Stivi goes mad - E2160 100% OC

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by Stevie_Ray, Jul 2, 2008.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

  2. Esh

    Esh HWB

    Vidi mu desktopa :)
    Trebao bi (a i ostali kad nabace neki fin overclocking), napisat koju si plocu/memoriju koristio te koje su postavke u BIOS-u da se dodje do ovog overclockinga pa da odmah neko ko razmislja kupiti nesto slicno ima predstavu o mogucnostima te kako da dodje do toga.
     
  3. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ma nema tu neke pameti, CPU Vcore 1.525V, mema 1:1, latencije 4-4-4-12, napon za memoriju 2.1V, tokom overclocka hladjena sa 80mm ventilatorom. CPU hladjen sa Freezerom 7 Pro, na max obrtajima, temperatura nije problem, jer je skinut IHS. Ploca P5B, zadnji BIOS, uradjen Vdroop pencil mod. NB napon na 1.4V, FSB termination voltage na 1.4V (ovo je najbitnije za visok FSB).

    Vcore u idleu 1.504V, u loadu 1.488V. Nazalost, ovo nije stabilno, SuperPi ne optereti obje jezgre.
     
  4. Esh

    Esh HWB

    Pa naravno da nema neke "pameti", ali ko se susrece po prvi put s takvim stvarima, nema "osjecaja" sa naponom, FSB-om i sl.
    Jos cekam da mi posaljes ono :)
     
  5. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ma ide ono, samo da prebacim slike sa fotica na komp. :D
     
  6. Esh

    Esh HWB

    Nek bude fine slike, znas da je raja osjetljiva :)
     
  7. eduard

    eduard Novi član

    Stevie svaka cast, ja isto imam e2160 uparenog s P35 DS3, 4x1gb, i sutra idem po freezera 7 pro i probat cu eksperiment 100% OC... ako (ne)uspije javljam pa da vidimo dokle ce mene moj pustit.... zbootao sam ga jedanput na 3.5ghz u windace al sam ga vratio jer sam imao stock cooler...
     
  8. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    e2160 se vise ne proizvodi niti nabavlja... tj ko jamio jamio....
    a e2200 je totalni garbage za oc nisam ga preko 3ghz mogao stabilno drzat ni pod razno
     
  9. eduard

    eduard Novi član

    Trenutno ga drzim na 3.0 (9x333) bez voltaza i radi fenomenalno, ja mislim da jos nije napravljen procesor povoljnijeg omjera perfomansi i cijene :wink: .
     
  10. FearLess

    FearLess Aktivista

    Moracu i ja uskoro da uradim OC za svoj e2140

    Trebao bi izvuci pofino iz njega
     
  11. fipi

    fipi Aktivista

    Imam ja ovaj ko u tebe steve, samo imam stock kooler, i onu asrokovu hibridnu plocu 4coreSata2
    Ja mislim d ase tako zove. Eh sad, koliko se meni isplati to klokat posto je ljeto a i stock kooler, ova ploca nije nesto i tako to. Bili ga kloko ili da ostavim ovako. Evo sad temp oko 42 stepena, kad igram igre ode cini mi se do 47 koliko se sjecam.
     
  12. dmr

    dmr Veteran foruma

    Samo nije ti nesto super pi za tu frekvenciju cpu-a. Ja imam na 3,28GHz 17,5s
     
  13. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Ja sam imao E2180 i 4coredualsata2 i na toj ploci nema srece sa overclockom bez hardmoda,max stabilan fsb je bio 240 mhz a kad sam uradio BSEL mod isao je i na 300 mhz a 285 je bilo rock stable!
     
  14. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ti imas E4400. Cache je jako vazan za SuperPi.
     
  15. dmr

    dmr Veteran foruma

    moguce :)
     
  16. fipi

    fipi Aktivista

    Evo guglo sam malo da vidim sta je taj BSEL mod, ko da mi opasno ono izgleda i tesko, nije to za mene, iovako ovo jedva skrpio. ne isplati mi se to
     
  17. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Ma onda klokaj koliko moze tako,stavi ddr i agp napon na high,pcie-cpu sync,odaberi za memoriju 266 mhz i onda podizi fsb polako koliko moze,trebao bi da ide min 240 a mozda i vise ako ti se posreci,posto nema opcije dizanja napona za cpu neces imati problema sa temperaturom proca tako da ti je stock cooler sasvim dovoljan! Ako budes imao jos kakvih dodatnih pitanja javi mi se na PM slobodno jer jos uvijek znam tu plocu napamet!
     
  18. syss

    syss Veteran foruma

    3ghz kod mene 24/7 ide i više bez greške ;)
     
  19. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    E jebiga sad, od 100% OC teme vi ste dosli do asrockica koje ne mogu ic ni na FSB 300MHz. :D
     
  20. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Znao sam da ce ti zasmetat al valja momku pomoc!!!

    Nek si otvori temu pa cemo se izmjestit!
     
Thread Status:
Not open for further replies.