Star Wars : The Old Republic MMO

Discussion in 'Igre i konzole' started by Neo Bahamut Zero, Oct 22, 2008.

  1. crazyjoeno1

    crazyjoeno1 Aktivista

    Update now there is 12 of us :) we can make operations as well jury :)
     
  2. vutra

    vutra Komšija

    IGN: 9.0/10 (Koliko će onda GW2 dobiti?)
    Gamespot: 8.0/10
    Meta: 86/100
     
  3. NoNamed

    NoNamed Novi član

    Ja mislim da će GW2 dobiti još veče ocjene. Čak i ne mora ali će biti dobro cijenjen među igračima, kao što je i prvi bio.
     
  4. Esh

    Esh HWB

  5. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

  6. vutra

    vutra Komšija

    :smt005
     
  7. Moncho

    Moncho Komšija

    Koji noobovi majko mila :). Mada mislim da je ovo djelo bota :) ali eto. Smijesno
     
  8. jeretik

    jeretik Komšija

    Ovo umire, jel tako?
     
  9. NoNamed

    NoNamed Novi član

    kako misliš da umire? post ili igra?
     
  10. jeretik

    jeretik Komšija

    Igra, igra. Zale se ljudi nesto kako je rijetko naseljena, a nema ni EA-ovih standardnih busanja u prsa kad im ide
     
  11. zoi

    zoi Veteran foruma

    Dakle, čeka se Guild Wars 2 :D
     
  12. NoNamed

    NoNamed Novi član

    ima tu istine. ja je ne igram već tjedan dana ali ne zato što je loša ili isprazna, još uvijek mi je jako privlačna, nego zato što nemam vremena i što ima drugih igara koje traže moju pažnju.

    o nenaseljenosti mogu potvrditi do određene mjere. ja sam na počtku izabrao slabo popunjen server a osim toga sve je manje ljudi u igri u odnosu na početak. žao mi je to jer igra je stvarno zabavna i velika, želim joj još mnogo godina života.

    GW2 će biti suepr igra ali nisam nekako zagrijan za nju. u svakom slučaju gw2 ima gomilu fanova koji je čekaju. dali će biti bolja od swtor ili u nekom pogledu hoće a u nekom neće, pravo da vam kažem ne znam, vidjet ćemo kada izađe.
     
  13. BoLa

    BoLa Aktivista

    MMO igra kojoj je "najjaca" strana single player feature nema bas najbrilijantniju buducnost :) Zasto bi neko placao mjesecnu pretplatu da igra esencijalno KOTOR 3 sa par MP featura ...
     
  14. Ronaldo_9

    Ronaldo_9 Aktivista

    Dobar komentar. Preskupo za ono što nudi. Realno ili samo plaćanje igre bez mjesečne pretplate ili mjesečna pretplata bez plaćanja igre.
     
  15. NoNamed

    NoNamed Novi član

    sve se to da promijeniti ako budu pametni. nadam se da hoće. ja također mislim da bi im bilo bolje da su izdali KOTOR 3 nego TOR. Mada ovako imaju više prostora za razvlačiti priču.
     
  16. Esh

    Esh HWB

  17. NoNamed

    NoNamed Novi član

    to je za pohvalu. ja se nisam pokajao i mislim da ću je još dugo igrati samo nek poživi.
     
  18. BoLa

    BoLa Aktivista

    Warhammer je imao 1,7K prodanih kopija ako se sjecam. Za MMO igru je to gotovo irelevantno, koliko je vazno da igraci imaju cilj prema kojem ce raditi, tj. nesto sto ce ih tjerati da se logiraju svaki dan i odrade "misiju ili quest"...Kolko ja vidim Bioware je tu napravio veliku fulu jer je vecinu developement vremena proveo snimajuci voice overe koji ne donose nista za endgame.

    Ukratko, ja bih laicki rekao da gampelay za MMO je bitniji od Hype+Grafika na duge staze. Nazalost logika trenutna za MMO je : daj igracima sve sto prije i sto lakse. Na ovaj nacin igracima jako brzo dosadi jer nemaju neki "misticni" i tesko dostizan cilj, cime se skracuje zivotni vijek MMO igre. Cataclysm ovo odlicno potvrdjuje.

    Elem, moje skromno misljenje je da ToR jednostavno nema fokus na elementima koji su bitni za MMO, vec je fokus na elementima koji su bitni za neki singleplayer i da ce na duge staze zavrsiti kao Warhammer, Aion, Conan i ostala raja na groblju MMO-ova :)
     
  19. zoi

    zoi Veteran foruma

    Ako završi ko Aion, ja se ne bunim :mrgreen:
     
  20. BoLa

    BoLa Aktivista

    Eheheh ... JEbga, glaveshine su na ovo skrkali ~200Mil $, moraju to isplatit nekako :) Satro su rekli da bi bili zadovoljni sa 500k pretplatnika, a nakon sto su objavljeni rezultati prodaje(~2Mil) dionice su pale jer su "rez. bili ispod ocekivanja managementa!?".

    Evo, moj guild koji je presao iz WoWa u ToR haman pa cjelokupan, raspao se upraov danas, jer nema endgame-a ...