Suse 10.1

Discussion in 'Operativni sistemi, aplikacije i programiranje' started by wacko, May 10, 2006.

  1. wacko

    wacko Aktivista

    Eto navedeni OS izlazi sutra. Kazu da mu je GUI 10x bolji od vistinog, jer ce izgleda koristit Xgl na kojem je radio novell i izgleda da je izaso iz testne faze. Ovo je prva Suse distribucija koja dolazi samo sa GNOME grafickim interfejsom(sve dosad distribucije suse su bile iskljucivo na KDE-u.

    Evo video isjecak na kojem mozete vidjeti djelic onog sto Xgl moze ciniti, Ukratko OWN Vistu:
    http://video.google.com/videoplay?docid ... 5587&q=xgl
     
  2. smith

    smith Aktivista

    ja evo nesto razmisljam o prelasku sa windowsa na linux,ali posto sam pocetnik znal neko koji bi mi bio najjednostavniji za koristit,odnosno da je sto vise u grafickom okruzenju
     
  3. Qler

    Qler Veteran foruma

    ma svi su sad graficko okruzenje... ne sekiraj se zbog toga... i ja se kanim vec pravo dugo da predjem na linix ali zbog ukucana ne mogu... a nemam HDD-a za dual boot :)
     
  4. smith

    smith Aktivista

    hehe,ma i ja sam vec duze se mislio bil i et sad sam se napokon nakanio,samo neznam dal ce se sve igre moc pokrenit na linux-u,vjerujem da nece al et...
     
  5. Qler

    Qler Veteran foruma

    neces moci ni jednu... mislim moze par :) zadnja za koju sam ja cuo da ide je quake 3 ako se dobro sjecam :)
     
  6. smith

    smith Aktivista

    ma nema veze,nesto se mora zrtvovat :( za tako stabilan i dobar OS
     
  7. zilo

    zilo Komšija

    Ma nek ogame moze. :mrgreen:
     
  8. smith

    smith Aktivista

    hehe i ja ga evo igram,joj igra zarazna a i izvuce zivce strahota :twisted:
     
  9. 3125

    3125 Komšija

    Ista situacija :( Ali razvio sam planove i za par sedmica nadam se konacno prelazim na linux :)
     
  10. Esh

    Esh HWB

    haha, dobar plan je pola posla :D
     
  11. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Tako kažu Njemci.

    Zgodni fazoni na onom videu, samo se pitam je li traži puno resursa. Hmm.
     
  12. wacko

    wacko Aktivista

    ne tarzi .... probano..... na beti......
     
  13. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Još kad bi kompatibilnost sa Windowsom i file sistemom bila kako treba... gdje bi im kraj bio.
     
  14. wacko

    wacko Aktivista

    Imali ko volje da mi skine suse 10.1 preko freezone..... 8)
     
  15. smith

    smith Aktivista

    ev ja sam skinuo 8)
     
  16. wacko

    wacko Aktivista

    i kakav je.....jesil blizu tuzle.....
     
  17. smith

    smith Aktivista

    nisam ga jos inastalirao ev tek ga przim skidao sam citavu noc a ev sad ga przim...na 5 cd-ova je :shock: .....zavisi sta ti je blizu,ja sam iz Zenice
     
  18. wacko

    wacko Aktivista

    Uh daleko.... kad bi mi mogo poslati mailom..... :mrgreen:
     
  19. 3125

    3125 Komšija

    A kakva je 64-bitna verzija. Je li mi bolje to skinuti ili obicnu. Obje su 5 CD-ova
     
  20. Qler

    Qler Veteran foruma

    jel ga ko skinuo?! jel ko probao?! :D valja li sta :) i ako ga ima neko u SA da mi se javi na PM :D