Star Wars: Battlefront + Battlefront II

Discussion in 'Igre i konzole' started by NAILS, Jun 10, 2013.

  1. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Ne znam sta te cudi. Otvorena platforma, sa svakom igrom je tako. Nadjes server sa dobrim adminima i to je to.
     
  2. NAILS

    NAILS Moderator

    ^Kako ces naci server sa adminima kada nece biti server liste :)

    Nije samo problem u tome. BF3 je još od zatvorene alfe imao veliki broj čitera i kako se moglo predpostaviti, nakon izlaska je bilo veselo. DICE je na tome radio dosta dugu, upošljavali su posebne timove da rade na problemu, imali kampanju gdje su stimulisali prijave citera, sve do onog masovnog banovanja igraca gdje su zahvaceni i legit igraci. Poslije toga su digli ruke i bilo je velikih problema. Bas neki dan igram bazar na BF3 i lik koristi ili aimbot ili no-recoil hax i skida nas preko cijele mape sa aek971.

    Ako je suditi po tome, postoji mogucnost da SW zapadne ista situacija. BF4 je vec druga prica. Ima hakera ali ni blizu kao u BF3. Ja sam ih sreo mozda 2-3 ovih 400h igranja.
     
  3. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Odmah sam rekao da necu ni probati igru jer ne mozes birati servere, nego samo lupis play. Na PC-u je nemoguce tako igrati.
     
  4. Ragnarok

    Ragnarok Komšija

    Ma čini ti se da ich BF4 nema. Ima ih dovoljno samo što su to većinom iskusni cheateri koji koriste No-Recoil hack i wallhack koji je implementiram u sam kod igre (dovoljno je vidjeti killcam da se zna kako te cheater vidi kroz zid). Dobrom igraču ne treba ništa više od te dvije pomoći. Dovoljno je da te vidi i da mu puška ne trza i to više nema veze sa momentom iznenađenja. Samo kada se sjetim koliko me je puta neko ubio dok stojim iza nekog žbuna, kroz dim pa i iz smjera gdje znam da je implementiran onaj efekat da ti sunce zaslijepi oči, lik ubije kao da ne postoji nikakva smetnja (a stao sam namjerno i sam na to mjesto i gledao u mjesto gdje me ubio i nisam mogao od svjetlosti ništa vidjeti) a da pri tome ne koristi nikakav filter svjetlosti na oružju (nešto kao night vision).
     
  5. NAILS

    NAILS Moderator

    Nisam rekao da ih nema, vec da ih je manje. A ako ih ima dosta kako kazes onda su pravi luzeri po skoru koji vidim. Ja ih ne nalazim u toj mjeri da opstruiraju igru kao prije. U BF3 i BC2 su znali isprazniti server. To mi se jos nije desilo u BF4.
     
  6. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Ja na konzoli, od kako igram na njima, jedino se sjecam hakera na MW2, i to tek par godina nakon izlaska igre. Bilo je brutalno. Zato sam i prestao bio igrat tu igru. Uletio jednom u partiju, gje je chiter svima u lobiju bio otkljucao sve. Od max prestiza do svih onih achievements. To je bilo ubilo igru za mene, i nikad je vise nisam poigrao.

    Dobro se frejmovi drze na PS4: [youtube]https://youtu.be/h6937vXQAXA[/youtube]
     
  7. RaP

    RaP Komšija

    Probao i mogu reci da sam iznenadjen, jedino sto smeta jeste server browser.
    Malo baca na Call of Duty, i spawn lokacije su u klinac
    Igra ide glatko na r9 290 igrao 3 sata niti jedan crash za razliku od BF4 gdje nije mogla proci partija bez crash-a.
    Izgleda odlcino stvarno, zvuk je odlican ali sam gameplay ne znam Call of Duty klon.
     
  8. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Eto Rapi, imas novi zadatak, napravi nam jednu od ovih letjelica :)
     
  9. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    I ja sam plakao za nedostatkom server browsera, ali mogu reci da mi se sad svidja ta ideja. Evo i zasto: bit ce kamara manje out of region igraca. Ne mogu sad birat gdje ce ih staviti, nego ce ih ibacivati na najblizi njima server.

    Trenutno, na BF4, na PS4, na Americkim serverima ima vise Europljana, Azijaca (Japanaca ima ko Kineza), i Okeanaca (Aus i NZL), nego li ljudi iz Amerike. Sto stvara losu konekciju svima na serveru.

    Na beti imam nekih 10ak h. igranja, i nisam naletio na lika da mi rubberbenduje po ekranu, i hit detekcija je prilicno 'cista'. Mislim da je jedan od razloga i to sto out of region igraci ne mogu uletat gdje im je cejf.

    Da ce faliti browser, hoce. Ali, ako bude sljakalo ovo bolje nego na BF4, naviknut cu se i bez njega. A vala naviknut cu se i na to da nema badmina na svakom cosku.
     
  10. NAILS

    NAILS Moderator

    Pa i sada ce ti biti igraca sa 300 pingom i smetati svim igracima jer EA nece imati servere na svim lokacijama gdje prodaje igre + sto ce biti ljudi sa losim konekcijama/koji downloaduju u pozadini bez obzira na lokaciju. Do sada su serveri imali ping limit i budes miran. istina nisu svi admini to radili ali jesu na bolji serverima.

    Ovdje nemas nikakve kontrole.

    Enivej.. meni je najveci problem oskudnost igre. Totalno je jednodimenzionalna i oskudna sadrzajem.
     
  11. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Mogu to riješiti kao Blizzard, tri regiona Evropa, Azija i Amerika pa biraj gdje želiš da igraš.
     
  12. NAILS

    NAILS Moderator

    Bice vise regiona ali to nije rjesenja za high ping igrace bez obzira gdje se nalazili. Meni se x puta desilo da ping skace na 400-500 kada telemah nesto radi a znaš i sam kako se frostbite ponaša kada neko udje sa 300 pingom. Cijela partija laga.

    Takodjer, ako zelis igrati igru u kasne sate ili dosta rano, s kim da te upari ? Ja u zadnje vrijeme ustajem oko 5-6h i odigram bf4 par minuta na US serverima prema kojima imam ping oko 100-150 i sve ok.

    Iskreno vidim veliki manjak bez izbora servera posebno zbog nedostatka kontrola administracije.
     
  13. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Neke regije nikad ne dobiju svoj server. Okeanija, Juzna Afrika, pa se kace na nase servere. To ce definitivno biti problem. Kad imas server browser, imas i servere gdje je ping limitiran. Nikakvu prednost nema ovaj novi sistem, ne znam kako neko moze to misliti.
     
  14. zoi

    zoi Veteran foruma

    Da su pametni pa da iskoriste Microsoft Azure, mislim da s tim ne bi imali problema. Titanfall je to iskoristio, i imao sam više nego pozitivna iskustva kad je ping i povezivanje s igračima u pitanju.
     
  15. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Okeanija ima svoje servere na BF4, tj. u Australiji. Pretpotavljam da ce imati i na Battlefrontu. Za konzole ce biti bolje, jer mi svejedno nemamo te opcije da radimo sa privatnim serverima kao vi na PCu. To da stavis ping limit... I govorio sam iz perspektive nekog ko igra na PS4. Definitivno ce nama biti bolje.
     
  16. NAILS

    NAILS Moderator

     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  17. bhd

    bhd Veteran foruma

    Probah sinoc.
    Pa et, no brain at all, rush cover, kill
     
  18. vutra

    vutra Komšija

    Season pass 50$

    [​IMG]
     
  19. igor.g

    igor.g Komšija

    Jos malo pa ce season pass doci do cifre od 100 dolara/eura + igra od 60
     
  20. Ragnarok

    Ragnarok Komšija

    Pa ako se neko sjeća koliko su nekada igre koštale dok su bile u paketu u ambalaži i na disketama shvatit će zašto to rade. Igre za konzole su iznad 100 KM zašto ne bi bile i za PC, je.. se njih što je to download jer je danas cijena dizajna i programiranja igre daaaleko veća nego što je to bilo prije 20 godina.