igrama), i opet, pored svih dokaza dođe stoka i kreira teme tipa "Why MTs are not bad" i "Why does it matter if it's P2W", pa mislim....
     
  4. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Ako platis igru 60$, zasto traze nacin da te tjeraju da placas jos da bi ostao kompetitivan u multiplayer igri? Daj onda nek je igra F2P, i mozes ubijati sa MT do mile volje. Ja evo igram World of Tanks i Warframe od F2P igrica. Moze se reci da sam veoma aktivan na njima. Nikad nisam ni A prigovorio sto imaju prednost ljudi koji koji uloze koju paru da bi uzeli u tenkovima premium, pa dobijeli pare i xp 1,5x brze. Ili u Warframeu kupis platinum i sa njim kupis kojeg god hoces Warframa ili oruzje, dok meni trebaju sati i sati gameplaya da bi too otkljucao. U opste mi ne smeta.

    Ali kad mi naplate 60$ za igru, pa jos stave pay 2 win sistem u nju, gdje ja koji necu da placam loot crates, sam u velikom zaostatku od samog pocetka nasuprot onog igraca kojem nije mrsko baciti 100$ na kutije i dobiti kamaru kartica i jos imati mogucnost i napucati ih. Onda definitivno necu cutit i gutat sve sto mi prodaju.

    Najgore za nas gejmere je kada kazu: 'pa ako ti se ne svidja nemoj igrati', jer takvo razmisljanje vodi tome da nam MT i P2W sistem budu standard u svim igrama, od FPS do RPG.

    I onako nas muzu ko krave, jos nam samo treba MT sistem kao standard u 60$ igricama.

    Sent from my SM-T350 using Tapatalk
     
  5. NAILS

    NAILS Moderator

    Kupovana retardiranih igara dovodi do muznje igraca. Izbjegavanje istih jedino moze opametiti izdavace. Niko nije pomuzen ko nije bacao pare.U zivotu nisam preorderovao igru. Doslovno kukaš što dajes pare na P2W igrice koje izlaze u beta stanju jer se ne mozes suzdrzati.

    EA igre su dugo pay 2 win ali su gameri poglupi pa ne vide. Battlefield 3, prvi karkand DLC je imao imao od ostale 3, FAMS koja je bila OP u igri. Doslovno si za $ kupio bolji set oružja. Nakon izlaska slijedecih DLC-ova, starije puske budu nerfovane do neupotrebljivosti da bi se stimulirala kupovina novih oružja i onda dobijes drugi OP problem, AUG. I tako dok se boje ne rastope. Cisto prepisivanje iz F2P P2W bukvara.

    U EA multiplayer igrama postoji godinama shortcut za klase. Za $ otkljucas sve zayebancije i onda, kao i u Battlefrontu 2, budes OP dok drugi farmaju kroz stotine i stotine sati.

    [​IMG] [​IMG]
    [​IMG]

    A iz godine u godinu je EA mikrotransakcije samo dizao na veci nivo dok nije dosao do Battlefronta 2 da bi glupi gamere tek na battlefrontu 2 skontali.
     
    Last edited: Nov 15, 2017
  6. Haker

    Haker Veteran foruma

    Tebi su svi onda glupi, ali jebiga glupani kupuju a tebi pametnjakoviću onda izlaze samo takve igre i sutra onda nemaš šta igrati :)
     
  7. zoi

    zoi Veteran foruma


    https://www.gamespot.com/articles/ea-exec-responds-to-battlefront-2-microtransaction/1100-6454957/
     
  8. NAILS

    NAILS Moderator

    Znam za tu izjavu ali plan da se naplacuje municija u toku MP Battlefield igre je bio jos prije 6-7 godina. Nije EA implementirao ove BF2 kofere iz vedra neba. Samo niko nije pratio.

    Haker Dovoljan je broj dobrih igara koje dolaze iz relativno "postenih" studija i nisam nikada razumio hajp oko AAA naslova ciji je gameplay degradiran da bude za svakoga. Kunosu cu rado dati za novi paket auta jer se radi o kvalitetnom contentu. Razlog zasto i ne igram AC, COD, Battlefront, Destiny, NFS i ostale pizdarije je taj sto naprosto postoje druge bolje igre.
     
    Last edited by a moderator: Feb 11, 2018
  9. vutra

    vutra Komšija


    Ovo prerasta u komediju :D:D
     
  10. igor.g

    igor.g Komšija

    Treba otprilike 4000 sati da sve otkljucas u igri ili 2000 US dolara. Svi u timu dobijaju isti iznos ingame valute nebitno kako si odigrao (60 kills/25k score vs 0 kills/500 score) bitno je prisustvovati matchu i da traje sto duze.
     
    Last edited: Nov 15, 2017
  11. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Najvazniji je scrap, jer samo ti scrap dozvoljava da upgrade kartice i nista drugo. Jedini nacin da dobijes scrap je kroz kutije, i nesto dobijes kroz odradjene assignments (sto je limitirano, i jednom kad rijesis te zadatke nemas vise pravo, pa tako nemas odakle vise scrap zaradjivat osim kroz kutije). Da bi jednu karticu upgrade na 4ti ili ti ljubicasti nivo treba ti oko 800 (mislim cak i vise) scrap materijala. Kroz kutije dobijes od 10-50 scrap materijala po kutiji. Za jednu kutiju ti treba od 2000 do 4000 valute. Prosjek zaradjene valute je 200 po partiji koja traje u prosjeku 11 minuta, sto znaci da za sat vremena kroz multplajer mozes zaraditi oko 1000 in game valute, sto znaci da ti za kofer od 2000 treba najmanje 2 sata igre, a u tom koferu mozes dobiti 10 scrap materija, ako je RNGiju tako volja.

    Zamisli onda samo koliko ti vremena treba da nagrajndas dovoljno scrap matetijala da bi upgrade tu jednu karticu na max. Da ne pricamo o 5-10-20 kartica.

    Ili kupis paket od 1200 kristala za 99$, otvoris 85+ kofer i dobijes nekih 4000-5000 scrapa za 20 minuta posla.

    Sent from my SM-T350 using Tapatalk
     
  12. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    “There is a grand total of 324 cards. Upgrading these will require a total of 155,520 crafting parts,” according to Soeren Kamper of fan site SWTOR Strategies. “This requires opening a grand total of 3,111 loot crates which will require 4,528 hours of gameplay.”
     
  13. zoi

    zoi Veteran foruma

    Eto Patton imao bi šta otključavati naredne dvije tri godine minimalno :p
     
  14. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Da nema P2W, u opste mi nebi smetao grind. Nikad nisam bjezao od njega. Ali da neko za pola sata kreditnom karticom moze dobiti ono za sta bi meni trebalo stotine sati. Nije ok. U F2P igri mi je to sasvim ok. U igri koja kosta 60$, nope.

    Citam maloprije clanak na Kotaku, gdje navode da Belgijske vlasti istrazuju Battlefront 2 i Overwatch loot crate sistem, jer misle da je kocka, a za to trebaju dodatne dozvole. :D

    https://kotaku.com/battlefront-over..._source=Kotaku_Facebook&utm_medium=Socialflow

    Sent from my SM-T350 using Tapatalk
     
  15. zoi

    zoi Veteran foruma

    Pa svi ti sistemi i jesu u osnovi kocka. Čuj istražuju :) Samo mi je čudno da je to toliko dugo prošlo a da niko nije okarakterisao kao kocku. Na steamu se već godinama tako kocka.
     
  16. vutra

    vutra Komšija

    Treba im je dugo jer za to postoje ESRB/PEGI, koji opet lopticu prebacuju na komisije za kockanje koje bi trebale da dorade definiciju kockanja uzimajući u obzir i igre.

    Pročitati odgovor:
    https://petition.parliament.uk/petitions/201300
     
  17. Esh

    Esh HWB

  18. zoi

    zoi Veteran foruma

    Žao mi je DICE-a, oni su svoj posao po svemu sudeći uradili korektno, ali EA ih je ukupao.
     
  19. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Sta ce mi ih biti zao, eto DICE odgovara u AMA, a ne EA i daju iste bullshit odgovore. Limitirali creditse u arcade modu da ne bi nepovoljno uticalo na multiplayer, a mozes provuci karticu za te creditse :D Znaci ok je ako das pare da sjebes balans u MP, ali nije ako ulozis samo vrijeme.
     
  20. NAILS

    NAILS Moderator

    Igra ne vrijedi 60$ i da nema mikrotransakcija. Kampanja na nivou battlefielda, MP mape lose a gameplay mediocre kao i u prvom dijelu.