Suse 10.1

Discussion in 'Operativni sistemi, aplikacije i programiranje' started by wacko, May 10, 2006.

  1. NeTRa1der

    NeTRa1der Komšija

    zainteresovao sam se za ovaj SUSE, pa sam odlucio da ga pocnem polahko skidat...za sada ide jako sporo preko torrenta :)
     
  2. 3125

    3125 Komšija

    Pa bolje ti je da skidas preko bihnetovog ftp-a, jer on je dostupan i nebihnet korisnicima, ice ti brze nego sa torrenta, a vidjao sam te po newsgrupama pa pretpostavljam da ti je bihnet isp
     
  3. BoLa

    BoLa Aktivista

    Ne znam sto se peglate sa skidanjem. Linux je open source, i besplatno se distribuira, jednostavno kontaktirate LUG BiH i neko ce vam rado sprziti bilo koju distribuciju.

    http://linux.org.ba/index.php

    Al, ako uzivate u skidanju i nepotrebnom trosenju banda(koliko se sjecam SuSE je oko 5-CDova), onda samo naprijed.

    Uzivajte
     
  4. wacko

    wacko Aktivista

    prijatelju ja sam atmo redovno. i 10.1 nije avalibale za posiljku tamo jos. A sta mislis koliko ce mene kosatti da mi psoalju 5 cd-ova iz SA plus postarina :roll: jedino ako se s nekim privanto dogovorish onda je to druga stvar....
     
  5. Qler

    Qler Veteran foruma

    haj vi linuxasi kako da na ubuntu-u napravim konekciju?! Cable je internet?! stavio onaj liveCD i jedno pola sata se peglao i na kraju sam samo resetovo komp izvadio CD i vratio ga u ladicu.....
    na netu sam nasao ovo


    i neko kaze linux ima dobar support... :evil:
     
  6. wacko

    wacko Aktivista

    J a Ubnut sam jednom instaliro i on na moj komp nece nikad vise. Eto toliko o Ubuntu distribuciji od mene...
     
  7. BoLa

    BoLa Aktivista

    Pa imas raje po raznim gradovima, meni je recimo suse slao jedan lik iz Zenice ... Garant ima linuxasa i u Tuzli :)
     
  8. NeTRa1der

    NeTRa1der Komšija

    nisam bihnet-ovac, EPN-ovac sam :D

    ma ja sam kontao da skinem sebi njemacku verziju SUSE-a, zato ga i skidam preko torrenta, ali kako sporo ide izgleda da cu skinuti ipak englesku verziju :)
     
  9. eni

    eni Novi član

    pozdrav za sve bivse i sadasnje "linux-ashe".....imam jedno pitanje.......naime imam Linux open Suse 10.3.....i jedno vrijeme sam ga imao instaliranog uporedo sa windowsom......medjutim ono sto mi je izmedju ostaloga "zapelo za oko" je to sto nisam nigdje uspio pronaci drivere za LG 19" widescreen koji je u pomenutoj distribuciji OS-a......pa slobodno cu reci "izgledao" kao monitor iz supermarketa......pa sam mislio da li su se mozda u medjuvremenu "proizveli" dotichni driveri i da ponovo pokusam......