1. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Last edited by a moderator: Feb 11, 2018
  2. heroic

    heroic Komšija

    Malo je zbunjujuce ali zvuci ko da ce se OS koristiti samo za stream igrica sa PC-a na TV ?
     
  3. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Nije samo za stream, vec ce biti osnova za SteamBox konzolu ili kako ce se vec zvati...
     
  4. heroic

    heroic Komšija

    Kolika kompatibilnost se moze ocekivati sa trenutnim igrama, s obzirom da su ugl na Windowsu, a taj SteamOS na Linuxu :shock:
     
  5. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Pa tesko da ce tu biti neke posebne kompatibilnosti. Moci ces igrati ono sto se i do sad moglo igrati na Linuxu, a vjerovatno prvenstveno ono sto Valve distribuira preko Steam platforme.
     
  6. Garamel1337

    Garamel1337 Aktivista

    Mislim da će to biti zamišljeno kao neki jeftini komad hardware koji će biti dodatak več postoječem kompjuteru pa će vršiti streamanje sa računara na TV.
     
  7. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Ako neko gurne lovu na razvoj wine, iliti ga winex-a, kompatibilnost ce drasticno narasti.
     
  8. Ninja

    Ninja Komšija

  9. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Ma Gabe na tripu.
     
  10. ColdFire

    ColdFire Overclocker

    al na happy tripu :)
     
  11. extibo

    extibo Komšija

    Tesko. Gaben nije Carmack da prica suplju.
     
  12. Sena

    Sena Veteran foruma

    Zvuci dobro, ali trebat ce godine da sve radi glatko kao na windowsu.
     
  13. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Trebat ce vremena al ne dugo. Kad ima casha iza linux distra svasta se desava. Vidi Ubuntu.
     
  14. Reznor

    Reznor Overclocker

    Zapravo, ubuntu ce samog sebe ukopati ako budu radili na svoju ruku kao npr razvoj Mir-a. Proizvodjaci nece posebno da rade graficki driver za Mir koji ce biti na kraju modificirana verzija Xorga a ne Waylanda.
    To je jedan od razloga zasto je SteamOS baziran na debian testingu a ChromeOS na Gentoou.
    Razvoj winea nece popraviti toliko stvari koliko portanje igara nativno na Linux platformu.
    Benchmarkovi su pokazali da su performanse na Linuxu >= na Windowsu.
     
  15. Vedo

    Vedo Moderator

    evo i Valve gamepada:

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

     
  16. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Odlicno izgleda.
     
  17. selvin

    selvin Moderator

    Meni izgleda nesto kao sto se nikad nece komercijalno koristiti :D Tj. kao oni modeli automobila i slicno.
     
  18. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Bas me zanima koliko je ovo precizno. A ruzan je :mrgreen:
     
  19. Garamel1337

    Garamel1337 Aktivista

    Simpa izgleda... :p
     
  20. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    bas me interesuje kako ce izgledati u praksi, a ona dva kruga ko dva zvucnika