Steam na Linuxu

Discussion in 'Igre i konzole' started by extibo, May 5, 2012.

  1. extibo

    extibo Komšija

  2. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Source engine bi trebalo biti lako portirat. Samo, sta sa svim ostalim, probati piciti preko wine ? Neche to izgledat bas najbolje, mislim da ce odustati poslje sourca, jer fakat, treba sati i sati da se podrzi svaka igra.
     
  3. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    Valjda ce to ostalo ici preko samih developera, kao sto npr ide slicno sa ovim Humble Indie Bundle-ovima, kada objave neki obicno tada bude i premijera verzije za Linux, znaci izvodivo je to napraviti, samo treba motivacije autorima da to odrade. Tu bi Steam trebao uletiti :)
     
  4. extibo

    extibo Komšija

    Mislim da je samo pitanje vremena kada ce Steam nativno osvanuti na Linuxu. Ipak je Gabe i sam zainteresovan za takvo nesto. Source engine nije problem portati, sto su dokazali i sa L4D2 bez Winea na Linuxu.
     
  5. irhadkul

    irhadkul Komšija

    Nije mi jasno na koji se api igre pozivaju na linuxu i da li te igre imaju slabije performanse u linuxu nego na winu?Kao je to izvedeno sa grafikom,uticel na texture ili nesto trece?linux mi je bas nesto misterija oko toga
     
  6. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    DirectXa nema za linux, pa se sve to obicno mora raditi prekoOpenGLa, koji je crossplatrom, pa ga ima svugdje. Generalno performanse jesu losije za neke naslove koji su podrzani na oba sistema, sto zbog losijih drivera jer je podrska proizvodjaca dosta slabija sto se tice drivera, sto zbog portanja i sl, ali eto zna biti i tu negdje, sve zavisi od samog developera.

    Npr evo konkretno HoN ima verziju i za Linux, i meni su performanse (bile, ne igram vise :( ) skoro pa iste, mozda Linux verzija malo losija.

    Osim samog nedostaka DirectXa veliki problem predstavlja i milion ovih distribucija, razliciti driveri, nacini instalacije/distribucije programa, kompajliranja i svasta nesto pa se to sve dodatno zakomplikuje u odnosu na Windows.