Star Wars : The Old Republic MMO

Discussion in 'Igre i konzole' started by Neo Bahamut Zero, Oct 22, 2008.

  1. Esh

    Esh HWB

    Trooper Progression:

     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  2. Esh

    Esh HWB

  3. Esh

    Esh HWB

     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  4. Esh

    Esh HWB

     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  5. BoLa

    BoLa Aktivista

    Iskreno, meni ovi traileri izgledaju kao fin nacin mazanja ociju. Takodjer ogormno potenciranje story driven razvoja karaktera. U biti sva pitanja na SWOTR forumu se svode na odgovor "story story story".

    Volio bih vidjeti neke konkretne najave umjesto izlizanih CGI filmica ... Kako su zamisljeni raidovi? Koliko ljudi moze ici u raid?(jos uvjek se ne zna....). I slicne stvari. Nadam se da ce Bioware nesto od ovoga dotaci jer esencijalno endgame kvalitet, balans, podrska(patchevanje na vrijeme i sl), stabilni serveri, nepostojanje kriticnih bugova i exploita u vrijeme launcha odredjuju da li ce MMORPG igra prezivjeti ili ne. A ne story ... Nazalost Bioware ima ogromno iskustvo sa "story" dijelom a nikakvo sa ovim ostalim elementima koji cine uspjesan MMORPG. Za sada nam ostaje nada da brzo uce i da uce na greskama drugih :)
     
  6. Esh

    Esh HWB

    Mislim da odmah treba biti jasno da upravo zbog potenciranja price, ovaj MMO nece biti kao ostali. U tom smislu, Bioware od igraca ocekuje da pregledaju svaki CGI filmic i prate razvoj radnje, iako ce to naravno biti moguce preskociti. Pretpostavljam da ce TOR najvise odgovarati onima koji vole rjesavati questove samostalno, dok s druge strane uopce ne sumnjam da ce end-game stvari biti na "epic" razini. I njima je jasno da igru moraju izdati do kraja godine, a sta se do tada moze pripremiti, ostaje da se vidi.

    Pogledaj onaj Gamespot link par poruka iznad gdje ima intervju, bas se o ovim stvarima prica..
     
  7. Esh

    Esh HWB

     
  8. BoLa

    BoLa Aktivista

    Los gameplay demo .... Ne govorim graficki nego sa funkcionalnog stanovista. 2 tipa stoje u melee dometu i pucaju se laserima :p
     
  9. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Ma ove prerendered sekvence su navlakusa zesca.

    Sam gameplay je fakat uzasan. Nema nikakve dinamike, kao da su uzeli kotor2 i napravili mmog od njega. Kako zelim da placam za igru gdje stojim u mjestu i udaram po dugmadima da aktiviram razlicite sposobnosti. Zao mi je ali je tako. Nove star wars stvari su uvijek zanimljive, naravno, ali kako stvari stoje, preskocicu ovu igru.
     
  10. Esh

    Esh HWB

     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  11. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

  12. Esh

    Esh HWB

     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  13. Esh

    Esh HWB

     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  14. Esh

    Esh HWB

    Bola je pronasao zanimljivu stranicu vezanu za desavanja u MMO-ovima koji su trenutno u razvoju, a cini se da ima najvise sadrzaja o SWTOR, pa evo je: http://betacake.blogspot.com.
     
  15. BoLa

    BoLa Aktivista

    Jah ...

    Malo zabrinjavajuce barem za mene zvuce sljedece stvari:
     
  16. Esh

    Esh HWB

    Ni po meni nije to neki problem jer ce se te zone svakako prosirivati. Problem je sto sad ljudi ocekuju kolicina sadrzaja ko u WoW sa sve tri ekspanzije.
     
  17. BoLa

    BoLa Aktivista

    Pa po meni je problem. Jedan od osnovnih "stubova" MMO igre jeste exploration ili ti istrazivanje. Ovdje se govori o nekoj kvazi otvorenoj igri tipa Mass Effect gdje si mogao hodati samo unutar malih djelova planete(2 dio je jos manje to smanjio i napravio linearnije). Uzmi WoW recimo, od Lvla 1 mozes ici bukvalno gdje hoces nema nikakvih ogranicenja, Rift mozes ici gdje hoces nakon sto se zavrsi acended uvod(cak se i nagradjuje istrazivanje jer mozes nacu puzzle i ostala sakrivena blaga).

    Dakle mislim da ovdje pogresnu logiku primjenjuju al vidjecemo(Mass Effect stil).

    Vidjeh dalje u tekstu da planete suprotnih fakcija ce biti nedostupne drugoj fakciji. Recimo u WoWu je sasvim moguce i pozeljno napasti neprijateljski glavni grad i lidera. Oni odmah to iskljucuju ovdje u startu.

    Questanje se cini pre linearno, a koliko vidim bit ce dosta instancirano sto opet ubija world PvP...

    Dakle citajuci ove leakove dobijam utisak da ova igra ce stvarno biti Mass Effect+skin Star Warsa + online
     
  18. vutra

    vutra Komšija

  19. Esh

    Esh HWB

  20. vutra

    vutra Komšija

    Nisam vidio :oops:

    Anyhoe, sad za sad preskačem jer još nije definisan datum izlaska kao ni mjesečna pretplata.