Streaming PC to TV (nesto slicno Apple TV-u)

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by pac, Oct 7, 2010.

  1. pac

    pac Komšija

    Dali neko zna dali postoji uredjaj koji moze sa PC da stream-uje video, audio i slike po mogucnosti preko wifi-a? Jos bolje bi bilo da ima neki UI gdje su mi svi npr. filmovi muzika i slike prikazani u nekoj listi ili sl. Uglavnom netreba nista fancy da izgleda niti mi treba automatski skidanje cover-a, bitno samo da je funkcionalno, da podrzava razne video formate i da moze subtitlove citati.
     
  2. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Vidjao sam takve uredjaje na ebayu nedavno, pogledaj tamo. Kinezi rade cuda.
     
  3. apokalipso

    apokalipso Aktivista

    je li mislis na WiFi povezivanje sa racunarom ili sa TVom?
    ako je ovo prvo onda imas masu network media player-a koji podrzavaju WiFi povezivanje (naravno uz dodatak USB WiFi adaptera) kao recimo WDTV Live
     
  4. kvaju

    kvaju Komšija

    Meni bi trebal neki program koji dobro radi da strema sadrzaj sa laptopa preko wifi na tv.

    Probao sam plex, lg (smart tv) ga cas vidi cas ne, takodjer dosta stopa sadrzaj kad full hd video streama a 15mbps je konekcija, neznam jel do programa to ili do playera.

    Jos sam probao lg smartshare program, al nekakav spor, ruzan.

    Ima li tko za preporuciti jos neki media server?

    Volio bih da nemoram laptop spajati kablom nego da ide sve preko wifi.
     
  5. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Serviio. Ali nema tog dlna servera da ce ti glatko pustati 1080p preko wirelessa. I ja sam pokusavao i na kraju steknuo hdmi kabal.
     
  6. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Servio radi 10x bolje i stabilnije od plexa
     
  7. Talnay

    Talnay Aktivista

    Meni se najbolje pokazao Twonky server, otkako sam kupio novi TV, samo preko njega pustam 720p filmove i serije, nekad i 1080p, radi sve bez problema. Cak i na mobitelu mozes gledat. I imas app za mob twonky beam. Iskrena preporuka