steam razlika u cijenama

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by kolinsb, Feb 17, 2010.

  1. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

  2. dzeri

    dzeri Aktivista

    Malo mi je bezveze ovaj post na Valve forumu, lici na pisanje nekog isfrustrianog balavca. Osim toga, link ne sadrzi nista novo sto vec nije spomenuto u drugom Steam threadu ovdje. Izdavaci sami odredjuju cijene, to je valjda jasno. Primjer: cijena Microsoft proizvoda u Evropi koja je cesto na istom 1:1 principu, moze se spomenuti i hw, kao i druga potrosacka elektronika.
     
  3. BoLa

    BoLa Aktivista

    Ovo je odavno poznato.

    Ja bi se nadovezao na tvoj zadnji post na datom threadu. Pomjesao si dvije stvari: digitalnu distribuciju igara i kupovinu boxed igara u inostranstvu.
     
  4. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    sasvim je nebitno... to sto oni rade je papanluk. i to je tamo jasno receno. uostalom, sa stanovista kupca ne vidim nikakvu prednost u kupovini igre u digitalnom obliku.... svi mi cuvamo medije jako dobro. mislim da je samo jedan izgovor to sto kazu da izdavaci ocjenuju u kojoj ce se valuti cijena prikazati. sto onda nije tako na ebay.com ili newegg.com :roll: tamo je cijena prikazana u $ i placas je u $......
     
  5. GW

    GW Moderator

    Igre su uvijek bile najskuplje u Evropi. Ovo nije ništa novo.